stewo
28.07.10,12:15
Caute,vie mi niekto poradit so zapisim na sude do OR??Sud mi totiz odmietol zapisat sro-cku do OR s odovodnenim "udaj uvedeny v navrhu v casti den vzniku funkcie konatela je v rozpore s ust § 62 ods1 zak c.513/91 Zb Obchodny zakonnik.( §6 ods 2 pism. d) zak c 530/2003 Zz) .Viete mi poradit ako si to mam opravit a ako dalej postupovat? Do navrhu na zapis do OR som uviedol datum 7.7.2010 tak ako som mal aj podpisane u notara vsetky dokumenty ako zakladatelska listina a vsetky ostatne dokumenty.Dakujem za radu
jozefm30
28.07.10,12:47
Funkcia vznika dnom zapisu, pohladam odvolanie co som posielal
jozefm30
28.07.10,12:51
Vec : Námietka proti OZNÁMENIU O ODMIETNUTÍ VYKONANIA ZÁPISU údajov do obchodného registra.


Dňa ***** mi bolo doručené Oznámenie Okresného súdu *** zo dňa **** o odmietnutí vykonať zápis údajov do obchodného registra, týkajúceho sa spoločnosti *** so sídlom ***, spoločnosť založená spoločenskou zmluvou zo dňa ***, zatiaľ nezapísaná do obchodného registra, z dôvodu, že návrh nespĺňa tieto podmienky na vykonanie zápisu:

1. opisat presne co poslali............ udaj uvedeny v navrhu v casti den vzniku funkcie konatela je v rozpore s ust § 62 ods1 zak c.513/91 Zb Obchodny zakonnik.( §6 ods 2 pism. d) zak c 530/2003 Zz).......

Proti odmietnutiu vykonania zápisu podávam námietku, ktorú odôvodňujem nasledovne.

1. Nedopatrením z mojej strany som v NÁVRHU NA ZÁPIS SPOLOČNOSTI S RUČENÍM OBMEDZENÍM DO OBCHODNÉHO REGISTA uviedol v zápise pre zapisovaný údaj 8. Deň vzniku funkcie, na strane P7/3, zápis - “***“. Uvedený nedostatok odstraňujem zmenou na nový zápis - “zápisom do obchodného registra“, zápis pre zapisovaný údaj 8. Deň vzniku funkcie.

Na základe uvedenej skutočnosti žiadam, aby súd námietke vyhovel a povolil zápis údajov do obchodného registra.

-----------
Nemam pravnicke vzdelanie, pisal som to sam a preslo to. Snad pomoze
orientmonkey
28.07.10,13:40
mal si tam dat "dnom vzniku spolocnosti"

odvolanie je rofmular c 32 ak to nechces pisat komplet cele. Text odvolania musis samozrejme naformulovat sam :) podla vsetkeho to budes musiet zmenit aj v spolocenskej zmluve
FAA
28.07.10,14:00
mal si tam dat "dnom vzniku spolocnosti"

odvolanie je rofmular c 32 ak to nechces pisat komplet cele. Text odvolania musis samozrejme naformulovat sam :) podla vsetkeho to budes musiet zmenit aj v spolocenskej zmluve

netreba meniť spol.zmluvu. stačí jedna veta v odvolaní a priložená príslušná strana návrhu na vklad s opraveným textom " Deň vzniku funkcie konateľa je deň zápisu v spoločnosti v obchodnom registri"
Economic
28.07.10,15:07
Na základe oznámenia o odmietnutí vykonania zápisu zo dňa ....... spisovej značky ......... týkajúce sa zápisu spoločnosti D.......... do OR podávam v zákonom stanovenej lehote v zmysle § 8 ods. 4 zákona č. 530/2003 Z.z.





N á m i e t k y

k oznámeniu o odmietnutí vykonania zápisu, ktoré odôvodňujem nasledovne.

Dňa ......... som podal návrh na zápis spoločnosti do OR. K návrhu na zápis zmien nedopatrením bol chybne vypísaný dátum vzniku funkcie konateľa, kde správne malo byť uvedené : dňom zápisu spoločnosti do OR. V prílohe je opravený návrh na zápis spoločnosti do OR.


Vzhľadom na skutočnosť, že vada podania bola odstránené, žiadam súd, aby moje námietky akceptoval a povolil zápis spoločnosti do OR.
sushka
03.03.12,06:41
Riešim to isté. Stačí okrem námietkového formulára priložiť konkrétnu opravenú stranu návrhového formulára alebo kompletný zápisový formulár s opravenou stranou ?
Economic
03.03.12,07:45
Riešim to isté. Stačí okrem námietkového formulára priložiť konkrétnu opravenú stranu návrhového formulára alebo kompletný zápisový formulár s opravenou stranou ?


