jeltur
28.07.10,16:15
Asi pred 10 rokmi som absolvovala opráciu prsníka, ktorá dopadla dobre, len hrčku mi vybrali. po operácii boli komplikácie, po týždni mi vytláčali hnis z prsníka, podľa mňa silnejšie ako bolo treba. Rana sa mi veľmi dlho hojila a celkovo dlho trvalo kým som sa pozbierala po operácii. Odvtedy nemôžem ležať na boku kvôli bolestiam v oblasti rebier. pred rokom a pred dvomi rokmi som tiež absolvovala oper. prsníka tiež s dobrými výsledkami, ale veľmi rýchlo sa mi všetko zahojilo a bola som práceschopná. Stále mám následky po tej 1. operácie. Absolvovala som rôzne vyšetrenia - všetko márne. Nikto nevie čo mi je. Vyžarujú mi bolesti do chbta, ramena, krku. Chcela by som si nájsť lekára, kto mi amputuje prsník alebo inak pomôžev Bratislave. Vie mi niekto pomôcť?
ondrejvla
28.07.10,14:30
Toto je dosť bolestivá otázka... predpokladám, že sa jedná o pooperačné zrasty, ktoré sú veľmi bolestivé, ale aj tak trvaj na tom, aby ti urobili riadne vyšetrenia, či už sono, alebo mamografiu, prípadne CT vyšetrenie. Ja som mala pooperačnú infekciu pred 7-imi rokmi a doteraz mám problémy, môže to byť následok aj tohoto. Neuvažuj hneď o amputácii prsníka, to keď bude musieť byť, tak bude, ale rieš cez lekárov tento problém, búchaj na dvere, kým ti neotvoria a nedajú odpoveď.
jeltur
28.07.10,16:38
Robili mi magnet. rezonanaciu, CT, rengen chrbtice, kde bolo všetko poriadku. Teraz neviem ako ďalej, na koho sa mám obrátiť. Možno by som potrebovala dobrého neurologa, lebo sa mi to zhoršuje, ľavá ruka mi slabne, celkovo som slabá a nie je mi dobre.
BXLmiami
29.07.10,10:28
Amputuju prsník???A to myslíš celkom vážne?Ved tie zrasty čo ťa bolia tam budu aj po amputácii prsníka.
pasuliatko
29.07.10,17:03
ak sú to naozaj zrasty na to pomôže Heparoid, u neurológa si bola?či ti tam niečo s nervami neporobili...
VieraPopluharova
29.07.10,17:32
Podla mna treba navstivit rozhodne dobreho neurologa, co sa zaobera takymito pooperacnymi ranami, nie klasického, s klasickým neurologom vela nevyriesis, zameraj sa na kliniky, ktore robia operacie prsnikov, a tam by mali mat i neurologov.
ErinErin
29.07.10,17:45
Okrem neurológa či chirurga je ešte ďaľší smer na zváženie:
Bolesti chrbta bývajú aj pri pretočených rebrách. Pokiaľ Vám operovali prsník a môžeme špekulovať, že vznikli zrasty v prsníku - toto tkanivo prsníka môže ťahať štruktúry pod ním. Alebo sa rebrá mohli "pohnúť" pri spomínanom vytláčaní hnisu - to by bolo jednoduchšie. V tom prípade by jednotlivé štruktúry (rotované rebrá) dokázal vrátiť na miesto fyzioterapeut alebo lekár so špecializáciou v tomto odbore. (Metóda Ludmily Mojžíšovej)

Link na informáciu, aké problémy môže spôsobiť zablokovanie konkrétnych štruktúr:
http://www.volny.cz/novacka/mojzis/odbornik.htm

Pozite si -4.rebro - Musculus pectoralis minor (Malý prsný sval) Prejavy: Bolesť ako pri infarkte myokardu = Bolest na hrudníku jako při průstřelu, bolest pod lopatkou, bolest ramenního kloubu - bolestivý úpon na procesus coracoideus
JaDo
29.07.10,17:56
Skús sa denne niekoľkokrát po celej ploche hrudníka, ruky a časti chrbta natierať švédskymi kvapkami. Len tak, bez balenia, nechaj to trocha oschnúť a potom sa obleč. Budeš stále zafarbená ale nevadí, mne to po dlhšej dobe pomohlo. Ja som sa natierala i po sprchovaní, proste stále. Vydrž, výsledok sa dostaví.

Druhá možnosť je priložiť si na boľavé miesta hornou (lícnou) stranou omyté listy lopúcha a previazať elastickým obinadlom alebo el.prádlom. To je taktiež odskúšaná metóda. Len je treba byť vytrvalý a vydržať to robiť i viac týždňov. Denne a nechať čo najdlhšiu dobu pôsobiť (niekoľko hodín).

Alebo vyskúšaj striedať obe metódy, veď deň má 24 hod.

Samozrejme, že je treba i lekárska starostlivosť.
Držím palčeky.