Tartarus
29.07.10,17:57
Dobrý deň

Mám takýto problém:Z Poľska by som chcel dovážať nejaký tovar napriklad cestoviny na etikete som sa dočítal kto ich vyrába no problem je ten že ich vyrába len pre jednu siet supermarketov v Poľsku pre nich to vyrába určite na desaťtisíce kusov no ja by som to chel kúpiť od výrobcu a predávať do do nejakých menších potravín na Slovensku no zo začiatku by som chcel nakupovať iba po nejakých 300 alení myslíte si že to môžem kúpiť priamo od výrobcu??Nevysmeje ma?:confused:
Castell
29.07.10,19:01
Ak by si ste chcel tak by som Vam mohol ja vozit.LAk mate zaujem len napiste SS.
Dakujem.
Aankaa
30.07.10,07:47
Ak by si ste chcel tak by som Vam mohol ja vozit.LAk mate zaujem len napiste SS.
Dakujem.
Tri možnosti máš:
Ak je to veľká firma, je možné, že ťa odkáže na svojich distribútorov - a tí ťa upresnia na najbližšiu možnú oblasť (vieš, že Poľsko je rozdelené na wojewodstva/ - a tak sa dostaneš k niektorému z veľkoskladov /hala handlowa/ a tam si môžeš nakúpiť koľko tovaru chceš.

Alebo - ak budeš trvať na priamej spolupráci s výrobcom -
Výrobca bude od teba chcieť kopec vecí, ktoré ty nebudeš splňať: množstvo ročného odberu tovaru, prepracovanú logistiku, veľa číselných údajov o firme, zmluvu.... a tak sa obrátiš na distribútorov.

Alebo - je to len menšia výrobná spoločnosť, a tak ich priamo oslov, nič tým nestratíš.
Tartarus
30.07.10,14:04
No zatiaľ nám na dovoz tovaru netreba ľudí.Práve len skúšame aky je záujem o tovar zatiaľ nám stačí tovar ktorý sa zmesti do osobného automobilu ak uvidíme že záujem o tovar je a bude sa opakovať pravidelne tak samozrejme nakúpime vo veľkom no ešte nechceme robyť unáhlene investície.
comodo
30.07.10,15:10
Nechcem nikoho nastvat , iba za seba napisem , ze osobne ak chytim v potravinach polsky vyrobok , okamzite ho HODIM , naspat do regalu. ( radsej by som pod regal :)
Castell
30.07.10,15:23
Nechcem nikoho nastvat , iba za seba napisem , ze osobne ak chytim v potravinach polsky vyrobok , okamzite ho HODIM , naspat do regalu. ( radsej by som pod regal :)


Toto iste plati aj pre mna neznasam to ani ten Mercury Market vsetko nekvalitne.....
misomiso
30.07.10,15:47
Ktovie preco sa stalo Polsko takou europskou Cinou. :) Ale slovenske cestoviny sa uz vobec nedaju jest, takze ktovie, ci tie polske nebudue nakoniec lepsie :)
comodo
30.07.10,17:43
Ktovie preco sa stalo Polsko takou europskou Cinou. :) Ale slovenske cestoviny sa uz vobec nedaju jest, takze ktovie, ci tie polske nebudue nakoniec lepsie :)

Cinou sa stalo zaiste preto lebo ludia s oblubou kupuju lacno. Ked ma vsak nastve nekvalita v nabytku a pod. ,mozem si o to buchat hlavu. Mozno i preto ,ze slovensky vyrobcovia su cenovo cim dalej tym pazravejsi. Ale i taky Merkuri je dost drahy v porovnani s tym co maju doma v PL.
Ale co sa tyka potravin , jendnoducho im najmenej verim "chemicky". Bojim sa to zjest.
Tartarus
30.07.10,18:15
Cestoviny som uviedol ako príklad jedna sa o energetický nápoj viac špecifikovať nebudem ale je dobrý,silný a celé litre stoja iba pár desiatok centov
wilo75
30.07.10,19:31
Tak potom nejedz nič lebo tesca a lidl a ine obchody predavaju poľske vyrobky!!!! zobuď sa!!!
wilo75
30.07.10,19:33
Cinou sa stalo zaiste preto lebo ludia s oblubou kupuju lacno. Ked ma vsak nastve nekvalita v nabytku a pod. ,mozem si o to buchat hlavu. Mozno i preto ,ze slovensky vyrobcovia su cenovo cim dalej tym pazravejsi. Ale i taky Merkuri je dost drahy v porovnani s tym co maju doma v PL.
Ale co sa tyka potravin , jendnoducho im najmenej verim "chemicky". Bojim sa
to zjest.




