mmia
03.11.05,09:18
ahojte, chcela by som Vás poprosit o radu...

zamestnankyna ide ma MD a je to moja "prvá", môžete mi poradiť čo všetko treba urobiť okrem ohlásenia do sociálnej poisťovne?
dakujem
ivetaM
03.11.05,08:40
ja som mala taky isty problem asi pred 2 tyzdnami a poviem ti ze to nieje nic zlozite. zamestnankyna ti musi priniest papier od lekara ze nastupuje na matersku dovolenku a hlavne kedy (datum). tento papier posles na socialnu poistovnu spolu s vymeriavacimi zakladmi. to je take to tlacivo co sa posiela zamestnancovi na nemocenske po 10 dni pn. tam sa vypisu hrube mzdy a vylucitelne doby za rok 2004. potom musis este ohlasit zdravotnej poistovni ze tvoj zamestnanec nastupuje na matersku, to sa dava na hromadnom oznamemi a potom este aj zamestnanec si musi sam poslat do zdravotnej poistovne oznamenie o zmene platitela poistneho stat. takze asi takto. ja si pre istotu vsetko fotim aby som sa potom niekedy z toho vedela znova vysomarit.
mmia
03.11.05,08:58
dakujem moc, ale ona je u nas zamestnana od juna 2005 a dokumentaciu za rok 2004 nemam kde mam zohnat hrube mzdy a vyluc.doby za rok 2004?? hmmm
marmal
03.11.05,10:29
Tak posles len vymeriavaci zaklad od juna az do doby ked pojde na MD a odpracovane dni.