Mona Lisa
27.07.10,16:21
Ako je to ak firmu preberie iná osoba, zároveň požiada o prepis teda ymenu obchodného mena, pričom ICO ostane to isté, vedie sa ďalej účtovníctvo, pokračuje sa ako keby nedošlo k nijakej zmene? V obchod.registri je spravená zmena obchodného mena aj spoločníkov a konateľov.
KEJKA
27.07.10,14:36
samozrejme, ide o ten istý subjekt. Účtovníctvo pokračuje.
Akurát na dokladoch po dátume zmeny majú byť zmenené údaje. problém zvykne byť s monštrami ako ZSE, SPP, ORANGE, T-Com, ai.
Zmenu treba nahlásiť aj na DU, aj iné inštitúcie, nezabudnúť prepis na DI-ak máte autá v majetku.
Mona Lisa
27.07.10,15:10
Ďakujem.
Mona Lisa
27.07.10,15:19
samozrejme, ide o ten istý subjekt. Účtovníctvo pokračuje.
Akurát na dokladoch po dátume zmeny majú byť zmenené údaje. problém zvykne byť s monštrami ako ZSE, SPP, ORANGE, T-Com, ai.
Zmenu treba nahlásiť aj na DU, aj iné inštitúcie, nezabudnúť prepis na DI-ak máte autá v majetku.

Ako konajú konatelia, ak obaja konajú spoločne resp. pred takými úradmi ako SP/prihlásenie zamestnávateľa ako platiteľa,../ čo ak bola firma s predchádzajúcim menom platcom DPH? Pokračuje táto registrácia DPH aj na nové meno?
KEJKA
27.07.10,16:24
samozrejme, treba to nahlasiť na DU ved som to napísala, čítaš odpoved? - dajú novú kartičku, ale registrácia platí.
Konatelia konajú podľa SZ - spoločne alebo samostatne..... to si treba pozrieť v SZ. Pochybujem, že musia konať spoločne aj pri nahlasovaní zamestnanca, ale ak vo všetkých úkonoch tak aj tam treba podpisy oboch.
Mona Lisa
28.07.10,14:22
samozrejme, treba to nahlasiť na DU ved som to napísala, čítaš odpoved? - dajú novú kartičku, ale registrácia platí.
Konatelia konajú podľa SZ - spoločne alebo samostatne..... to si treba pozrieť v SZ. Pochybujem, že musia konať spoločne aj pri nahlasovaní zamestnanca, ale ak vo všetkých úkonoch tak aj tam treba podpisy oboch.


Ano čítam odpoveď, ale ja som myslela skor nato, ze sa musia prihlasit ako platcovia/dobrovolny/ alebo automaticky prechádza pod novým menom - platiteľ DPH. Lebo firma pod novým menom zatial nema obraty, takzemusi poziadat o moznost registracie ako dobrovoľný.