SlavaK
03.11.05,08:42
Prosím o pomoc. Český dodávateľ up-grade software mi tvrdí, že všetky faktúry v rámci EU vystavuje s DPH. Ja ako jeho odberateľ si myslím, že ide
o elektronicky dodávanú službu a chcem faktúru bez DPH, s tým, že si ju na Slovensku dodaním.

Mám pravdu ja, alebo on?

Čo mám urobiť, ak mi nebude chciet vystaviť faktúru bez DPH? Som povinná si ju dodaniť z ceny vrátane DPH vypočítanej v CR? Alebo je to inak?

Ďakujem.
JanaSys
03.11.05,08:52
Ak dodávka up-grade software je služba (poskytnutie autorských práv), tak ho upozorni nech sa pozrie na ich §10 ods. 6
§ 10 Místo plnění při poskytnutí služby ve zvláštních případech
6) Při poskytnutí služby zahraniční osobě nebo osobě registrované k dani v jiném členském státě, které nemají sídlo, místo podnikání nebo provozovnu v tuzemsku, je místem plnění místo, kde má osoba, které je služba poskytnuta, sídlo, místo podnikání, popřípadě místo pobytu či místo, kde se obvykle zdržuje, nebo místo, kde mají tyto osoby provozovnu, je-li služba poskytnuta pro tuto provozovnu, pokud jde o tyto služby:
a) převod a postoupení autorského práva, patentu, licence, ochranné známky a podobného práva,
.....
Jana
SlavaK
03.11.05,11:43
Ďakujem, už priznal chybu, vystaví nám fa bez DPH.

Pekny deň.