xxxpower2
27.07.10,15:17
Ahojte.No dnes mi toto diagnostikovali.Pripadam si vazne divne.V podstate to z mojich zdravotných problémov rieši iba časť-a to tu menej podstatnú.Tú podstatnejšiu cast nevedia doriesit a tak mi nic nieje-podla testov :( Predpisali mi na to zatial:Paretin,Amitriptylin,Neurol
Lenže teraz neviem,či môžem ísť normálne do práce alebo ma musi doktorka vypísať na PN-v práci robíme medzi zákazníkmi na vys.vozíkoch,manipulujeme s tovarom a podobne+aj práca vo výškach-nebolo by vhodnejšie požiadať doktorku,aby ma vypísala na PN?Alebo pokiaľ pôjdem do práce tie lieky nebrať?
Ďakujem
Tweety
27.07.10,13:20
Ahojte.No dnes mi toto diagnostikovali.Pripadam si vazne divne.V podstate to z mojich zdravotných problémov rieši iba časť-a to tu menej podstatnú.Tú podstatnejšiu cast nevedia doriesit a tak mi nic nieje-podla testov :( Predpisali mi na to zatial:Paretin,Amitriptylin,Neurol
Lenže teraz neviem,či môžem ísť normálne do práce alebo ma musi doktorka vypísať na PN-v práci robíme medzi zákazníkmi na vys.vozíkoch,manipulujeme s tovarom a podobne+aj práca vo výškach-nebolo by vhodnejšie požiadať doktorku,aby ma vypísala na PN?Alebo pokiaľ pôjdem do práce tie lieky nebrať?
Ďakujem
Kto ti to diagnostikoval? Odborník by to mal zvážiť.
xxxpower2
27.07.10,13:22
Psichiater...som sa inak trapne cítil v tej čakarni...jedine plus bolo,že vsetci spolucakajuci boli kompletny ako ja...teda aspon tak vyzerali...
Tweety
27.07.10,13:26
Psichiater...som sa inak trapne cítil v tej čakarni...jedine plus bolo,že vsetci spolucakajuci boli kompletny ako ja...teda aspon tak vyzerali...
Neboj, choroba nie je trápna. Vráť sa k nemu a skús to, či neprichádza do úvahy PN.
xxxpower2
27.07.10,13:29
On mi dal prave len papier A4,kde je vsetko popisane a na konci diagnoza a lieky,ale o PN ani slova...zajtra mam ist k obvodnej,tak,ze ci jej mam povedat aby ma radsej nechala alebo ako...lebo ked citam pribal.letak k liekom,tak same antidepresiva a zakaz prace zo strojmi a vo vyskach....
Tweety
27.07.10,13:30
On mi dal prave len papier A4,kde je vsetko popisane a na konci diagnoza a lieky,ale o PN ani slova...zajtra mam ist k obvodnej,tak,ze ci jej mam povedat aby ma radsej nechala alebo ako...lebo ked citam pribal.letak k liekom,tak same antidepresiva a zakaz prace zo strojmi a vo vyskach....
Tú správu daj obvodnej, vypísať Ťa môže aj ona, a určite tak aj urobí.
xxxpower2
27.07.10,13:34
No však uvidim co mi povie....pretoze momentalne som na PN,ale s touto terajsou diagnozou K30-dyspepsia mi doktorka povedala,ze max do zajtra aj ked mam stale bolesti a ani po 2 tyzdnoch mi to nepreslo,kedze podla vysledkov som ok.I ked sa tak necitim.Naozaj by som nerad siel do prace nadopovany
Kvaka
27.07.10,13:45
No však uvidim co mi povie....pretoze momentalne som na PN,ale s touto terajsou diagnozou K30-dyspepsia mi doktorka povedala,ze max do zajtra aj ked mam stale bolesti a ani po 2 tyzdnoch mi to nepreslo,kedze podla vysledkov som ok.I ked sa tak necitim.Naozaj by som nerad siel do prace nadopovany
S tými liekmi od psychiatra sa naozaj nesmie pracovať vo výškach. Obvykle, ak sa nezistí príčina bolestí, tak sa to diagnostikuje ako úzkostná porucha. Robili ti všetky vyšetrenia na bolesti brucha? Alebo máš naozaj pocit, že si úzkostný vystresovaný typ, že by to mohlo byť z toho? Ako dlho máš už tieto problémy? Skús sa ozrieť aj tuto, na strane 3 je popis tvojej poruchy
http://www.solen.sk/index.php?page=pdf_view&pdf_id=2253&magazine_id=1
Tweety
27.07.10,13:49
No však uvidim co mi povie....pretoze momentalne som na PN,ale s touto terajsou diagnozou K30-dyspepsia mi doktorka povedala,ze max do zajtra aj ked mam stale bolesti a ani po 2 tyzdnoch mi to nepreslo,kedze podla vysledkov som ok.I ked sa tak necitim.Naozaj by som nerad siel do prace nadopovany
Tak nech Ti ju ukončí, a vypíše novú.
