jarkra
03.11.05,09:03
Akú zmluvu mám uzatvoriť so zváračom, ktorý chce pre našu firmu pracovať ako SZČO? Mala by to byť zmluva o dielo alebo nejaká iná zmluva?
Manual
03.11.05,12:30
Akú zmluvu mám uzatvoriť so zváračom, ktorý chce pre našu firmu pracovať ako SZČO? Mala by to byť zmluva o dielo alebo nejaká iná zmluva? My sme uzatvárali zmluvu o dielo
Zita5
03.11.05,12:43
Akú zmluvu mám uzatvoriť so zváračom, ktorý chce pre našu firmu pracovať ako SZČO? Mala by to byť zmluva o dielo alebo nejaká iná zmluva?
Je vhodné uzatvoriť zmluvu o dielo v prípade , že sa jedná o zhotovenie určitého komplexu prác , ktoré treba zrealizovať v zmluvne určenom termíne za dohodnutú cenu a taktiež dohodnutým termínom odovzdania predmetu diela .
Táto zmluva je dobrá , pretože si tam objednávateľ a zhotoviteľ stanovia svoje podmienky a taktiež aj záručnú dobu na vykonanú prácu . A l e ....... ak ten zvárač chce pre Vás robiť práce , ktoré ešte v tejto dobe nie sú jasné , že čo bude konkrétne robiť , tak tam by som zmluvu o dielo nepoužila . Jedine na konkrétnu zákazku /dielo/ .
Paula
03.11.05,13:44
Akú zmluvu mám uzatvoriť so zváračom, ktorý chce pre našu firmu pracovať ako SZČO? Mala by to byť zmluva o dielo alebo nejaká iná zmluva?Dalo by sa aj na základe vašich objednávok prijímať jeho faktúry.
Manual
03.11.05,14:05
Dalo by sa aj na základe vašich objednávok prijímať jeho faktúry. Asi by to bolo z dôvodu výkonu prác najprehladnejšie ale zasa "pracné" na papierovanie... No ako pre koho
Pekný deň želám...
Paula
03.11.05,14:16
Asi by to bolo z dôvodu výkonu prác najprehladnejšie ale zasa "pracné" na papierovanie... No ako pre koho
Pekný deň želám...Napadla ma možnosť fakturácie i preto, že ak by prácu zvárača niekedy aj sprostredkovávali, tebou spomenutá prehľadnosť by sa asi zišla.
jarkra
04.11.05,11:33
Ďakujem za odpovede. Ide o zhotovenie (z väčšej časti pozváranie) konktétneho produktu, takže použijem zmluvu o dielo. Ďakujem ešte raz.
karol.za
04.11.05,15:47
zaujalo ma to s profesnej časti
bude tu prácu vykonávať vo vašich priestoroch?
ak áno potom pozor na BOZP.
ajobs
04.11.05,19:05
Môže to byť aj nepomenovaná zmluva, tzv. innominát podľa § 262, ods 1 a 2 ObchZ.