elllis
27.07.10,20:00
Pracujem vo firme ako zamestnanec. Práca ma vôbec nebaví a nenapĺňa, ale živím rodinu tak nemám na výber. Chceli by sme si s kamarátkou otvoriť obchod, ale nemáme žiadny kapitál na začiatok. Je to vôbec možné?:cool:
Dantess
27.07.10,18:06
Čo tak prečítať si o tom nejaké knihy ? Je ich minimálne 10. Odporúčam Roberta Kyiosakiho. Následne nájdeš aj jemu podobných autorov na nete. V mnohích knihách sa práve rozoberá toto. ČI začať podnikať, keď má človek istý zisk, alebo nie. V každom prípade odporúčam nezačínať podnikať s kamarátkou, pretože najlepšie je to robiť buď sám, alebo s veľmi, veľmi blízkou osobou s ktorou Vás spája viac ako len spoločná chuť zbohatnúť. Takže moja rada: čítať, čítať, čítať
KEJKA
27.07.10,18:11
odporúčam trénovať v mlm systéme - naučí ťa to obchodnej komunikácii... aj kde čo iné, a nepotrebuješ kapitál.
Práve ide zasa z Rakúska nový systém - tak len do toho..... držím palce.
To môžete aj s kamarátkou aj popri zamestnaní.
Danielle369
28.07.10,02:50
No čítať môžeš ako ti tu radia, ale začať podnikať úplne bez kapitálu tak to asi ťažko. Začať podnikať bez ničoho a ešte k tomu dve..drž sa radšej zamestnania a šetri
elllis
28.07.10,13:16
Ďakujem za rady aj keď tá posledná ma práve nejako nenakopla, ale isto nebola myslená v zlom. Čítať určite niečo budem, dúfam že ma pri tom nenájde staroba. :o Dík za odkaz na mlm, už som sa tam začala hrabať, vyzerá to zaujímavo.
profesional
28.07.10,18:47
Ak mas zamestnanie, neverim ze ti nejaka banka neposkytne bezucelovy spotrebak a to aj s pomerne dlhou dobou splatnosti. Pokial viem tak SLSP dava spotrebaky so splatnostou az na 30 rokov. A bude po tvojom hlavnom probleme. Nie je tu skor iny problem ako sposob ako kapital? A to strach z toho ze neuspejes a nebudes mat potom na splacanie uveru z ktoreho by si financoval zaciatok?
elllis
29.07.10,17:22
Strach určite mám zo všetkého, lebo zatiaľ sa vo veciach podnikania nevyznám a preto sa pýtam a radím, aby som najskôr všetko premyslela a myslela aj na zadné vrátka. Mám predstavu ako by to malo vyzerať, čo by tam malo byť a myslím že by to malo ísť, len neviem to hlavné okolo toho. Určite ale viem, že sa chcem pohnúť ďalej, lebo toto ma ubíja:eek: Dík za tip!
vmsux
14.08.10,21:02
Ja by som este poradil, ze za najdolezitejsie pri zacati podnikania ja povazujem samotny napad v com podnikat. Takze najprv porozmyslaj, v com a ako by si chcela podnikat a od toho sa odvija aj vyska potrebnej hotovosti.
Ja napriklad obchod neradim, hlavne nie teraz pocas krizy.
SCANDAL
17.08.10,19:48
výborný nápad je prečítať niečo...
sledovať čo všetko robí pre firmu v ktorej pracuješ tvoj šéf...
dôkladne si premyslieť nápad zo všetkých strán..treba premyslieť aj stránku
úspechu aj možnosť že sa to nepodarí a bude potrebné sa vyhrabať z dlhov, prípadne sa znovuzamestnasť u toho istého šéfa..
alebo si nájsť aj priestor v inej oblasti než pracuješ teraz...
