wilo75
28.07.10,20:41
Máme zamestnanu predavačku 1 mesiac a keďže bola na urade práce mohli by sme dostať dotaciu.
Ide o fynančný prispevok vratenia jej a moje odvody... kto by nám pomohol vypracovať podklady /projekt/ na ten prispevok???

Vopred Vám ďakujem.
mysimis
28.07.10,18:45
Ak si chceš požiadať o finančný príspevok týkajúci sa úhrady odvodov z ÚP tak nemôžeš mať zamestnankyňu zamestnanú. Najprv musíš požiadať o uvedený príspevok a až následne zamestnankyňu zamestnať. Opačne to nefunguje.
wilo75
28.07.10,18:48
ale bolo mi povedane na urade soc.veci a rod. že neni problem zamestnať a tak vybavovať...
truch
28.07.10,19:25
Tiež som vybavovala príspevok, je to na novovytvorené miesto,ak si už zamestnal,nedostaneš bohužiaľ nič.
ondrejvla
29.07.10,16:27
ale bolo mi povedane na urade soc.veci a rod. že neni problem zamestnať a tak vybavovať...

Ak máš schválený príspevok vtedy môžeš zamestnať. Inak nedostaneš žiaden príspevok, budú od teba žiadať vypracovanie nákladov na mzdu a odvody, ale najskôr musí byť schválené a podpísané, budú žiadať podnikateľský plán. Robila som to pol roka späť a mesačne musíš predkladať ÚPSVaR výkazy a všetky podklady, ktoré od teba budú žiadať, t.j.výplatné pásky na dotyčného zamestnanca, podpísaný a očíslovaný VPD, bankový výpis (originál+kópia)
o úhrade platieb do fondov podľa výkazov a iné.