Jana Motyčková
29.07.10,10:36
Našla som na internete, že keď idem do Rakúska cudzím autom, potrebujem notársky overený súhlas majiteľa. Nevie niekto, či keď idem na aute, ktoré je napísané na manžela, potrebujem takýto súhlas? Ak áno, stačí v slovenčine, alebo má byť v nemčine?
Tweety
29.07.10,08:53
Našla som na internete, že keď idem do Rakúska cudzím autom, potrebujem notársky overený súhlas majiteľa. Nevie niekto, či keď idem na aute, ktoré je napísané na manžela, potrebujem takýto súhlas? Ak áno, stačí v slovenčine, alebo má byť v nemčine?
Manželové auto nie je predsa cudzie, na to súhlas určite nepotrebuješ. Veď je určite v BSV.
dad111
29.07.10,20:18
Manželové auto nie je predsa cudzie, na to súhlas určite nepotrebuješ. Veď je určite v BSV.
A ako majú Rakúski policajti vedieť kto je Tvoj manžel, ani to auto nemusí byť BSV.
Takže rozhodne splnomocnenie treba v každej krajine inej ako je krajina registrácie vozidla, aj keď je to v EU. Každá krajina má iné podmienky, čo sa týka prekladu a overenia u notára. Vybavoval som už niečo také pre krajinu , člena EU, kde vyžadovali preložiť text splnomocnenia, vrátane textu na razítku notára do ich úradného jazyka tlmočníkom, ktorý mal autorizáciu ich úradov. Na Slovensku boli takí len dvaja, pritom jeden z nich žil trvale v zahraničí.