MLM skús, nauč sa hlavne komunikačné zručnosti..sú fakt namakaní niektorí úspešní "agenti"...ale POZOR nestrať pri tom hlavu a zdravý rozum, pretože ide o silnú "vieru" ak tomu veľmi podľahneš a môžeš prísť aj o balík neskôr potrebných financií..
Následne sa treba presvedčiť, že treba skúsiť podnikať-zrealizovať si svoj nápad, predstavu a sen a....ísť do toho...
založiť firmu, doporučujem s.r.o. a následne po vybehaní úradov a zaregistrovaní tvojej firmy môžeš ísť s úsmevom odovzdať výpoveď...
Hotovosť URČITE treba mať...pretože prídu poplatky s ktorými si dopredu nerátala a prídu veľmi veľmi veľmi skoro po začatí podnikania...
Následne sa firme treba venovať 25hodín denne...ak chceš uspieť...
To je môj skromný názor a drobná skúsenosť..
Ak sa odhodláš, tak ti Prajem ti aby sa ti tvoju predstavu podnikania podarilo úspešne zrealizovať a aby sa ti splnil sen samostatného pracovania a nie byť odkázaný na nejakého šéfa, ktorého musíš trpieť !
Ešte raz VEĽA ŠŤASTIA !
:)
Ice dive
17.08.10,20:02
keď by si si chcel otvoriť obchod a vieš aj čo by si chcel predávať, tak skús tvoj tovar v malom ponúknuť na nejakých portáloch ako aukro, mimibazar a pod... v podstate začať najprv predávať na webe bez vlastného webshopu a následne investovať ak budeš vidieť, že sa ti darí...
SCANDAL
17.08.10,20:24
Ice dive: súhlasím s tebou, ale určite by som volil vytvorenie aspoň malého webshopu na nete.. doména s hostingom a naprogramovanie stránky-shopu by nemalo byť drahšie než 350e. Samozrejme to záleží od špecifikácie..
Ale určite by tým na začiatok nič nestratila..
Ak uvidia na Aukre alebo inde že dotyčný/á má aj svoj webshop tak to zvýši dôveryhodnosť predávajúceho..
Určite by som volil na začiatok aspoň niečo podobné ako som opísal..
:)
Ice dive
17.08.10,21:02
Ice dive: súhlasím s tebou, ale určite by som volil vytvorenie aspoň malého webshopu na nete.. doména s hostingom a naprogramovanie stránky-shopu by nemalo byť drahšie než 350e. Samozrejme to záleží od špecifikácie..
Ale určite by tým na začiatok nič nestratila..
Ak uvidia na Aukre alebo inde že dotyčný/á má aj svoj webshop tak to zvýši dôveryhodnosť predávajúceho..
Určite by som volil na začiatok aspoň niečo podobné ako som opísal..
:)
súhlasím s tebou, avšak pokiaľ sa ešte len profiluje a nevie či do toho a s kým ísť, nemá počiatočný kapitál, a chystá sa ešte len naberať zručnosti "podnikateľa" od Kiosakyho... tak aj investícia 350 € je vysoká... (možno po prvom mesiaci a predanom jednom výrobku zmení predmet podnikania)... týmto zadávateľa nechcem odstrašiť, len konštatujem...úvodné kroky je potrebné dobre premyslieť a občas sa stane, že človek aj stúpi vedľa...
SCANDAL
17.08.10,21:53
tá tvoja posledná veta je: SVäTÁ PRAVDA..
ešte by som doplnil, že je dosť dôležité svoj nápad neustále konzultovať s niekým, kto má aký taký rozhľad o situácii na trhu..aby sa "čerstvý podnikateľ" nerútil zbytočne do záhuby..
D.Halas
18.08.10,06:45
Co sa eshopov tyka, tak ta investicia 350Eur je znacne prehnana, eshopy sa daju na slovenskom internete prenajat od 15 Eur za mesiac. (aj ked zrovna do toho 15 euroveho riesenia by som asi nesiel)