tinkas
27.07.10,13:55
ahojte zistila som, že som spravila chybu a uplatnila som si odpočet dph v 06/2010 nesprávne...mám podať opravné či dodatočné priznanie k DPH? a akým spôsobom to spravit v omege?
novacik2
27.07.10,11:58
dodatocne
babi2
27.07.10,12:05
Opravné DP sa podáva do lehoty na podanie riadneho DP, ak zistím chybu po termíne na podanie riadneho DP, potom už podávam DP dodatočné
tinkas
27.07.10,12:09
a akým spôsobom sa robí? vyplniť všetko na nanovo a rozdiel uviest v riadku. 36?
andreaS
27.07.10,12:11
zrus poslednu uzavierku dph... NEMAZ!!! musi ti ostat...

urob zmeny ake potrebujes... a urob novu uzavierku...

pri tlaci danoveho priznania zakvacni dodatocne a program by mal sam doplnit vsetko potrebne...

ps: a ty si nekontrolujes doklady s evidenciou dph, ci je vsetko ok pred podanim priznania?
babi2
27.07.10,12:16
a akým spôsobom sa robí? vyplniť všetko na nanovo a rozdiel uviest v riadku. 36?



Riadok 36 - rozdiel oproti poslednej známej vlastnej daňovej povinnosti alebo poslednému známemu nadmernému odpočtu za príslušné zdaňovacie obdobie na základe daňových priznaní

Riadok 37 – suma dane, ktorá sa rovná sume uvedenej v riadku 36, ak sa má vysporiadať rozdiel v prospech alebo na ťarchu štátneho rozpočtu. V prípade, ak sa na základe podaného dodatočného daňového priznania nemá vysporiadať rozdiel uvedený v riadku 36 v prospech alebo na ťarchu štátneho rozpočtu, riadok sa nevyplňuje (napríklad pri úprave nadmerného odpočtu v čase, keď ešte nebol odpočítaný od vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zdaňovacom období).
ZuzanaA
30.07.10,07:47
zrus poslednu uzavierku dph... NEMAZ!!! musi ti ostat...

urob zmeny ake potrebujes... a urob novu uzavierku...

pri tlaci danoveho priznania zakvacni dodatocne a program by mal sam doplnit vsetko potrebne...

ps: a ty si nekontrolujes doklady s evidenciou dph, ci je vsetko ok pred podanim priznania?
Andrejka, prečo nemôže vymazať tú uzávierku? Ja bežne keď robím DPH, urobím si predbežnú uzávierku-zmažem, urobím,zmažem a potom tú poslednú, keď je všetko ok nechám. Nechcem tam mať kopu nepotrebných uzávierok, či? ... :eek:
kaupke
30.07.10,07:51
Andrejka, prečo nemôže vymazať tú uzávierku? Ja bežne keď robím DPH, urobím si predbežnú uzávierku-zmažem, urobím,zmažem a potom tú poslednú, keď je všetko ok nechám. Nechcem tam mať kopu nepotrebných uzávierok, či? ... :eek:
Aj ja si vymazávam nepotrebné , ale keď robím opravné DP alebo dodatočné , tak tie uzávierky si v Omege ponechávam .
andreaS
30.07.10,07:54
pretoze ak chces aby ti program urobil DODATOCNU dph, tak tu poslednu, z kt. si podavala riadne priznanie si nesmies zmazat...

len vtedy plati nemazat... len zrusit...

inak ak si bezne rusis a mazes do podania, tak je to v poriadku...
Ivuchak
04.08.10,08:23
Známy si robil priznanie DPH sám a v domnení, že v jednoduchom účtovnítve má nárok na odpočet až po uhradení došlých faktúr, z týchto si odpočet neuplatňoval. Jedná sa o obdobie 3 rokov. Za aké obdobie spätne si môže podať dodatočné priznanie ? Asi by hneď dostal kontrolu, ale stálo by to za to.
Ďakujem :)
veronikasad
04.08.10,08:25
Známy si robil priznanie DPH sám a v domnení, že v jednoduchom účtovnítve má nárok na odpočet až po uhradení došlých faktúr, z týchto si odpočet neuplatňoval. Jedná sa o obdobie 3 rokov. Za aké obdobie spätne si môže podať dodatočné priznanie ? Asi by hneď dostal kontrolu, ale stálo by to za to.
Ďakujem :)
faktúry sú ešte stále neuhradené ?
Ivuchak
04.08.10,08:45
Väčšina, jemu tiež nepoplatili, klasika:mad: Má to súvis?
KEJKA
04.08.10,08:48
z nezaplatených vystavených DPH bolo treba odviesť, došlé bolo treba uplatniť v bežnom alebo nasledujúcom mesiaci - štvrťroku.........
Ivuchak
04.08.10,08:57
Z vystavených odviedol, došlé si neuplatnil. Môže aj za 3 roky spätne podať dodatočné?
Ivuchak
04.08.10,10:05
Tak som trošku hľadala a tu som našla :


http://www.porada.sk/t143657-dodatocne-danove-priznanie-rok-2004-a.html

Dúfam, že som pochopila správne, že môže podať dodatočné .

Ďakujem za odpovede.
mordechaj
04.08.10,16:08
Dodatočné DP ak sa zvyšuje daň. povinnosť si povinný podať vždy. V prípade zníženia daň. povinnosti môžeš podať DP najneskôr do 4 rokov od konca roka v ktorom vznikla povinnosť podať DP. Nemusí dosť kontrolu ale môže. Nie je to automatické.
lenkam68
05.08.10,20:13
Nesúhlasím, že pri zvýšení daň. povinnosti, sa DDP podáva vždy. Pozri § 45 ods. 1, ktorý hovorí okrem iného, že nemožno vyrubiť daň ani rozdiel dane po uplynutí piatich rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daňové priznanie. Takže za rok 2004 by som rozhodne DDP už nepodávala.
KEJKA
05.08.10,20:57
platí všeobecne, ak zákon neurčuje inak.
rok 2004 môžu začať kontrolovať do 31.12.2010
lenkam68
07.08.10,16:11
Kontrolovať môžu, ale nemôžu vyrubiť daň ani rozdiel dane, po uplynutí piatich rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daň. priznanie. Takže v r. 2010, môžu vyrubiť daň maximálne za zdaň. obdobie 12/2004, kedy je povinnosť podať DP do 25.1.2005. Toto sa však týka len dane na výstupe. Pre daň na vstupe platí "ak tento zákon alebo osobitný zákon neustanovuje inak ..." tu platí § 39 ods. 3 - lehota štyroch rokov od konca roka, v ktorom vznikla povinnosť podať daň. priznanie.
mordechaj
07.08.10,19:04
Dodatočné daňové priznanie je daňový subjekt povinný podať vždy ak zistí že je neúplné a jeho oprava má za následok zvýšenie dane alebo zníženie nadmerného odpočtu.

Podľa §15 zákona o správe daní, dňom nasledujúcim po dni prerokovania protokolu alebo dňom nasledujúcim po dni spísania zápisnice o dohode o výške dane (§ 29 ods. 5) sa začína vyrubovacie konanie (§ 44).