nonpayer
28.07.10,20:05
Dobry den,
som riadne zamestnany, odvody za mna plati zamestnavatel a chcel by som zacat podnikat popri zamestnani.
S dvomi kamaratmi planujeme dovazat tovar z Malajzie, resp. Sri Lanky a pretoze nas dost suri cas, nemozme momentalne cakat na zalozenie s.r.o. mesiac, ale chceme si tovar objednat hned a zatial zakladat s.r.o. Ako prve ma zaujima:
1. mozem si objednat tovar zatial ako nepodnikatel s tym, ze tak do mesiaca si zalozime s.r.o. a s tymto tovarom budeme chciet obchodovat, odpocitat si DPH?
2. je lepsie podnikat na zivnost alebo si zalozit s.r.o. kedze chceme byt traja spolocnici?
3. je mozne mat s.r.o. a popritom byt riadne zamestnany, najlepsie by bolo aby o tom zamestnavatel nevedel?
Ako to funguje pri doruceni do EU, ako postupovat ake su dane, co budem musiet vsetko hned zaplatit, hodnota tovaru je zhruba 5000 eur a doprava zhruba 3000 eur.
Problematike podnikania sa zatial moc nerozumiem a dakujem za vsetky pripomienky a rady.
KEJKA
28.07.10,18:25
Dobry den,
som riadne zamestnany, odvody za mna plati zamestnavatel a chcel by som zacat podnikat popri zamestnani.
S dvomi kamaratmi planujeme dovazat tovar z Malajzie, resp. Sri Lanky a pretoze nas dost suri cas, nemozme momentalne cakat na zalozenie s.r.o. mesiac, ale chceme si tovar objednat hned a zatial zakladat s.r.o. Ako prve ma zaujima:
1. mozem si objednat tovar zatial ako nepodnikatel ............. ako občan? to si musíš zistiť, podľa mňa môžeš alp súkromná osoba nakúpiť odkiaľkolvek.

s tym, ze tak do mesiaca si zalozime s.r.o. .....dá sa do 14 dní aj skor, ak máš vyjasnené vzťahy, obsah SZ a predmet podnikania
a s tymto tovarom budeme chciet obchodovat, odpocitat si DPH?........... tak toto nie s tovarom, ktorý kúpiš ako občan - DPH nevyrieiš.

2. je lepsie podnikat na zivnost alebo si zalozit s.r.o. kedze chceme byt traja spolocnici? spoločníci jedine v sro, živnostníci môžu mať združenie,

3. je mozne mat s.r.o. a popritom byt riadne zamestnany, .áno, žiadny problém
najlepsie by bolo aby o tom zamestnavatel nevedel? o sro vedieť nemusí, ale ak budeš živnostník, tak áno.

Ako to funguje pri doruceni do EU, ako postupovat ake su dane, co budem musiet vsetko hned zaplatit, hodnota tovaru je zhruba 5000 eur a doprava zhruba 3000 eur. budeš musieť ísť na colnicu.......
Problematike podnikania sa zatial moc nerozumiem a dakujem za vsetky pripomienky a rady.

v texte .
finis
28.07.10,18:31
zacala som vybavovat sro 21eho a dnes nas zapisali do OR takze mesiac naozaj netreba ak ide o volnu zivnost.predtym som asi tyzden venovala pisaniu spoloc.zmluvy a podobnych listin co ku tomu treba ale stacia aj dva -tri dni len som mala nervy aby vsetko dobre bolo.predsa len som to robila prvy krat ;)