novacik2
28.07.10,11:37
ahojte,

Potreboval by som vediet ci je potrebny podpis na VPD /k zauctovanym blockom,a pod..../ tlacenych zo SW /pohoda/ alebo staci mat tam vytlacene meno /ktore si viem prednastavit v programe/.


Dakujem
zk24
28.07.10,10:28
Ja davam na podpis vsetky VPD.
novacik2
28.07.10,10:33
Myslim podpis vystavovatela. Ide o dost velke mnostvo VPD k mnozstvu blockov od PHM, postovne, opravy a udrzba, ost.rez.vydaje a pod. Nevypisujem ich rucne, ale po zauctovani si ich vytlacim v SW.
Zita5
28.07.10,10:34
zk24
28.07.10,10:39
Myslim podpis vystavovatela. Ide o dost velke mnostvo VPD k mnozstvu blockov od PHM, postovne, opravy a udrzba, ost.rez.vydaje a pod. Nevypisujem ich rucne, ale po zauctovani si ich vytlacim v SW.

(1) Účtovný doklad je preukázateľný účtovný záznam, ktorý musí obsahovať

a) označenie účtovného dokladu,
b) obsah účtovného prípadu a označenie jeho účastníkov,
c) peňažnú sumu alebo údaj o cene za mernú jednotku a vyjadrenie množstva,
d) dátum vyhotovenia účtovného dokladu,
e) dátum uskutočnenia účtovného prípadu, ak nie je zhodný s dátumom vyhotovenia,
f) podpisový záznam osoby zodpovednej za účtovný prípad v účtovnej jednotke a podpisový záznam osoby zodpovednej za jeho zaúčtovanie,
g) označenie účtov, na ktorých sa účtovný prípad zaúčtuje v účtovných jednotkách účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva, ak to nevyplýva z programového vybavenia.



Vystavujes iba pokladnicne doklady alebo ich aj uctujes?
Ja si na VPD tlacim, vyhotovil, schvalil a prijal, a podpisujem "vyhotovil". Schvalil a prijal si podpisuje konatel. Je toho vela, ale aj tak.

A osobne dost nenavidim, ked na dokladoch, ktore obdrzim po niekom, svieti: "vyhotovil: Admin, schvalil: Admin, a prijal je bez podpisu".

Skúsenejší opravte ma, ak podpisy na dokladoch byt nemusia.
novacik2
28.07.10,11:24
Aj uctujem.
V kolonke "vystavil" mi tlaci moje meno.
"Schvalil a prijal" nedavam to podpisovat majitelovi /SZCO/. Viem, ze je to chyba. Pri kontrole s tym problem nebol. Mesacne mam asi 300 PPD a VPD. Asi by mi nieco urobil, keby som mu to daval vzdy podpisovat ku schvaleniu resp. k prijmu hotovosti.
klauke
28.07.10,11:47
Aj uctujem.
V kolonke "vystavil" mi tlaci moje meno.
"Schvalil a prijal" nedavam to podpisovat majitelovi /SZCO/. Viem, ze je to chyba. Pri kontrole s tym problem nebol. Mesacne mam asi 300 PPD a VPD. Asi by mi nieco urobil, keby som mu to daval vzdy podpisovat ku schvaleniu resp. k prijmu hotovosti.
Skús sa ho opýtať, či by súhlasil s tým že si dá urobiť pečiatku s jeho podpisom a ty to za neho jednoducho opečiatkuješ. Alebo skús, či by sa nedalo v programe nastaviť aby podpis tlačil priamo s VPD. Na faktúrach bývajú tlačené podpisy a nie je s tým žiadny problém, tak myslím že aj na iných dokladoch by to mohlo prejsť.
novacik2
28.07.10,12:13
Tak to neviem, ci to pojde s tym tlacenym podpisom. Uctujem v Pohode. Skusim pozriet.Dakujem
Zita5
28.07.10,12:38
Aj uctujem.
V kolonke "vystavil" mi tlaci moje meno.
"Schvalil a prijal" nedavam to podpisovat majitelovi /SZCO/. Viem, ze je to chyba. Pri kontrole s tym problem nebol. Mesacne mam asi 300 PPD a VPD. Asi by mi nieco urobil, keby som mu to daval vzdy podpisovat ku schvaleniu resp. k prijmu hotovosti.

Však je šéfom a majiteľom. Treba to rozložiť tak , aby to podpisoval ako si určíte . Nemusíte to dávať naraz podpisovať za mesiac .Ale na podpise by som trvala .
Lubo44
28.07.10,21:07
Tak to neviem, ci to pojde s tym tlacenym podpisom. Uctujem v Pohode. Skusim pozriet.Dakujem
V Pohode sa to dá veľmi jednoducho nastaviť cez úpravu tlačových zostav - Report Designer. Keď si dáš vytlačiť požadovaný doklad na obrazovku, v hornom menu najdeš ikonu report designer. Klikneš a môžeš upravovať tlačový výstup podľa svojich predstáv. Treba si naskenovať podpis, uložiť niekde na disk ako obrázok a potom ho cez report designer vložiť do tlačového výstupu. Tlačový výstup treba somozrejme uložiť a potom sa ten podpis bude zobrazovať pri každej tlači toho dokladu.
Niuška
29.07.10,07:27
Ja som si dala vyhotoviť dve pečiatky s podpisovým vzorom a každý VPD a PPD pečiatkujem vyhotovil(účtovník) a schválil(majiteľ).čo sa týka výdavkov mu je jedno,veď bločky mi dáva sám a čo sa týkaj príjmov z účtu tak tie podpisuje pri preberaní hotovosti na doklad z banky,ktorý pripájam k PPD.Iné príjmy v hotovosti nemáme.Ak náhodou niekto zaplatí malú sumu do pokladne,podpisuje ten,kto ju prevezme.