jaco
03.11.05,09:52
Ahojte poradaci!

Prebral som uctovnictvo jednej sro a narazil som na jeden zaujimavy uctovny pripad s ktorym si neviem rady. Dufam ze mi poradite.

Konatel sro (nie je jej zamestnancom, nebobera z nej ziadny prijem) nakupil tovar na svoju SUKROMNU VISA kartu, tento tovar nasledne predal so ziskom a aj vystavil fakturu. tato faktura je uz davno uhradena (prisla na firemny ucet), neda sa to uz vratit spat preslo odtedy zopar mesiacov... Da sa mu toto vobec zuctovat a hlavne vyuctovat?

Mohli by ste mi konkretne poradit ako by ste to zauctovali aj s predkontaciou? Ja by som to riesil asi cez 365, ale nie som si moc isty lebo taketo nieco som este neriesil.

Kazda rada dobra... Diky
detektív
04.11.05,09:50
Mohol by si konkretizovať čo nakúpil? Celkom tomu nerozumiem o aký tovar ide?
Súvisí činnosť vašej firmy s nákupom tohto tovaru?
ondrish
04.11.05,10:02
Pochopil som to tak, ze nakupil tovar na sukromnu kartu a potom ten tovar firma predala zo ziskom dalej (napisal si to tak, ze on to predal k vam do firmy so ziskom... aspon podla stavby vety :D). V tom nevidim prilish velky problem, ja by som to dal na 335 aj ked nie je zamestnanec, nemalo by to vadit. Doplnil by som k tomu informaciu, ktoru si napisal a to ze to kupil konatel zo sukromnej karty. Z danoveho hladiska to nie je chyba a z uctovneho sa da polemizovat. Ale ak sa ti ten ucet nepaci, mozesh pouzit iny, treba to len zdovodnit. Ak nie, opravte ma!!!

Este k tej nazornej ukazke predkontacie. Faktura je jasna (311/6..), vyuctovanie nakupeneho tovaru (5../335) tovar odisiel ta het a (335/211;221) vyuctovanie majitelovi bud v hotovosti, alebo z uctu na ucet. Tie prve dve transakcie zauctujesh normalne a tu tretiu vystavish doklad so zdovodnenim. Pekny den. F.
jaco
04.11.05,10:55
diky za odpovede.

nie je podstatne aky tovar kupil, ale ked chces tak konkretne kupil pocitacove komponenty + tlaciaren (je jedno co to bolo) a predal so ziskom uz poskladanu pocitacovu zostavu cudzej osobe, asi kamaratovi neviem presne :)

co sa tyka predmetu cinnosti tak je to ok maju tam napisane aj kúpa a predaj počítačovej techniky - veľkoobchod, maloobchod