Biosko
29.07.10,10:54
Zdravim,

1.) plati sa nejaka pokuta za stratu pasu? Okrem teda toho ze si bude treba zaplatit kolok na novy.

2.) treba vyplnat nejake tlaciva o strate pasu?

Dakujem
Tweety
29.07.10,09:07
Zdravim,

1.) plati sa nejaka pokuta za stratu pasu? Okrem teda toho ze si bude treba zaplatit kolok na novy.

2.) treba vyplnat nejake tlaciva o strate pasu?

Dakujem
Zo stránky MVSR
Ak občan stratí alebo mu odcudzia cestovný pas, je povinný ohlásiť bezodkladne túto stratu alebo odcudzenie príslušnému oddeleniu dokladov, ktoré cestovný pas vydalo, prípadne ktorémukoľvek inému oddeleniu dokladov alebo ktorémukoľvek útvaru Policajného zboru.
Ak občan stratí alebo mu odcudzia cestovný pas v zahraničí, je povinný ohlásiť bezodkladne túto stratu alebo odcudzenie na zastupiteľskom úrade Slovenskej republiky a po návrate do Slovenskej republiky tiež príslušnému oddeleniu dokladov, ktoré cestovný pas vydalo; ak občan pri ohlásení predkladá doklad o strate alebo odcudzení cestovného pasu v inom ako slovenskom alebo českom jazyku, priloží aj jeho osvedčený preklad do štátneho jazyka.
Ak občan neohlási bezodkladne stratu, odcudzenie, poškodenie alebo zneužitie cestovného pasu, dopustí sa priestupku (§30 ods. 1 písm. m), za ktorý je možné uložiť pokutu do 331,50 € (10 000 Sk).
KEJKA
29.07.10,09:21
syn nahlásil stratu pasu, ak chcel nový zaplatil tuším dvojnásobný kolok, alebo 1x to bolo na vydanie pasu a druhý v rovnakej hodnote bola pokuta, už neviem.
Myslím, že ked sa nahlási krádež a máš na to papier, tak sa neplatí nič.
Stanislav 1975
29.07.10,09:29
syn nahlásil stratu pasu, ak chcel nový zaplatil tuším dvojnásobný kolok, alebo 1x to bolo na vydanie pasu a druhý v rovnakej hodnote bola pokuta, už neviem.
Myslím, že ked sa nahlási krádež a máš na to papier, tak sa neplatí nič.

Predbehla si ma...:)-ja by som tiež radšej nahlásil krádež pasu ako stratu...:cool:
Biosko
29.07.10,10:14
Predbehla si ma...:)-ja by som tiež radšej nahlásil krádež pasu ako stratu...:cool:

Nebudu potom chciet spisovat zapisnicu alebo tak?

Lebo ked poviem ze mi ukradli pas tak sa ma spytaju ze ci som to hlasil no a nehlasil a to ze mi ukradli len pas je hlupost asi. Si mam vymysliet ze mi ukradli tasku v ktorom bol pas? Potom som to mal hlasit na policii ako kradez nie?
Tweety
29.07.10,10:16
Nebudu potom chciet spisovat zapisnicu alebo tak?

Lebo ked poviem ze mi ukradli pas tak sa ma spytaju ze ci som to hlasil no a nehlasil a to ze mi ukradli len pas je hlupost asi. Si mam vymysliet ze mi ukradli tasku v ktorom bol pas? Potom som to mal hlasit na policii ako kradez nie?
Áno, tak čo je vlastne pravda a čo špekulácia? Najlepšie bude, ak pôjdeš s pravdou von.
Stanislav 1975
29.07.10,10:23
Áno, tak čo je vlastne pravda a čo špekulácia? Najlepšie bude, ak pôjdeš s pravdou von.

Nešpekuluj, choď na políciu, že ti včera z nohavíc ukradli pas a chceš nový a hotovo, nič sa iné nebudú pýtať...zbytočne špekuluješ...:cool:
Tweety
29.07.10,10:27
Nešpekuluj, choď na políciu, že ti včera z nohavíc ukradli pas a chceš nový a hotovo, nič sa iné nebudú pýtať...zbytočne špekuluješ...:cool:
A čo ak budú hľadať zlodejov?:---
Stanislav 1975
29.07.10,10:31
A čo ak budú hľadať zlodejov?:---

naši policajti už niekedy našli zlodeja nejakého? :D:D:D
arizona
29.07.10,10:31
Nedávno som oprala mangelov pas, je nepoužiteľný :mee:
Na stránkach MV sa píše, že sa MôŽE udeliť pokuta. Ale podľa iných informácií policajti udelia pokutu, aj ked sa poškodenie nahlási. takže neviem, čo znamená to "môže" , kedy sa platí, kedy nie.
Tá pokuta+ nový pas je dosť veľa peňazí.
Máte niekto osobnú skúsenosť, ako sa vyhnúť tejto pokute?
Tweety
29.07.10,10:41
Nedávno som oprala mangelov pas, je nepoužiteľný :mee:
zlezaradil
Ja by som dala pokutu vám obidvom, jednému, že ten pas nechal, a druhému, že ho pred praním nenašiel.:---
Stanislav 1975
29.07.10,10:42
zlezaradil
Ja by som dala pokutu vám obidvom, jednému, že ten pas nechal, a druhému, že ho pred praním nenašiel.:---

To je pravda, prečo nekontroluje arizona manželovi vrecká?:D:D:D
Tweety
29.07.10,10:42
To je pravda, nekontroluješ manželovi vrecká?:D:D:D
To sa predsa vždy musí.:---
Stanislav 1975
29.07.10,10:43
To sa predsa vždy musí.:---

:D:D:D
Tweety
29.07.10,10:45
Čo sa smeješ, ja som písala len o kontrole pred praním.:---:---:---
arizona
29.07.10,14:12
mimotemy
Srandičky? srandičky?...no díky :D:D:D
Nekontrolujem, ale asi budem musieť začať :---
...Takto to dopadlo, ked to nechám na chlapa :---:D:D
Tweety
29.07.10,14:24
Koľko rokov ste manželmi, že také nevieš?:---
arizona
29.07.10,16:24
Už dlhóóó...
Ale trochu ho ospravedľňuje to, že tá bunda mal ozaj snáď sto vreciek, chi, chi...