Tak potom nejedz nič alebo začni chovať dobytok a pestuj si zeleninu sam!!! lebo markety to zväčša dovažaju z Poľska!!!! zobuď sa!!!
Danielle369
31.07.10,15:33
Cestoviny som uviedol ako príklad jedna sa o energetický nápoj viac špecifikovať nebudem ale je dobrý,silný a celé litre stoja iba pár desiatok centov

Nechcem ťa sklamať, ale polské energetické nápoje sa predávajú velmi slabo. Aj ked stoja pár centov. Radšej si kúpia Red Bull aj ked je drahý.Značka je značka. A hlavne mladí ludia ..nepôjdu predsa po ulici s brakom:)
fylyp
01.08.10,10:32
Cinou sa stalo zaiste preto lebo ludia s oblubou kupuju lacno. Ked ma vsak nastve nekvalita v nabytku a pod. ,mozem si o to buchat hlavu. Mozno i preto ,ze slovensky vyrobcovia su cenovo cim dalej tym pazravejsi. Ale i taky Merkuri je dost drahy v porovnani s tym co maju doma v PL.
Ale co sa tyka potravin , jendnoducho im najmenej verim "chemicky". Bojim sa to zjest.

Je celkom zaujímavé aký psychologický efekt na ľudí robia supermarkety a hypermarkety pôsobiace na slovensku. Tie ľudia považujú za kvalitné a všetko poľské za nekvalitné. Pritom drvivá väčšina produktov v týchto super- a hypermarketoch pochádza práve z Poľska. Poľsko nie sú len trhy ako si to mnoho ľudí predstaví, sú tam také isté obchodné centrá ako tu na Slovensku, s presne takými istými značkovými obchodmi, ale výrazne odlišnými cenami. Čím to je? Asi tou slovenskou náturou...

Späť k téme. Držím palce s cestovinami. Mnohí ľudia aj tak nebudú vedieť odkiaľ tvoj tovar pochádza a ak by to mal byť problém, bude treba riešiť obal. Veľa šťastia.
Danielle369
01.08.10,11:32
Je celkom zaujímavé aký psychologický efekt na ľudí robia supermarkety a hypermarkety pôsobiace na slovensku. Tie ľudia považujú za kvalitné a všetko poľské za nekvalitné. Pritom drvivá väčšina produktov v týchto super- a hypermarketoch pochádza práve z Poľska. Poľsko nie sú len trhy ako si to mnoho ľudí predstaví, sú tam také isté obchodné centrá ako tu na Slovensku, s presne takými istými značkovými obchodmi, ale výrazne odlišnými cenami. Čím to je? Asi tou slovenskou náturou...

Späť k téme. Držím palce s cestovinami. Mnohí ľudia aj tak nebudú vedieť odkiaľ tvoj tovar pochádza a ak by to mal byť problém, bude treba riešiť obal. Veľa šťastia.
.................................................. ..............

Tak toto si prehnal..Snad si nemyslíš že tam kúpi cestoviny a tu ich prebalí do slovenských obalov...To sa mu neoplatí ani jeden fliačik doviezť.
A keby si čítal celú tému tak by si sa dočítal že nechce kupovať cestoviny.
fylyp
01.08.10,11:45
[/B]
.................................................. ..............

