Miichaela
29.07.10,05:45
Dobrý deň, manžel včera stratil mobil T-mobile a po chvíľke prezváňania ostal nedostupný - asi sa vybil :-) Z takéhoto telefónu sa nikto nikam nedovolá, keď nemá PIN - takže kartu je už zbytočné blokovať - škoda peňazí :-). Chceme ho úplne zrušiť, lebo máme ešte Orange, a stačí nám len ten. Moja otázka znie, dajú sa prichádzajúce hovory na zrušené číslo od T-mobile prenášať na Orange ? Funguje to aj keď číslo bude úplne zrušené ? Aký je tam poplatok ?
bobino38
29.07.10,03:58
...no ak to niekto našiel, a dal si odblokovať PIN, tak máte smolu...dajte ho len pre istotu zablokovať ak ste tam mali paušal.
Flinstone
29.07.10,04:00
keď sa číslo zruší, tak volajúci sa nemá kam dovolať. Ak by sa nezrušilo a aktivovalo presmerovanie hovorov, tak budete platiť všetky volania z T-mob na Orange
Miichaela
29.07.10,10:41
Ďakujem za odpovede.
alla66
29.07.10,17:52
Dobrý deň, manžel včera stratil mobil T-mobile a po chvíľke prezváňania ostal nedostupný - asi sa vybil :-) Z takéhoto telefónu sa nikto nikam nedovolá, keď nemá PIN - takže kartu je už zbytočné blokovať - škoda peňazí :-). Chceme ho úplne zrušiť, lebo máme ešte Orange, a stačí nám len ten. Moja otázka znie, dajú sa prichádzajúce hovory na zrušené číslo od T-mobile prenášať na Orange ? Funguje to aj keď číslo bude úplne zrušené ? Aký je tam poplatok ?

Ak mobil stratíte, alebo zistíte, že vám ho ukradli, čo najskôr by sa o tom mal dozvedieť aj váš operátor. Tým sa chránite sa pred možným zneužitím:eek:
Hovory sa nedajú "prenášať", pretože by si musela v ukradnutom telefóne nastaviť presmerovanie hovorov. Cena hovoru z Easy karty na Orange stojí 0,481 €/min.

viac info:
ukradli mi mobil, čo robiť? (http://www.mobilmania.sk/clanky/ukradli-mi-mobil-co-robit/sc-3-a-1123607/default.aspx)