peter_sa
28.07.10,07:44
podľa dohovoru pri nástupe pre prácu rozpočtára potrebujem prax na montážnych skupinách a spraviť školu (elektrotechnika, mám strojarinu) Potom bude vytvorené nové pracovné miesto s príslušným zaradením v platovej triede.
Kalkulácie som začal robiť 08.2008 a od 02.2009 ich spracovávam samostatne, 06.2009 som dokončil školu. Po oznámení vedeniu že mám splnené podmienky mi bolo oznámené že je stopnuté vytváranie nových miest a nech počkám do jesene ...potom do 1.1.2010 ..potom do 1.7.2010 ...teraz do 1.8.2010
Platovo som stále v pôvodnej triede. Neexistuje žiadne oficiálne poverenie ale práca ktorú vykonávam nieje nič k čomu by si mohol len tak niekto sám od seba sadnúť a je množstvo dokladov s mojou identifikáciou v papierovej aj elektronickej forme.
Podľa kolektívnej zmluvy :
§19 zamestnancom sa nezávisle na ekonomickej situácii zamestnávateľa zaručuje nárok na tarifnú mzdu dojednanú v pracovnej zmluve a mzdové zvýhodnenia uvedené v §23 až §32
§23 pri krátkodobom súvislom poverení zamestnanca kategórie „R“ výkonom práce technicko-správneho zamestnanca, zaradenej do vyššej tarifnej triedy prislúcha mu mzdové zvýhodnenie vo výške rozdielu minimálnej mzdovej tarify tarifnej triedy práce ktorou bol dočasne poverený a minimálnej tarify tarifnej triedy pôvodne vykonávanej práce. (§24 a vyššie riešia prácu nadčas, vo sviatok, sťažené podmienky a pod.)
- keď zrátam rozdiel podľa tried + príslušné odmeny tak rozdiel za 12 mesiacov je cca 4.000€ v hrubom

otázky :
viem vymôcť keď to inak nepôjde doplatenie rozdielu aj súdnou cestou ?
môžem na základe nedoplatenia platu na základe skutočne vykonanej práce dať okamžitú výpoveď ?
je potrebné aby som než tak spravím poslal doporučene list s žiadosťou na doplatenie?
keď dám okamžitú výpoveď mám nárok na odstupné?