Jurho
28.07.10,10:40
naviem, či som to dobre zaradil, ale snad budete vedieť poradiť...

v r. 1994-5 som bol SZČO....

a dnes.. - VII/2010 - mi prišlo zo Socialnej poistovne "oznámenie"
že tam mam nedoplatok na fonde zamestnanosti za obdobie II,III / 1995 vo výške.... XY €...

preto sa chcem spýtať... -
1.)existuje nejaká doba, po ktorej by to už nemali pýtať?.. - bo 10 rokov sa mi zdá veľa....
2.) je to povinný fond?.. - sa mi zdá, že nie..
3.) momentálne mi zhodou okolností hrozí prepúštanie.. - môže to mať vplyv na vyplatu podpory v "blízkej" budúcnosti?....

vdaka za odpovede....
veronikasad
28.07.10,08:43
naviem, či som to dobre zaradil, ale snad budete vedieť poradiť...

v r. 1994-5 som bol SZČO....

a dnes.. - VII/2010 - mi prišlo zo Socialnej poistovne "oznámenie"
že tam mam nedoplatok na fonde zamestnanosti za obdobie II,III / 1995 vo výške.... XY €...

preto sa chcem spýtať... -
1.)existuje nejaká doba, po ktorej by to už nemali pýtať?.. - bo 10 rokov sa mi zdá veľa....
2.) je to povinný fond?.. - sa mi zdá, že nie..
3.) momentálne mi zhodou okolností hrozí prepúštanie.. - môže to mať vplyv na vyplatu podpory v "blízkej" budúcnosti?....

vdaka za odpovede....
Odvody SZČO do fondu nezamestnanosti boli do roku 2003 povinné. SP zrejme čistí šuflíky, príspevky tohto typu (premlčacia doba vymáhania poistného) sa množia na porade - skús pohľadať, ako postupovať.
IVEB
27.12.12,14:36
Prosím Vás , ako to je ak SZČO už roky je povinne nemocensky a dôchodkovo poistený , ale neplatil si poistenie v nezamestnanosti a od roku 2013 by sa chcel poistiť a platiť fond zamestnanosti. Je to možné prihlásiť sa samostatne , ale len s celým balíkom poistenia ?
Mila123
27.12.12,14:42
Prosím Vás , ako to je ak SZČO už roky je povinne nemocensky a dôchodkovo poistený , ale neplatil si poistenie v nezamestnanosti a od roku 2013 by sa chcel poistiť a platiť fond zamestnanosti. Je to možné prihlásiť sa samostatne , ale len s celým balíkom poistenia ?
v prípade, že szčo je povinne poistená, môže sa zahlásiť ako dobrovoľne poistená osoba na PvN samostatne, dokonca aj s iným VZ ako má povinne poistená szčo......
IVEB
27.12.12,16:10
ďakujem
batorek
20.02.13,19:31
Dobrý večer.
Chcem sa spýtať že pri DPFO typ B treba spočitať len platby povinného poistenia
fond nezamestnanosti do toho netreba zarátať, výdavky sú percentom z príjmu.
Dnes ma chceli presvedčiť že aj tie platby sa rátajú. Ja si myslím že to je súčasťom
tých 40 % a v DP sa to spolu odvodmi nevykazuje.
Ďakujem za ochotu batorek
ilona
21.02.13,04:59
v prípade, že szčo je povinne poistená, môže sa zahlásiť ako dobrovoľne poistená osoba na PvN samostatne, dokonca aj s iným VZ ako má povinne poistená szčo......

Ako dobrovolne poistená osoba na PvN samostatne sa nedá. Dobrovolne sa dá pripoistiť len celý balík t.j. aj s dôchodkovým a nemocenským. Teraz od 1.1.2013 je možnosť zrušiť PvN a ponechať len nemocenské a dôchodkové poistenie.