bouboule
27.07.10,17:00
Dobry den,
chcela by som Vas poprosit o radu. Som na RD a 1.8 by som mala nastupit opat do pracovneho pomeru. Problem vsak je, ze zamestnavatel, u ktoreho som zamestnana sa rozhodol ukoncit svoje aktivity ( len tak prestal, spolocnost nie je v likvidacii) a vsetky zamestnankyne presli dohodou do druhej sro, ktoru si zalozil a kde je opatovne i majitelom i konatelom. Mne navrhol rovnako takyto prestup s tym, ze sa mi uchova pracovna pozicia aj plat, co sa mi vsak nepozdava je to, ze opatovne by som mala prejst 3mesacnou skusobnou dobou. Preto by som chcela vediet, ci mam narok na vyplatenie odstupneho alebo nie.
(hladala som aj v zakonniku prace, tam sa spomina, ze pokial po vypovedi opatovne nastupim k tomu istemu zamestnavatelovi, resp k jeho pravnemu nastupcovi, musim odstupne vratit, resp obdrzim len jeho alikvotnu ciastku) co si o tom myslite? nechcela by som sa totiz dostat do situacie, ze mu podpisem ukoncenie pracovneho pomeru dohodou bez odstupneho a on ma potom v skusobnej dobe vyhodi. dakujem za rady.
ivka70
27.07.10,15:12
Ak firma preberie tvoj PP, tak ho ma prijat s takymi podmienkami, s akymi si pracovala v predchadzajucej firme.
to znamena, ze ak si mala zmluvu na dobu neurcitu, tak aj novaz mluva by mala myt na dobu neurcitu a ak uz mas v prvej firme davno po skusobnej dobe, tak nova zmluva by mala byt bez skusobnej doby.

Trvala by som na takej podmienke skor ako podpisem dohodu o ukonceni PP v prvej firme, pre zamestnavatela predsa nie je problem urobit prac.zmluvu bez skusobnej lehoty.