Alexy85
28.07.10,11:39
Dobrý deň, prosím máte niekto skúsenosti so zriadením športovej triedy v základnej škole? potreboval by som poradiť, čo všetko a kde treba k tomu vybaviť. Nejaké info je aj na internete, ale osobné skúsenosti sú lepšie. Ďakujem za všetky rady a tipy.
Pekný zvyšok prázdnin.

:)
A.
Tezaurus
28.07.10,15:33
Osobna skusenost je taka ze taka trieda mala hodiny sportu navyse na ukor hodin cudzieho jazyka. V praxi sa to prejavilo tak ze na strednej skole boli v nevyhode. Tiez taketo triedy zvyknu byt problemove na spravanie. Neodporucam vytvaranie sportovych tried.
flaniko
29.07.10,05:57
Dobrý deň.....
Neviem prečo a všade preferujú cudzie jazyky pred ostatnými predmetmi......osobne si myslím, že práve výchovné predmety chýbajú najviac na základných školách.......a vôbec si nemyslím, že športové triedy sú problémovejšie ako ostatné iné ( napr. jazykové triedy).......základná škola poskytuje základné vzdelanie........ ovládanie cudzie jazyka je už niečo viac, hoci v dnešnej dobe je už nevyhnutná......a prvoradé je vždy zdravie, hlavne teraz, keď deti posedávajú hodiny pred počítačom.......niekedy cítim byť fyzioterapeutom alebo liečebným pedagógom, lebo deti prichádzajú do školy s takými zdravotnými problémami - kvôli nedostatku pohybu-, že sú oslobodené od povinnej telesnej výchovy............
ja som za zriadenie športových tried........ďakujem..........
Lotarka
29.07.10,06:47
Koncom školského roku sme sa rozhodovali, či dcéra nastúpi v 5.ročníku do športovej triedy. Mali talentové skúšky, kde prospela dobre a škola hneď objednávala termíny aj u športovej doktorke, ktorá dávala vyjadrenia, či je vhodné jednotlivé deti zaradiť do športovej triedy. Potom sme mali podpisovať viaceré súhlasy aj o účasti v klube.

My osobne sme sa rozhodli nedať dcéru do športovej triedy. Ako tu už bolo spomenuté, tak majú hodinu navyše telesnej - to je super, no tam to nekončí. Poobedia mávajú atletiku (aspoň tu u nás) trikrát do týždňa a samozrejme chodievajú na súťaže počas vyučovania. Rozprávala som sa s viacerými rodičmi, ktorí majú deti v takejto triede. Je to pre nich dosť náročné a niekedy únavné, učiť sa po tréningoch a doúčať sa vymeškané učivo.
Ja osobne hrávam aktívne volejbal, každý podvečer poväčšinou sme s dcérami (10.r. a 4r.) vonku, takže pohybu majú dostatok. A môj názor je, že škola-učenie je prvoradé a cudzie jazyky v tejto dobe hlavne.