macejo
29.07.10,09:04
Dobrý deň, viem že pre mnohých profíkov bude táto otázka divná ale mám jeden dotaz. Čo všetko treba účtovat?? Co mam evidovat ako kratkodoby majetok a čo dlhodobý? Treba viest aj penažný denik myslim ručne ja ho vediem len v PC v programe alfa je to problem? DAKUJEM
Tweety
29.07.10,07:09
Dobrý deň, viem že pre mnohých profíkov bude táto otázka divná ale mám jeden dotaz. Čo všetko treba účtovat?? Co mam evidovat ako kratkodoby majetok a čo dlhodobý? Treba viest aj penažný denik myslim ručne ja ho vediem len v PC v programe alfa je to problem? DAKUJEM
Kuk sem:
http://www.porada.sk/t38186-postupy-uctovania-jednoduche-uctovnictvo-od-5-12-2008-a.html
Tweety
29.07.10,07:22
Kuk sem:
http://www.porada.sk/t38186-postupy-uctovania-jednoduche-uctovnictvo-od-5-12-2008-a.html
Účtovníctvo nemusíš vieš v programe, môžeš aj ručne, ale v dnešnej IT dobe, je to neobvyklé.
macejo
29.07.10,08:10
Prave to že ja chcem v programe. preto sa pítam či musim aj ručne ked učtujem v programe. Dakujem všetkým za rady
Lenka1979
29.07.10,08:11
Prave to že ja chcem v programe. preto sa pítam či musim aj ručne ked učtujem v programe. Dakujem všetkým za rady


... a k čomu by to bolo dobré? Samozrejme že nemusíš aj tu aj tu...:) Buď účtuješ v softe alebo ručne v PD.
Tweety
29.07.10,08:12
Prave to že ja chcem v programe. preto sa pítam či musim aj ručne ked učtujem v programe. Dakujem všetkým za rady
AK sa pýtaš, tak odpoviem: stačí ho viesť raz.
IKA K
29.07.10,12:14
Soft Ti umožní peňaž. denník aj vytlačiť, ak Ti vyhovuje viac papierová forma. Alfa je veľmi šikovný soft....
macejo
29.07.10,13:10
mne ide o to že keby mi prišla nejaka danova kontrola co by kontrolovali?? oni nekontroluju penazny dennik?? iba doklady?
Paula
29.07.10,13:29
mne ide o to že keby mi prišla nejaka danova kontrola co by kontrolovali?? oni nekontroluju penazny dennik?? iba doklady?


"odfajkajú" si zápisy v denníku s príslušnými zaúčtovanými dokladmi ;) a vyhodnotia správnosť / nesprávnosť zaúčtovaného.
zk24
29.07.10,13:31
mne ide o to že keby mi prišla nejaka danova kontrola co by kontrolovali?? oni nekontroluju penazny dennik?? iba doklady?

Kontroluju penazny dennik. Si povinny viest ho.
macejo
29.07.10,14:03
Ked vediem penažný denník len v PC v Alfe staci ho vytlacit v pripade kontroly?
Paula
29.07.10,14:26
Ked vediem penažný denník len v PC v Alfe staci ho vytlacit v pripade kontroly?


Nestačí . Nespoliehala by som sa len na zálohovanie údajov v PC a vytlačila by som ho aj po "výrobe" daň. priznania. No a ak niekto účtuje aj pre klienta a ten má záujem nazrieť do denníka aj v priebehu roka, vytlačí sa aj viackrát, prečo nie? Záujem klienta o vlastnú firmu poteší. Nevravím, že je to Tvoj prípad, len som troška viac popísala ;)
macejo
29.07.10,17:37
Dakujem všetkým