Tak toto si prehnal..Snad si nemyslíš že tam kúpi cestoviny a tu ich prebalí do slovenských obalov...To sa mu neoplatí ani jeden fliačik doviezť.
A keby si čítal celú tému tak by si sa dočítal že nechce kupovať cestoviny.
Niekde rovnaky tovar balia firmy do roznych obalov... ale samozrejme to uz by muselo ist o uplne ine mnozstva.
Tartarus
05.08.10,19:44
Tie energetické nápoje maju prepracovaný obal nie je to nejaký šmejd same anglicke nadpisy a podobne že je to poľský výrobok na prvý pohľad neuvidíte.
Flinstone
06.08.10,03:53
nejde o to či je to poľské alebo nie... ale ak padám od únavy tak šahnem za redbulom, lebo jeho účinky poznám. A najmä ak idem za volant nebudem experimentovať
alaya1
06.08.10,05:42
mimotemy
Tak neviem, ja ked vypijem energeticky napoj, chce sa mi hned spat-) Neviem, co by som mala vypit, aby sa mi nechcelo:)
linko1
06.08.10,05:44
ja mám veľmi dobré skúsenosti s energetickými nápojmi, ktoré sa predávajú v Lidli stoja cca 0,40 centov a zaberajú rovnako ako 2 eurový redbull
majernikova
06.08.10,05:58
Ahojte, poznám veľa ľudí čo obchodujú s Poľskom.
Cez poľské spoločnosti si zabezpečujú tovar, pre svoje internetové obchody. Je to skvelý biznis a jednoduchý. Takto sa predávajú parfémy, toaletné vody , kozmetika , posteľné prádlo a veľká iných produktov.Všetko to je pod peknou značkou, pokiaľ si to človek nezisti čo odkiaľ je tak kúpi ani nevie čo.
Pekný deň :-)
Rastomik
09.04.13,10:11
Aj ja by som mal záujem o cestoviny z Poľska. Kto pomôže?
erik555
09.04.13,10:28
Aj ja by som mal záujem o cestoviny z Poľska. Kto pomôže?
Citit z tvojho prispevku ironiu/sarkazmus, ale co bolo pred 2,5-3 rokmi, dnes uz nemusi platit (vid skandaly s polskymi potravinami) ;) Ta tvoja poznamka je k tejto teme poriadne opozdena :)
Rastomik
10.04.13,08:42
Ale myslel som to vážne. Mám záujem o cestoviny z Poľska, hľadám kontakt na dodávateľa. Zo začiatku by nešlo o veľké množstvá, ale časom...
Indeed
10.04.13,08:45
Nechcem nikoho nastvat , iba za seba napisem , ze osobne ak chytim v potravinach polsky vyrobok , okamzite ho HODIM , naspat do regalu. ( radsej by som pod regal :)

si spracovaný CIELENOU PROPAGANDOU v mediach
Indeed
10.04.13,08:51
Ale uplne "supermegabombašpica" čo sa týka toho aké ceny VIE nahodiť SLOVENSKÝ PREDAJCA je

predaj napoja,ktorý sa volá RESTART drink videl som ho predávať za cenu 2,70 eura čo je podĺa mňa cena s rabatom
okolo 400 %

Myslim,že s týchto dovodov ľudia hľadajú lacnejšie výrobky, nechcu podporovať nejakých vychytretých rychlokvasených
"podnikateĺov".
taiko
10.04.13,09:04
A co tak http://www.hrnce-obchod.sk/strojcek-na-cestoviny/stojcek-na-cestoviny-marcato-atlas-150/. Potom jes co chces a ake chces a nik Ti tam neprida posypovu sol :D

Ktovie preco sa stalo Polsko takou europskou Cinou. :) Ale slovenske cestoviny sa uz vobec nedaju jest, takze ktovie, ci tie polske nebudue nakoniec lepsie :)
taiko
10.04.13,09:06
Cestoviny som uviedol ako príklad jedna sa o energetický nápoj viac špecifikovať nebudem ale je dobrý,silný a celé litre stoja iba pár desiatok centov
A potom nam 6-10 rocne deti budu chodit s plechovkami v ruke ako tu v NL :(.