jozefino888
28.07.10,13:14
Dobrý deň,

chcel by som sa Vás opytať, či niekto z Vás nemá skusenosť ako postupovať pri požadovaní vrátenia zálohy od realitnej kancelárie ktorá nezvládla svoju elementárnu úlohu.

Asi pred rokom a pol moja sestra s priateľom zaplatili realitke Immobilien Group GmbH (www.byvanie.at) zálohu za stavbu bytu (taka 3pos. bytovka) v Nickelsdorfe. Zo začiatku to vyzeralo veľmi sľubne a dokonca sa v relatívne krátkom čase na pozemku objavila betónová doska. Mysleli si, že sa začalo stavať. Lenže stavebný ruch utichol a dlhú dobu sa nič nedialo. Po roku realitna kancelária priznala že stavať nemôžu, lebo pozemky na ktorých mala stavba stáť nie su vysporiadané a ponúkli sestre bývanie v inej lokalite/inom meste.

Odvtedy sa sestra snaží získať od realitky zálohu naspať, no realitka sa stále len vyhovára a peniaze nechce pustit. Napríklad včera sa sestra dozvedela že celá kancelária má dovolenku a preto to nikto další mesiac riešit nebude. Príde mi to ako obyčajna výhovorka.

Keďže nešlo o malu zálohu (3300 eur), nemienim to nechať len tak.


Poprosím Vás o akúkoľvek radu alebo správne nasmerovanie ohľadom úspešneho vymoženia vložených peňazí. Určite aj v Rakúsku existuje nejaký dohľad nad realitným trhom, alebo sa mýlim ?

(Prosím ospravedlnite ma ak som túto žiadosť o radu pridal do zlej témy.)

Jozefino888
buchač
28.07.10,11:59
Dobrý deň,

chcel by som sa Vás opytať, či niekto z Vás nemá skusenosť
Mám ...:mad:
ako postupovať pri požadovaní vrátenia zálohy od realitnej kancelárie ktorá nezvládla svoju elementárnu úlohu.
Klasika ...
Výzva
1. Pokus o zmier , dohoda
2. Predžalobná výzva
3. Podanie podnetu na prokuratúru , tá následne vydá príkaz vyšetrovateľovi
4. Súd - vydanie platobného príkazu
5. Súd potom už koná sám , ak si odporca neprevzal PP

Asi pred rokom a pol moja sestra s priateľom zaplatili realitke Immobilien Group GmbH (www.byvanie.at) zálohu za stavbu bytu (taka 3pos. bytovka) v Nickelsdorfe. Zo začiatku to vyzeralo veľmi sľubne a dokonca sa v relatívne krátkom čase na pozemku objavila betónová doska. Mysleli si, že sa začalo stavať. Lenže stavebný ruch utichol a dlhú dobu sa nič nedialo. Po roku realitna kancelária priznala že stavať nemôžu, lebo pozemky na ktorých mala stavba stáť nie su vysporiadané a ponúkli sestre bývanie v inej lokalite/inom meste.

Odvtedy sa sestra snaží získať od realitky zálohu naspať, no realitka sa stále len vyhovára a peniaze nechce pustit. Napríklad včera sa sestra dozvedela že celá kancelária má dovolenku a preto to nikto další mesiac riešit nebude. Príde mi to ako obyčajna výhovorka.

Keďže nešlo o malu zálohu (3300 eur), nemienim to nechať len tak.


Poprosím Vás o akúkoľvek radu alebo správne nasmerovanie ohľadom úspešneho vymoženia vložených peňazí. Určite aj v Rakúsku existuje nejaký dohľad nad realitným trhom, alebo sa mýlim ?
Pokiaľ viem , tak na Slovensku teda nie je ...

(Prosím ospravedlnite ma ak som túto žiadosť o radu pridal do zlej témy.)

