tinkas
30.07.10,06:24
dobré ránko...zamestnanec bol od máj az do ukončenia pracovného pomeru 26.6.2010 na PN....čize za mesiac 06/2010 mu vyšla mzda len z preplatenej dovolenky...odvod do SP je vo výške 0,2 centa - UP-zamestnávateľ a do ZP je odvod 3,55eur......

je potrebné tých 0,2 eur zaplatiť z účtu alebo je stanovená nejaká spodná hranica od ktorej je treba zaplatiť odvod? Ďakujem
tinkas
30.07.10,05:31
neviete mi nieto poradit?
veronikasad
30.07.10,05:46
Malé sumy platím do pokladne SP a ZP (bez poplatku). Uhradiť treba aj takúto sumu
emilly1
30.07.10,05:49
Minimálne sumy odvodov zamestnávateľa za zamestnancov nie sú stanovené. Odvedie sa toľko koľku mu z hrubej mzdy výjde.
Llívia
30.07.10,05:59
mimotemy
Malé sumy platím do pokladne SP a ZP (bez poplatku). Uhradiť treba aj takúto sumu
Platbu v hotovosti prijímajú všetky pobočky Sociálnej poisťovne alebo len nejaké krajské? Lebo napr. Dôvera teraz prijíma hotovostné platby len na veľkých pobočkách, nie na expozitúrach (Apollo predtým prijímalo platby aj na malých expozitúrach).
veronikasad
30.07.10,06:02
mimotemy
Platbu v hotovosti prijímajú všetky pobočky Sociálnej poisťovne alebo len nejaké krajské? Lebo napr. Dôvera teraz prijíma hotovostné platby len na veľkých pobočkách, nie na expozitúrach (Apollo predtým prijímalo platby aj na malých expozitúrach).
Myslím, že pokladňu majú všetky pobočky SP, pracovný čas je u nás aj v nestránkový deň.
ZP som myslela VšZP, tam je poklaňa otvorená okrem štvrtka - s ostatnými ZP nemám skúsenosti.
Llívia
30.07.10,06:09
Ďakujem za info. Doteraz som si (neviem prečo) myslela, že SP peniaze v hotovosti ani neprijímajú.
veronikasad
30.07.10,06:29
Hotovosť neprijíma daňový úrad