nika.sum
28.07.10,12:26
Ahoj, mam klienta ktory chce urobit vyvoz ojazdenych aut nakupenych od FO-nepodnikatelov do tretieho statu. Nemam s tym skusenosti. Co by som mu mala pripomenut? Ako je to z odhlasovanim a prihlasovanim auta ak ho firma kupila ako tovar? Predavat ho bude dalej firme z tretieho statu na fakturu. Co okrem cla este treba vybavit?
nika.sum
29.07.10,07:24
Nikto s niecim podobnym nemate skusenosti?
nika.sum
30.07.10,08:57
Prosím naozaj mi neviete poradit? Ide mi hlavne o tu policiu, ak nakupujem auta od FO- nepodnikatelov ako tovar, dalej ich predavam, auta odhlasujem a prihlasujem na policiu tak ako ked si auto kupujem ako HIM? Je to mozno hlupa otazka a mal by si to klient asi zistit sam, ale aj mna by to zaujimalo...
Žabinka
30.07.10,09:19
Ahoj, mam klienta ktory chce urobit vyvoz ojazdenych aut nakupenych od FO-nepodnikatelov do tretieho statu. Nemam s tym skusenosti. Co by som mu mala pripomenut? Ako je to z odhlasovanim a prihlasovanim auta ak ho firma kupila ako tovar? Predavat ho bude dalej firme z tretieho statu na fakturu. Co okrem cla este treba vybavit?
Skús si pozrieť toto:
http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-do-zahranicia
Najlepšie informácie získaš priamo na polícii.
nika.sum
30.07.10,09:30
Dakujem velmi pekne. Prave som pisala klientovi mail, ze si toto musi zistit priamo na dopravnom inspektorate. Myslim si, ze toto naozaj nie je praca uctovnicky. Dakujem a preposlem mu ten link.
nika.sum
30.07.10,13:04
A este jedna otazka, ak klient kupuje tie auta ako tovar, nie ako HIM vyuzivany na podnikanie, nemusi za ne platit Dz MV vsak?
Žabinka
30.07.10,13:15
A este jedna otazka, ak klient kupuje tie auta ako tovar, nie ako HIM vyuzivany na podnikanie, nemusi za ne platit Dz MV vsak?
Nemusí.
nika.sum
30.07.10,20:57
Dik, chcela som overit, ci niekde nie je nejaky zadrhel.