Pokiaľ bola chyba iba v návrhu, stačí len tú stranu, kde sa chyba vyskytla. Priloží sa k Námietke.
sushka
03.03.12,08:35
Vďaka za odpoveď. A samozrejme, aj za cenné rady v inej téme.
sushka
03.03.12,19:47
Ešte jednu vec riešim. Deň vzniku funkcie bol uvedený "konkrétny dátum" a ten bol ale zároveň uvedený aj na strane P7/13 ako deň navrhovaný na zápis spoločnosti do OR.
Tým pádom, ak opravím stranu P7/3, kde uvediem deň vzniku funkcie konateľa "dňom zápisu spoločnosti do OR", asi by som mala priložiť k námietke aj stranu P7/13, lebo dátum uvádzaný ako navrhovaný na zápis spoločnosti už bude prešvihnutý,keďže nemožno spoločnosť zapísať do OR so spätným dátumom. Treba aj toto okomentovať v námietke, keď to nebolo v Oznámení o odmietnutí...nebolo rozporované? Alebo to vôbec neprikladať (...to sa mi nezdá...)??
zalobaba
03.03.12,20:18
Opravuj a dokladaj iba to, čo ti OR vytkol pri odmietnutí zápisu. Dokladať a opravovať niečo nad tento rámec by mohlo viesť k odstúpeniu veci z VSÚ na sudcu OR, čím by samozrejme termín zápisu zmien zbytočne natiahol.
sushka
04.03.12,05:49
OK, vďaka...
Economic
04.03.12,10:09
Ešte jednu vec riešim. Deň vzniku funkcie bol uvedený "konkrétny dátum" a ten bol ale zároveň uvedený aj na strane P7/13 ako deň navrhovaný na zápis spoločnosti do OR.
Tým pádom, ak opravím stranu P7/3, kde uvediem deň vzniku funkcie konateľa "dňom zápisu spoločnosti do OR", asi by som mala priložiť k námietke aj stranu P7/13, lebo dátum uvádzaný ako navrhovaný na zápis spoločnosti už bude prešvihnutý,keďže nemožno spoločnosť zapísať do OR so spätným dátumom. Treba aj toto okomentovať v námietke, keď to nebolo v Oznámení o odmietnutí...nebolo rozporované? Alebo to vôbec neprikladať (...to sa mi nezdá...)??

Námietka rieši iba to, čo súd napadol ako nesprávne. Iné veci si nevšímaj.
sushka
08.03.12,06:51
Tak som to podala...len som teraz k námietke nepriložila "plnú moc na všetky úkony...", ktoré som prikladala pri návrhu na zápis. Bude to problém? Alebo sa na takéto podanie neprihliada vôbec a mám podať opätovne námietku komplet?..
Economic
08.03.12,06:54
Tak som to podala...len som teraz k námietke nepriložila "plnú moc na všetky úkony...", ktoré som prikladala pri návrhu na zápis. Bude to problém?


Ak si bola splnomocnená na podanie návrhu, pri podaní námietok nie je treba žiadna ďalšia plná moc.
sushka
08.03.12,06:58
Ďakujem krásne.
sushka
13.03.12,08:10
Tak mi to prešlo. Namietala som iba to, čo bolo v odmietnutí, teda dátum vzniku funkcie konateľa.
Economic
13.03.12,08:30
Tak mi to prešlo. Namietala som iba to, čo bolo v odmietnutí, teda dátum vzniku funkcie konateľa.


Blahoželám !
sjsoul99
13.07.12,08:56
Dobrý deň
Podali sme návrh na zápis zmien.
dopĺňali sme Predmet podnikania.
Súd odmietol návrh z dôvodu, že sme žiadali zapísať prevádzkovateľ osobnej cestnej dopravy a OR vyžaduje výkon povolania prevádzkovateľ osobnej cestej dopravy.
Ide o to že podam námietku + prílohy úplne znenie SZ + návrh a je potrebné doložiť aj novú zápisnicu z VZ kde uvediem namiesto prevádzkovateľ osobnej cestnej dopravy výkon povolania prevádzkovateľ osobnej cestnej dopravy.
Musím nanovo zvolať Vz alebo ako?
Economic
13.07.12,09:01
Dobrý deň
Podali sme návrh na zápis zmien.
dopĺňali sme Predmet podnikania.
Súd odmietol návrh z dôvodu, že sme žiadali zapísať prevádzkovateľ osobnej cestnej dopravy a OR vyžaduje výkon povolania prevádzkovateľ osobnej cestej dopravy.
Ide o to že podam námietku + prílohy úplne znenie SZ + návrh a je potrebné doložiť aj novú zápisnicu z VZ kde uvediem namiesto prevádzkovateľ osobnej cestnej dopravy výkon povolania prevádzkovateľ osobnej cestnej dopravy.
Musím nanovo zvolať Vz alebo ako?

Zlaď si text predmetu so zápisnicou a úplným znením tak, aby všetky znenia boli rovnaké s vydaným povolením, alebo osvedčením.
Podaj námietku + dolož prerobené dokumenty
sjsoul99
13.07.12,09:44
Ďakujem za odpoveď.
Viem že si mám zladiť všetky doklady. Mne ide hlavne o postup pri Zápisnici z VZ.
Či treba zvolať na novo VZ s novým dátumom, alebo len prerobiť starú zápisncicu VZ sa konalo 2.7. ponechať staré dátumy ma dať na nej overiť podpisy. Neviem či píšem zrozumitelne.
Economic
13.07.12,10:29
Ďakujem za odpoveď.
Viem že si mám zladiť všetky doklady. Mne ide hlavne o postup pri Zápisnici z VZ.
Či treba zvolať na novo VZ s novým dátumom, alebo len prerobiť starú zápisncicu VZ sa konalo 2.7. ponechať staré dátumy ma dať na nej overiť podpisy. Neviem či píšem zrozumitelne.


Prerobiť pôvodné dokumenty. Na zápisnici z VZ sa neoverujú podpisy a ani na úplnom znení.
sjsoul99
13.07.12,14:15
Ďakujem
Economic
13.07.12,14:18
Ďakujem

Za málinko, daj potom vedieť, ako ti to dopadlo. :)