Jozefino888

Ide len o to , že je to rakúska realitka , teda sa asi bude postupovať podľa ich zákonov a predpisov . Tie sa však asi veľmi nebudú , nelíšia sa od našich , no postupovať by bolo potrebné ďalej asi s právnikom ....

P.S.:
Ale je to na dlhé lakte ...ja sa svojho domáham cca rok .
Už len na rozhodnutie súdu čakám ...
Stanislav 1975
28.07.10,12:10
Ide len o to , že je to rakúska realitka , teda sa asi bude postupovať podľa ich zákonov a predpisov . Tie sa však asi veľmi nebudú , nelíšia sa od našich , no postupovať by bolo potrebné ďalej asi s právnikom ....

P.S.:
Ale je to na dlhé lakte ...ja sa svojho domáham cca rok .
Už len na rozhodnutie súdu čakám ...

Búchač, nechcem ťa nejako provokovať, to nieje mojím cieľom,ale rok čakáš a aby si nečakal ďalších 10..., to vieš tie naše súdy...
Kamarát mal teraz po roku pojednávanie,ale pani sudkyňa po ceste nabúrala,takže sa to odložilo a čaká a čaká a čaká...
buchač
28.07.10,14:40
Búchač, nechcem ťa nejako provokovať, to nieje mojím cieľom,ale rok čakáš a aby si nečakal ďalších 10..., to vieš tie naše súdy...
Kamarát mal teraz po roku pojednávanie,ale pani sudkyňa po ceste nabúrala,takže sa to odložilo a čaká a čaká a čaká...
Neprovokuješ , neboj ...
Som si vedomý nášho súdnictva a jeho krutej a tvrdej reality . Dokonca v rodine mám sudcu , nemôže mi pomôcť a ja to od tejto osoby ani nechcem . Úplne mi stačí , že som občas informovaný ...
Ono , tak poviem ...
Keby sa táto situácia / moja mne / udiala pred pár rokmi , hm , iná káva by to bola ...:rolleyes:
Pre iné , menšie šušne som zprudkovatel , poriešil v pohode a dostal ich naspäť . ;)
negotiant
09.07.11,19:34
No javi sa to ako objektivny dovod na odstupenie a vratenie zalohy.

Obratil by som sa na advokata a poriesil to. Neviem, ovsem co mate v zmluve dohodnute. Snad ste sa pisomne nedohodli o tak dlhom cakani na vystavbu.
Michal-L1
12.07.11,19:42
no je ťažké sa vyjadriť pokiaľ nevidím pred sebou zmluvy a iné podklady, ale hypoteticky - konanie o náhrade škody, bezdôvodné obohatenie a podobne.
ridick
17.12.11,09:49
nazdar jozefino riesim rovnaku realitku ozvi sa chcel by som vediet ci sa vam podarilo od nich nieco vymoct
bromid
17.12.11,10:11
nepracuje v tej realitke nahodou ten pan, co sa s polu s panom v. vyskieraju v jednej nemenovanej tv v realitnom programe, ktory vysielaju cez vikend o 18:00? mozno aj tan treba smerovat kroky
misoft
17.12.11,12:37
www.byvanie.at (http://www.byvanie.at/)
BTW:
Server Default page
If you see this page it means:
1. hosting for this domain is not configured
or
2. there's no such domain registered in Plesk
What you can do:


Using Plesk, you can create domains with web hosting on a single physical server.

Niečo mi našepkáva - realitka je fuč, prachy sú fuč.
Stanislav 1975
17.12.11,13:22
BTW:
Server Default page
If you see this page it means:
1. hosting for this domain is not configured
or
2. there's no such domain registered in Plesk
What you can do:


Using Plesk, you can create domains with web hosting on a single physical server.
Niečo mi našepkáva - realitka je fuč, prachy sú fuč.

misoftík má pravdu- asi to bude treba považovať za vyriešené...:D, keďže je tam to čarovné slovíčko Gmbh...