emily 2
28.07.10,14:52
Dobry den,
Prosim o pomoc pri vypocte -kontrole mzdy . Pri vypocte mzdy zabudla firma zaratat nezd. cast a dan. bonus. Pochybnosti mame aj o priemere za hodinu. Pred reklamaciou si potrebujeme upresnit nejake veci :

1 Ak si chce zamestnanec uplatniť nezd. časť - okrem podpísaného vyhlásenia este musi dolozit aj potvrdenie o vyplatených mzdach od predch. zamestnavatela _?
2 K vypl. dan. bonusu staci rodny list dietata
3 pri polovicnom uvazku ma byt na paske prac.doba za jun : 22 dni/88 hod al 176 hod.
4 Je ucastnik II. doch. piliera,co sme tiez nahlasili a nie je to v paske -musia to opravit , alebo si to rozdeli SP _?

Udaje k vypocte mzdy ( ak treba doplnim ):


Zamestnanec na 20hod. tyzdenne (polovicny uvazok) - má 365,-€ mes. mzdu, tar.stupen 4 . Zamestnany od polovice mája . V júni mal 6 hod. ošetrenie .
Uplatnuje si nezd. cast a dan. bonus na 1 dieta.

Okrem vysky mzdy ma zaujima priemer na dovolenku - ( za ošetrenie) a kolko ma narok na dovolenku za rok 2010( cely narok za rok 25 dni ) -resp. kolko ma byt na paske ( skus.dobu ma 3 mes. ) za jun a kolko si moze cerpat v juli .

velmi pekne dakujem

emily2
Nutricia
28.07.10,13:00
Dobry den,
Prosim o pomoc pri vypocte -kontrole mzdy . Pri vypocte mzdy zabudla firma zaratat nezd. cast a dan. bonus. Pochybnosti mame aj o priemere za hodinu. Pred reklamaciou si potrebujeme upresnit nejake veci :

1 Ak si chce zamestnanec uplatniť nezd. časť - okrem podpísaného vyhlásenia este musi dolozit aj potvrdenie o vyplatených mzdach od predch. zamestnavatela _?nie stačí ked podpíše vyhlásenie
2 K vypl. dan. bonusu staci rodny list dietata a potvrdenie o návšteve školy(záleží na veku dieťaťa)
3 pri polovicnom uvazku ma byt na paske prac.doba za jun : 22 dni/88 hod al 176 hod. Fond pracovného času je 88 hod pri 22 prac. dní v mesiaci
4 Je ucastnik II. doch. piliera,co sme tiez nahlasili a nie je to v paske -musia to opravit , alebo si to rozdeli SP _? Odvody do II piliera rozdeluje SP ,zamestnávateľ odvádza všetky odvody len do SP

Udaje k vypocte mzdy ( ak treba doplnim ):


Zamestnanec na 20hod. tyzdenne (polovicny uvazok) - má 365,-€ mes. mzdu, tar.stupen 4 . Zamestnany od polovice mája . V júni mal 6 hod. ošetrenie .
Uplatnuje si nezd. cast a dan. bonus na 1 dieta.

Okrem vysky mzdy ma zaujima priemer na dovolenku - ( za ošetrenie) a kolko ma narok na dovolenku za rok 2010( cely narok za rok 25 dni ) -resp. kolko ma byt na paske ( skus.dobu ma 3 mes. ) za jun a kolko si moze cerpat v juli .
treba uviesť dátum nástupu kvôli nároku na dovolenku a k priemerke treba uviesť údaje zo mzdy za konkrétny štvrťrok, z ktorého má byť priemer vyrátaný.
velmi pekne dakujem

emily2

odpoved máš v texte, treba doplniť údaje
emily 2
28.07.10,13:12
Zamestnany od 17.05. - Č. mzda za maj bola 134,27 € - lebo sa neuplatnovala nezd, cast ani dan. bonus ( bol subezne este druhy PP ). Tak neviem aky stvrtrok - tam by mala byt myslim prepokladana mzda al. ako sa to presne odborne vola ...

Zatial dakujem
veronikasad
28.07.10,13:25
Pri výpočte náhrady na ošetrenie zamestnávatel použil pravdepodobný zárobok.

Kým nebudeš mať odpracovaných 60 dní, zamestnávatel bude na páske uvádzať len nárok na dovolenku za odpracované dni. Za každých celých 21 prac. dní 1/12 ročného nároku.
emily 2
28.07.10,13:26
Neviem ci su udaje postacujuce...
Nechcela som zavadzat cislami , ale mozem napisat.

Za 06 vypocitali :
Dni :21,25 - 170 hod ciastka 191,20 €
ošetr.:0,75 dna - 6 hod. ciastka 12,45 €
priemer na dovolenku : 2,0739 €
Spolu HM 365,01
ČM pri neupl. nezd. casti 256,14 €
Narok na dovolenku na paske za 06 : 1,5 dna
veronikasad
28.07.10,13:29
ide o zamestnanca so skráteným pracovným úväzkom ?
emily 2
28.07.10,13:38
Pri výpočte náhrady na ošetrenie zamestnávatel použil pravdepodobný zárobok.

Kým nebudeš mať odpracovaných 60 dní, zamestnávatel bude na páske uvádzať len nárok na dovolenku za odpracované dni. Za každých celých 21 prac. dní 1/12 ročného nároku.

Ok, a mohla by si mi prosim ta pozriet aj celkovo kolko vychodi dovolenka a ci sa moze ( a kolko ) cerpat v juli .?
dakujem
emily 2
28.07.10,13:39
ano , 20 hod. tyzdenne
veronikasad
28.07.10,13:45
Ok, a mohla by si mi prosim ta pozriet aj celkovo kolko vychodi dovolenka a ci sa moze ( a kolko ) cerpat v juli .?
dakujem
Mzda je počítaná ako plný pracovný úväzok, zrejme ide o zlé nastavenie SW.

V júli môže čerpať 2/12 ročného nároku. Z údaja, ktorý si uviedla je zrejmé, že nárok za jún je počítaný zo 4 kal. týždňov. Pracovníčka odovzdala zápočtový list (má odpracovaných viac ako 15 rokov po 18. roku veku?).
Ak je predpoklad že zostane v zamestnaní do konca roka, zamestnávatel jej môže určiť nástup na dovolenku aj celý nárok na rok 2010 (7/12 ročného nároku - má nárok len za celý odpracovaný mesiac).
emily 2
28.07.10,13:52
Ano ,ma odprac. 15 rokov .... Len som nebola ista ako a rata ten pol mesiac, takze opytam sa priamo : Ak bude robit do konca roka - je narok 2 dni x 8 mes. - t.j. 16 dni.
V juli moze po dohode cerpat aj viac ( bolo cerpane 6 dni )
emily 2
28.07.10,13:54
teraz som si vsimla , ze si pisala 7/12 - takze na dovolenku ma narok, len pri odprac. celeho mesiaca ...
takze 14 dni za rok 2010 ( Pomylilo ma aj,ze niekt. zamestnancom ratali aj dovolenku,ked napr. robili len do 10. v mesiaci ...este to pozriem zajtra v robote )
A mohol by sa mi este niekto pozriet na ten priemer za dovolenku ? (údaje prísp. 5 )

dakujem
veronikasad
28.07.10,13:55
Ano ,ma odprac. 15 rokov .... Len som nebola ista ako a rata ten pol mesiac, takze opytam sa priamo : Ak bude robit do konca roka - je narok 2 dni x 8 mes. - t.j. 16 dni.
V juli moze po dohode cerpat aj viac ( bolo cerpane 6 dni )
alikvotna časť ročného nároku = 25/12*7

ak jej zamestnávatel v júli určil nástup na dovolenku 6 dní - je to OK. Ak by neodpracovala 60 dní, musí preplatok vrátiť. Čerpanie dovolenky sa považuje za odpracovanú dobu.
veronikasad
28.07.10,14:00
teraz som si vsimla , ze si pisala 7/12 - takze na dovolenku ma narok, len pri odprac. celeho mesiaca ...
takze 14 dni za rok 2010 ( Pomylilo ma aj,ze niekt. zamestnancom ratali aj dovolenku,ked napr. robili len do 10. v mesiaci ...este to pozriem zajtra v robote )
A mohol by sa mi este niekto pozriet na ten priemer za dovolenku ? (údaje prísp. 5 )

dakujem
priemer je určite zle - je zle nastavený SW. Pri polovičnom úväzku bude vyšší. (aj keď konečnú sumu to moc neovplyvní).
emily 2
28.07.10,14:06
dakujem velmi pekne za opovede, takze zajtra budeme reklamovat
tu mzdu, inak tu nezd. cast a DB by sa dal opravit aj v Roc. zuctovani, ale ked je tam aj zly priemer a tie hodiny asi to budu musiet prerobit ... aky mate nazor ? mame trvat na prerobeni ?

vdaka
veronikasad
28.07.10,14:08
dakujem velmi pekne za opovede, takze zajtra budeme reklamovat
tu mzdu, inak tu nezd. cast a DB by sa dal opravit aj v Roc. zuctovani, ale ked je tam aj zly priemer a tie hodiny asi to budu musiet prerobit ... aky mate nazor ? mame trvat na prerobeni ?

vdaka
bolo by dobré mzdu úplne prepracovať, lebo takýto výpočet ovplyvní priemerný zárobok použitý pri výpočte dovolenky v III. štvrťroku.
emily 2
28.07.10,14:08
priemer je určite zle - je zle nastavený SW. Pri polovičnom úväzku bude vyšší. (aj keď konečnú sumu to moc neovplyvní).

Stale mi to neda, kolko je vlastne spravny priemer na dovolenku - dalo by sa to vyratat zo zadanych udajov ?:mee:

dakujem, uz som asi otravna
veronikasad
28.07.10,14:11
Môžeš aj takto : Hrubá mzda za máj : počet odprac.hodín = hod. priemerný (pravdepodobný) zárobok.

Ale výpočet mzdy za jún je zlý - zle je vypočítaná základná mzda, aj náhrada za prekážku v práci.
emily 2
28.07.10,14:23
HM za máj bola 191,20 pri odprac. 44 hod, takze priemer vychodi ... 4,3455

a teraz som prisla na to , ze asi aj za maj je zle -
pisu odprac. 11 dni a 88 hod - Hm 191,20 €
, ale vtedy som to tusim zhruba kontrolovala s mojim programom a suma sedela ? asi si dam pauzu
emily 2
28.07.10,14:52
Tak som si to nahodila do mojho programu - ten maj este raz a suma je dobre.

Ale jun ratali priemer z 06 mzdy len zle hodiny :
365,- : 176 t.j. 2,0739 priemer

a malo by byt 365,- : 88hod t.j. 4,1477 priemer pre vypocet osetr. v juni - to znamena ze nahrada za 6 hod. osetrenia je 24,8862 €
dobre som to pochopila ?

dakujem za trpezlivost
emily 2
28.07.10,14:55
Ja som preto povodne nepisala sumy, lebo som myslela, ze bude jednoduchsie ked mi "to niekto vyrata " a zistim,co je zle - ale uznavam, je to pracne nahadzovat noveho zamestnanca a vsetky udaje , tak sa ospravedlnujem
emily2