kenzvw
28.07.10,15:16
chcel by som vypovedat ZoD na dobu urcitu jedna sa o zmluvo na sprostretkovanie v stavebnej oblasti v zmluve niesu ziadne ypovedne terminy ani vypovedna lehota
dakujem dost to ponahla tak hadam niekto poradi

prepacte a som to zlezaradil
ondrejvla
28.07.10,13:35
chcel by som vypovedat ZoD na dobu urcitu jedna sa o zmluvo na sprostretkovanie v stavebnej oblasti v zmluve niesu ziadne ypovedne terminy ani vypovedna lehota
dakujem dost to ponahla tak hadam niekto poradi
prepacte a som to zlezaradil

Navrhujem dodatok k ZoD, kde by sa konkretizovalo aj ukončenie existujúcej zmluvy, resp. výpoveď z tejto zmluvy a ukončenie vzájomnej spolupráce. Samozrejme, že dodatok by mali podpísať obidve zmluvné strany.
Alebo druhý variant, jednostranné ukončenie zmluvy od objednávateľa a dať podpísať prevzatie dodávateľom služby.
kenzvw
28.07.10,13:38
len ja to skvor potrebujem opacne ja som zhotovitel a potrebujem ukoncit zmluvu o dielo z objednavatelom
ondrejvla
28.07.10,13:50
len ja to skvor potrebujem opacne ja som zhotovitel a potrebujem ukoncit zmluvu o dielo z objednavatelom

To isté, len v opačnom garde. Jedná sa pravdepodobne o nedodržanie nejakých zmluvných podmienok, treba ich vo výpovedi zo zmluvy spomenúť.
kenzvw
28.07.10,14:00
no ono ciastocne nedodrzanie podienok skvor ide o to ze mam ponuku na lepsiu pracu a teraz neviem ci sa ta zmluva da vypovedat alebo nie bez dalsich pravnych nasledkou
ondrejvla
28.07.10,14:11
no ono ciastocne nedodrzanie podienok skvor ide o to ze mam ponuku na lepsiu pracu a teraz neviem ci sa ta zmluva da vypovedat alebo nie bez dalsich pravnych nasledkou

Ty sám musíš vedieť, či sa jedná o férovú zmluvu a férových objednávateľov, alebo klamárov, ktorí hľadajú únikové cesty.
kenzvw
28.07.10,14:18
o ferovich objednavatelov sa jedna ale tak ponuku ktoru mam je skoro 10nasobne vecia sice v zahranici ale je to dost velky rozdiel keby som ti poslal kopiu zmluvy na email vedel by si mi dat nieake presnejsie rady ako to vypovedat ? velmi pekne dakujem za rady
ondrejvla
28.07.10,14:23
o ferovich objednavatelov sa jedna ale tak ponuku ktoru mam je skoro 10nasobne vecia sice v zahranici ale je to dost velky rozdiel keby som ti poslal kopiu zmluvy na email vedel by si mi dat nieake presnejsie rady ako to vypovedat ? velmi pekne dakujem za rady

Zásadne neodpovedám na maily tohoto zamerania a ani ti nemienim poskytnúť moju adresu. Ak chceš niečo robiť, skús sa aj potrápiť.
kenzvw
28.07.10,14:28
nemyslel som to tak ze aby si my to napisal ale dal konkretnejsie rady pokial nie nie ja som ikde nenapisal ze musis aj tak si mi dost poradil a dakujem ti velmi pekne prijemny zvysok dna
profesional
28.07.10,18:44
Dolezite je uvedomit si ci je zmluva uzatvorena podla obchodneho zakonnika alebo obcianskeho zakonnika.
V kazdom z uvedenyc kodexov je dispozitivne ustanovenie v casti o zavazkovych vztahoch, ze ak zmluva neobsahuje ustanovenie o vypovednej lehote, aka je vypovedna lehota. Takze sup sup citat zavazkovu cast prislusneho kodexu. Ak nenajdes, tak napis ci mas uzatvorenu zmluvu podla obcana alebo obchodu a ja ti napisem aka je vypovedna doba.
kenzvw
28.07.10,22:31
prosim vas mozem zmluvu ukoncit aj z dvovodu ze uz 2 tyzdne nemam pracu predmetom zmluvy je sprostretkovatelska cinnost v oblasti sluzieb a stavebnych prac aj ked je v zmluve ukoncenie prac 12/2010 ? a vypovednu dobu dat zo dna na den ? aj ked zmluva neujednava objem prac iba hodinou taxu ? dakujem za odpoved

zmluva je uzatvorena podla obchodu
profesional
29.07.10,06:45
Zmluvu je mozne ukoncit iba z dovodov uvedeny v zmluve alebo uvedenych v zakone.

Nakolko ide o zmluvu o sprostredkovani, tak je zjavne ze ide o zmluvu na dobu urcitu. Keby v zmluve nebolo uvedene do kedy je zmluva platna, mohol by si zmluvu vypovedat kedykolvek. Takto musis cakat do uplynutia doby.
DigiDrone
29.07.10,10:25
chcel by som vypovedat ZoD na dobu urcitu jedna sa o zmluvo na sprostretkovanie v stavebnej oblasti v zmluve niesu ziadne ypovedne terminy ani vypovedna lehota
dakujem dost to ponahla tak hadam niekto poradi

prepacte a som to zlezaradil

1. Obidve zmluvné strany ste podnikatelia?
2. Pozrite sa hore pod nadpis zmluvy alebo dole v záverečných ustanoveniach, malo by tam byť napísané či sa to riadi Obchodným alebo Občianskym zákonníkom
3. zmluvu na dobu určitú NEMOŽNO vypovedať, ak nie je v zmluve dohodnuté niečo iné (výnimkou je iba zopár zmlúv, napr. nájom bytu)
4. od každej zmluvy možno ODSTÚPIŤ, ale len z DOVODOV stanovených v zmluve alebo zákone

Moja rada: Skúste sa dohodnúť, napr. vo forme dodatku v zmluve, ponúknite mu aj tzv. ODSTUPNÉ ako odškodnenie a mal by s tým súhlasiť.
DigiDrone
29.07.10,10:30
prosim vas mozem zmluvu ukoncit aj z dvovodu ze uz 2 tyzdne nemam pracu predmetom zmluvy je sprostretkovatelska cinnost v oblasti sluzieb a stavebnych prac aj ked je v zmluve ukoncenie prac 12/2010 ? a vypovednu dobu dat zo dna na den ? aj ked zmluva neujednava objem prac iba hodinou taxu ? dakujem za odpoved

zmluva je uzatvorena podla obchodu


Buď sa dohodnete alebo musíte čakať do decembra alebo podstúpite to riziko že vám dá nahradiť škody / zmluvné sankcie.