brucháč
28.07.10,17:07
Ahojte poraďáci(už som tu zase).Pracujem nasledovne:V Exceli mám vedľa seba otvorené dva hárky.Jeden hárok (1.)predstavuje databázu dosť veľkého množstva údajov hlavne čísel.Druhý hárok(2.) má predpísanú formu a obsah. V 1. filtrujem údaje podľa viacerých kritérií a do 2. vkladám kopírovaním údaje z 1.
Postup: údaje v 1. zatiahnem myšou ;ľavé tl.;kopírovať;kliknutie- bunka v 2;ľavé tl.;prilepiť špeciálne ;prilepiť hodnoty;operácia sčítanie;OK; - neprilepí mi súčet čísel z buniek v 1.
Je vôbec možné to urobiť podobným spôsobom , akým som to opísal?
Viem že by sa dali tieto údaje získať pomocou KT no tých kritérií triedenia je dosť.
Ď K
brucháč
28.07.10,15:09
ospravedlňujem sa , to tl. v postupe je pravé
peterknazeje
28.07.10,15:33
ta operacia "scitanie" robi to, ze kopirovane hodnoty sa spocitaju s hodnotami buniek, na ktore sa kopiruju. Nespocitavaju sa kopirovane bunky navzajom ale pri kopirovani na prazdne bunky sa kopirovane bunky spocitaju s nulou. Vam pripad by som riesil tak, ze do prveho harku by som pridal suctovu bunku a potom kopiroval iba tu bunku. Druhou moznostou je vytvorenie makra, ktore by to spocitanie a kopirovanie robilo za Vas.
zk24
28.07.10,15:45
Ahojte poraďáci(už som tu zase).Pracujem nasledovne:V Exceli mám vedľa seba otvorené dva hárky.Jeden hárok (1.)predstavuje databázu dosť veľkého množstva údajov hlavne čísel.Druhý hárok(2.) má predpísanú formu a obsah. V 1. filtrujem údaje podľa viacerých kritérií a do 2. vkladám kopírovaním údaje z 1.
Postup: údaje v 1. zatiahnem myšou ;ľavé tl.;kopírovať;kliknutie- bunka v 2;ľavé tl.;prilepiť špeciálne ;prilepiť hodnoty;operácia sčítanie;OK; - neprilepí mi súčet čísel z buniek v 1.
Je vôbec možné to urobiť podobným spôsobom , akým som to opísal?
Viem že by sa dali tieto údaje získať pomocou KT no tých kritérií triedenia je dosť.
Ď K

Mozes skusit vlozit tvoj file, len pre istotu ci to chapeme spravne?
brucháč
28.07.10,18:27
prikladám obrázok , možno to pomôže,ja som tiež myslel ma makro , lenže si ho neviem urobiť , preto píšem sem
Ď.K