nikinka
03.11.05,09:39
Ahojte poraďáci,

prosím vedel by mi niekto poradiť či je možné:
daňové priznanie DPH sme podali 25. 10. 2005, lenže deň na to nám boli ešte doručené doklady patriace do tohto obdobia...
Je možné ich zaradiť až do 4. Q DPH?
Ide o príjmové pokladničné bločky z prenájmu.
A nejaké nákupy čiže výdaje....

Asi je lepšie podať nové daňové priznanie...však? :(
Už sme neraz zasielali dodatočné takže by sme sa radi tomuto vyhli...
A v prípade ak by sme im aj s opravným zaslali nejaký text, že doklady nám boli doručené neskôr a preto podávame dodatočné...???
Tweety
03.11.05,08:42
Ahojte poraďáci,
prosím vedel by mi niekto poradiť či je možné:
daňové priznanie DPH sme podali 25. 10. 2005, lenže deň na to nám boli ešte doručené doklady patriace do tohto obdobia...
Je možné ich zaradiť až do 4. Q DPH?
Ide o príjmové pokladničné bločky z prenájmu.
A nejaké nákupy čiže výdaje....

Asi je lepšie podať nové daňové priznanie...však? :(
Už sme neraz zasielali dodatočné takže by sme sa radi tomuto vyhli...
A v prípade ak by sme im aj s opravným zaslali nejaký text, že doklady nám boli doručené neskôr a preto podávame dodatočné...???
Pretože tam sú doklady aj zo zdaniteľných obchodov(predtým daň na výstupe),tak jednoznačne podať DP k dani z PH.
:cool: :eek:
ondrish
04.11.05,10:13
suhlasim s tweetym, aj ked je skoda sa vystavovat danovej kontrole... osud netreba pokusat, aj ked mash uctovnictvo ciste ako lesk, vzdy sa tam da nieco najst... hmmm, ja to riesim tak, ze upozornujem na to ludi ktorych sa to tyka aby to co patri do prislusneho kvartalu mi posielali do 15teho a tym padom nemam problem. Ak tak fakturu nech ti vystavia na dalsi kvartal, zbavish sa tak zbytocnych papierovaciek. Pekny den. F.
Tweety
04.11.05,10:49
[QUOTE=ondrish]suhlasim s tweetym,
Len upozorním, že som v podpise Maja, nie Majo. Teda sTweety, nie s Tweetym. :p :rolleyes:
tamara
04.11.05,10:56
ahojte, pripojim sa k teme, tiez sa mi, podotýkam prvý krat v mojej práci stalo, ze som v oktobrových blokoch za material nasla aj dva septembrové, a ked si pomyslim, ze by som mala opravovat DP, tak sa mi do toho ani najmenej nechce, zvlast ked sa jedna o uplne nezaujimavu sumu..neda sa na to vykaslat a DPH si vobec neuplatnit? aj ked to je asi blbost, ze?
Tweety
04.11.05,10:59
ahojte, pripojim sa k teme, tiez sa mi, podotýkam prvý krat v mojej práci stalo, ze som v oktobrových blokoch za material nasla aj dva septembrové, a ked si pomyslim, ze by som mala opravovat DP, tak sa mi do toho ani najmenej nechce, zvlast ked sa jedna o uplne nezaujimavu sumu..neda sa na to vykaslat a DPH si vobec neuplatnit? aj ked to je asi blbost, ze?Odpočítať DPH na vstupe si môžeš aj neskôr, iba zo zdaniteľných plnení(daň na výstupe)musíš odviesť daň vtedy, keď došlo k dodaniu(plneniu).
:cool: :eek:
tamara
04.11.05,11:02
takže ich bez problemov môzem uplatnit aj v druhom mesiaci?
Tweety
04.11.05,11:18
takže ich bez problemov môzem uplatnit aj v druhom mesiaci?Ako som vyššie uviedla ,môžeš si odpočet uplatniť.
;)
ondrish
04.11.05,12:28
[QUOTE=ondrish]suhlasim s tweetym,
Len upozorním, že som v podpise Maja, nie Majo. Teda sTweety, nie s Tweetym. :p :rolleyes:
prepac maja :)) nabuduce budem vediet, xixi
Monika1
04.11.05,12:43
Z bložkov si môžeš uplatniť DPH len v nasledujúcom zdaňovacom období. Takže ak si mesačný platca tak v októbri a ak si Q. platca tak za IV.Q. 2005.
Tweety
04.11.05,12:46
prepac maja :)) nabuduce budem vediet, xixiNeurazila som sa,teda niet čo odpúšťať, len som Ťa chcela uviesť do obrazu.;) :cool: