Nepletko
29.07.10,06:33
Má zamestnanec, ktorý už je poberateľom starobného dôchodku nárok na odchodné pri skončení pracovného pomeru?
Nutricia
29.07.10,05:08
Ak je to jeho prvé skončenie pracovného pomeru po priznaní st.dôchodku tak áno.
Informácia o vyplatenom odchodnom by sa mala uvádzať do zápočtu, pre prípad, že by sa dôchodca ešte niekedy potom zamestnal.
zvs-enco
31.08.10,05:03
Prajem pekný deň,
chcela by som sa spýtať, zamestnanec nepracuje u Nás už 7 mesiacov.Doteraz bol ČID , teraz požiadal o predčasný dôchodok.Priniesol mi ukázať výmer, a chce od firmy odchodné. Má na to nárok? Ja som mu povedala, že nemá. Bola by som rada, keby ste sa k tomu vyjadrili.
Ďakujem . Viki.
VERONIKA6
31.08.10,05:09
§76 ZP
(6) (6) Pri prvom skončení pracovného pomeru po nadobudnutí nároku na predčasný starobný dôchodok, starobný dôchodok a invalidný dôchodok, ak pokles schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť je viac ako 70 %, patrí zamestnancovi odchodné najmenej v sume jeho priemerného mesačného zárobku podľa § 134, ak požiada o poskytnutie uvedeného dôchodku pred skončením pracovného pomeru alebo bezprostredne po jeho skončení.
katka50
31.08.10,05:25
Prajem pekný deň,
chcela by som sa spýtať, zamestnanec nepracuje u Nás už 7 mesiacov.Doteraz bol ČID , teraz požiadal o predčasný dôchodok.Priniesol mi ukázať výmer, a chce od firmy odchodné. Má na to nárok? Ja som mu povedala, že nemá. Bola by som rada, keby ste sa k tomu vyjadrili.
Ďakujem . Viki.
Ak požiadal o predč.starobný dôchodok bezprostredne po ukončení PP má nárok na odchodné. Ináč nie.
zvs-enco
31.08.10,06:01
Veľmi pekne Vám ďakujem.Požiadal o PSD po pol rok ukončenia PP.
Viki