fatinka
29.07.10,08:40
Ahojte poradacky,
chcela by som sa Vas opytat,ci sa mi oplati kupit tehotensky pas po porode,aby sa dalo brusko do povodneho stavu a pekne sa stiahlo.Porodna asistentka povedala ze to netreba len po porode spat na brusku a pod sebou mat zrolovany vankus v sestonedelí a potom pomalicky cvicit.Co si myslite a ake mate skusenosti.
Dakujem:)
Ivenka
29.07.10,07:00
Počas tehotenstva som pribrala 16 kg. Po porode som ozaj spala prevažne na brušku a spím aj do dnes. Po porode som schudla do roka nie na pôvodných 55 ale na 50. Je síce pravda, že som sa stravovala len do 18,00 a obmedzila sladkosti. Ale ak ma niekto genetický dané, že po pôrode neschudne tak Ti ani pas nepomôže. Prirodzenejšie je ozaj pomaly cvičiť a časté prechádzky, ktorým sa nevyhneš Ti určite pomôžu. Mimochodom včera som presne stretla spolužiačku, ktorá bola na strednej úprimne povedané "lata". Dnes ? Smutne povedané "poschodová torta". To maš ako po štyriadstke, niekto priberie, niekto nie. Samozrejme strava a pohyb. Teraz sa nestaraj o to ako budeš vyzerať po pôrode ale užívaj si, že môžeš byť teraz bacuľka.
mamka Danka
30.07.10,08:10
Tehotenský pás - možno ale s mierou. Je to ako s nosením sťahovacích nohavičiek. Príležitostne pod spoločenské šaty áno, ale často a dlho nie. Svalstvo tým ochabne a potom bez pásu je brucho spadnuté- ochabnuté. Je to častá príčina aj spadnutého panvového dna a maternice a s tým spojených gynekologických problémov.
Určite by som si s pásom trochu pomohla, možno na noc pás, nerada spím na bruchu, najmä keď mi striekalo mlieko pri každom aj miernejšom tlaku na prsník a cez deň bez pásu a cvičiť cviky na posilovanie panvového dna a brušných svalov. Myslím, že sa to dá vydržať aj bez pásu.
kimart
30.07.10,11:40
Kedysi žiadny tehotenský pás neexistoval, no a myslím, že pokiaľ moc počas pôrodu nepriberieš, tak je zbytočný. Čo môžem poradiť tak, po pôrode, si troška pritlač rukou na bruško, aby sa ti maternica dobre zvinula - aspoň tak mi poradil môj pôrodník, no a nemala som žiadne problémy s ovisnutým bruškom