xxxpower2
27.07.10,13:57
Co znamena vsetky vysetrenia?Akurat sono a hadicu 2x-ale to riesili dyspepsiu a tam nemam ziaden nalez-aj ked mavam neuveritelne bolesti zaludka uz 3 roky.Tuto diagnozu od psichiatra mam na krce a hnacky po asi 15 minutovom rozhovore.uz naozaj nemam energiu pobehovat po lekaroch a pocuvat ako mi nic neni a ako mam drzat diety apod....
Kvaka
27.07.10,15:53
Co znamena vsetky vysetrenia?Akurat sono a hadicu 2x-ale to riesili dyspepsiu a tam nemam ziaden nalez-aj ked mavam neuveritelne bolesti zaludka uz 3 roky.Tuto diagnozu od psichiatra mam na krce a hnacky po asi 15 minutovom rozhovore.uz naozaj nemam energiu pobehovat po lekaroch a pocuvat ako mi nic neni a ako mam drzat diety apod....
Zdá sa, že máš naozaj úzkostnú poruchu, tak ako si napísal. Rozhovor s niekým ti spôsobuje kŕče a hnačky, čo je iste nepríjemné. Fakt je, že s tými liekmi, ktoré užívaš, môžeš byť aj na PN, ak pre teba nemá zamestnávateľ inú vhodnejšiu prácu, ktorá by ťa neohrozila tak, ako práca vo výškach.
Pýtaj sa však aj na psychoterapiu, tá je v tvojom prípade možno ešte dôležitejšia, ako liečba liekmi. Držím ti prsty, dá sa nad tým vyhrať.
xxxpower2
27.07.10,16:04
No doktorka na psichiatrii vravela,ze to bude nadlho...o 3 tyzdne tam mam ist znovu.Inu vhodnejsiu pracu asi tazko-jedine ak mi da ponuku na dohodu a vypoved v lepsom pripade s odstupnym.Vsak naco by tam mal cloveka,ktory nemoze vykonavat svoju cinnost...vsak uvidim zajtra co povie doktorka....inak tie lieky neuron su navykove,takze ich budem uzivat iba kratkodobo
Kvaka
27.07.10,16:18
No doktorka na psichiatrii vravela,ze to bude nadlho...o 3 tyzdne tam mam ist znovu.Inu vhodnejsiu pracu asi tazko-jedine ak mi da ponuku na dohodu a vypoved v lepsom pripade s odstupnym.Vsak naco by tam mal cloveka,ktory nemoze vykonavat svoju cinnost...vsak uvidim zajtra co povie doktorka....inak tie lieky neuron su navykove,takze ich budem uzivat iba kratkodobo
Je to dlhodobá liečba, doktorka má pravdu, ale keď užiješ neurol, skús vyhľadávať situácie, v ktorých mávaš uvedené problémy. Neurol ti odbúra úzkosť a ty budeš mať príznaky slabšie, možno žiadne. Nacvičíš si to s liekom, postupne sa príznaky vytratia a zvládneš to časom aj bez liekov. Psychoterapia je však nevyhnutná.
xxxpower2
27.07.10,16:36
No ok...zajtra dam vediet co a ako...zatial dakujem
xxxpower2
28.07.10,07:00
Takže bez mihnutia oka ma dala obvodna pn zatial este mesiac...ani sa ma nepytala

Edit:takze nakoniec po uziti liekov do 2 hodin spim 2-5 hodin....a zvysok dna som akoby v sne