zzz77
27.07.10,13:05
Dorvy den
Chcela by som Vás poprosit o radu. Svokra dostala od Sociálnej poistovne list o vymahani odvodov do fondu nezamestnaných za rok 1996, lebo bola SZCO a v roku 95 este zaplatila fond no uz v 96 nie, ani sama nevie preco. Lenze v tom čase bola aj zamestnaná riadne na pracovnú zmluvu.

Aj v takomto pripade v tom case trebalo platit? Tento fond vtedy nemal platit zamestnavatel? Ako by mala postupovat ak neposlala ani odvolanie ani osobne sa nesla informovat? (nadarmo som jej vravela aby tam isla osobne:()

Velmi pekne dakujem za pomoc!
Ingrid Ondruskova
27.07.10,11:45
Mňa by zaujímali detaily...o akú čiastku celkovo sa týka, a či už v minulosti túto sumu sociálka opakovane pýtala a ako sa k tomu postavila svokra...je to pomerne stará záležitosť, nebude tam premlčacia doba????
zzz77
27.07.10,12:21
Neviem sa jej teraz opytat na ciastku, no viem ze nijako nereagovala na vyzvu, ze ona sa uz nepamata, preco neplatila. Vyhladala seky z predosleho roku a pracovnu zmluvu, no nesla sa informovat. Aj ja som uz myslela na premlcaciu dobu, nahodou to uz nezapada do tej doby??
Dnes dostala dalsi doporuceny list od SP no zatial ho nevyzdvihla, tusim to bude upomienka. A SP este nevymahala tento nedoplatok v minulosti.
KEJKA
27.07.10,12:30
premlčacia doba je 10 rokov, ale niekde v inej téme je uvedené, že tá doba sa počíta inak, a teda aj rok 1996 by bol vymáhateľný. Skús zadať do *hľadaj* slovká premlčacia doba
vieraaaa
27.07.10,12:39
Dorvy den
Chcela by som Vás poprosit o radu. Svokra dostala od Sociálnej poistovne list o vymahani odvodov do fondu nezamestnaných za rok 1996, lebo bola SZCO a v roku 95 este zaplatila fond no uz v 96 nie, ani sama nevie preco. Lenze v tom čase bola aj zamestnaná riadne na pracovnú zmluvu.

Aj v takomto pripade v tom case trebalo platit? Tento fond vtedy nemal platit zamestnavatel? Ako by mala postupovat ak neposlala ani odvolanie ani osobne sa nesla informovat? (nadarmo som jej vravela aby tam isla osobne:()

Velmi pekne dakujem za pomoc!
Viď aj Porada http://www.porada.sk/t132005-vymahanie-odvodov.html
zzz77
27.07.10,15:32
Dakujem za odpovede, pozrela som tie prispevky, no a v tom pripade ak nezaslala stanovisko do 15 dni od dorucenia?? Aj tak je mozne daco pisomne vybavit?

Vdaka
KEJKA
27.07.10,16:21
to ťažko, to akoby uznala ten záväzok.
zzz77
28.07.10,06:41
A to nahodou neviete ci v tych rokoch trebalo platit tento fond aj tym co mali riadny pracovny pomer? Neplatil nahodou za nich zamestnavatel??
Mimochodom sa jedna o pol rok ciastka 70Eur a tusim to uz je s penalmi za omeskanie.
Dakujem
zzz77
30.07.10,16:53
Nikto mi nevie poradit?
Andyke
30.07.10,18:30
Áno , museli platiť poistné do fondu zamestnanosti aj tí , ktorí mali súbeh SZČO a zamestnanec.
zzz77
31.07.10,08:21
Dakujem pekne, tak poviem svokre, aby ten nedoplatok uhradila cim skor, takto sa len penale za omeskanie hromadi.
Vsetkym dakujem za pomoc.