ADA
27.07.10,14:10
Ahoj všetci,

viem, že o SF bolo už veľa tém ale chcem si len potvrdiť informáciu. Sme malá firma o 3 zamestnancoch a uprosili sme maiteľa aby nám na pracovisko kupoval niečo na pitie. Chceme to platiť zo SF a preto si overujem. Ak nakúpim nealko nápoje a uhradím ich z pokladne SF tak v JU to zaúčtujem ako VNZD - čerpanie SF celú sumu a aj keď sme platca DPH nebudem budem v peňažnom denníku účtovať jednou sumou napr 10 EUR bez rozpisu na základ + DPH pretože pri čerpaní SF nie je nárok na odpočet DPH. Prosím napíšte mi, či sú moje úvahy správne.

Ďakujem za odpoveď.
PS: Všetkým tým, čo sú v práci a prežívajú leto za PC prajem leto bez úpekov a teplé víkendy. :rolleyes:
ondrejvla
27.07.10,13:34
Ahoj všetci,

viem, že o SF bolo už veľa tém ale chcem si len potvrdiť informáciu. Sme malá firma o 3 zamestnancoch a uprosili sme maiteľa aby nám na pracovisko kupoval niečo na pitie. Chceme to platiť zo SF a preto si overujem. Ak nakúpim nealko nápoje a uhradím ich z pokladne SF tak v JU to zaúčtujem ako VNZD - čerpanie SF celú sumu a aj keď sme platca DPH nebudem budem v peňažnom denníku účtovať jednou sumou napr 10 EUR bez rozpisu na základ + DPH pretože pri čerpaní SF nie je nárok na odpočet DPH. Prosím napíšte mi, či sú moje úvahy správne.

Ďakujem za odpoveď.
PS: Všetkým tým, čo sú v práci a prežívajú leto za PC prajem leto bez úpekov a teplé víkendy. :rolleyes:

Pri nákupe nealkoholických nápojov na pitný režim zamestnancov zo SF je nárok na odpočet DPH.
durisovad
27.07.10,14:09
Este by som podotkla, ze ak mate vypracovanu smernicu o starostlivosti o zamestnancov, nealkoholicke napoje mozete uctovat aj do danovych nakladov, pochopitelne s narokom na odpocet DPH. Na zaklade takejto smernice mozete kupit napr. aj chladnicku, pohare, varnu konvicu a pod., ale musi to byt v tej smernici uvedene.
ADA
28.07.10,11:36
Ďakujem za odpoveď, myslela som si, že pokiaľ čerpám peniaze zo SF a kupujem do firmy nápoje pre zamestnancov nemáme ako firma nárok na odpočet DPH lebo to nesúvisí s podnikaním a je to určené pre zamestnancov.
Bude chyba ak sme si za minulý mesiac túto DPH neuplatnili? Zaúčtovali sme to celé do VNZD a o DPH sme neúčtovali.