AdrianaA
30.07.10,07:16
Som zamestnaná na TPP. Okrem toho mám živnosť popri zamestnaní . Príjem zo živnosti je malý cca 3000,- EUR ročne. Nie som povinne poistená v soc.poisťovni.
Teraz som zostala na PN, ktorá bude zrejme dlhodobejšia. Moja otázka je, či môžem pracovať doma, pokračovať so živnosťou a faktúrovať si . Práca zo živnosti je duševná a je to len pár hodín do mesiaca. Samozrejme, že by som nechcela prísť o PNku z prac.pomeru.
AdrianaA
03.08.10,06:39
nikto :confused:
Tweety
03.08.10,09:59
nikto :confused:
Kedže si zamestnancom, tak musíš byť poistená v SP, tak nepíš, že nie si poistená. S prácou na živnosť nie je problém aj počas DPN.
AdrianaA
04.08.10,05:18
Kedže si zamestnancom, tak musíš byť poistená v SP, tak nepíš, že nie si poistená. S prácou na živnosť nie je problém aj počas DPN.
Myslela som , že som neni poistená z titulu živnosti, lebo nedosahujem zatiaľ hranicu ročného príjmu na povinné poistenie. Samozrejme z prac.pomeru som poistená. Nesprávne som sa vyjadrila.
Takže, ak budem z prac. pomeru PN, tak môžem kľudne ďalej faktúrovať zo živnosti. Nemôže byť problém, že beriem nemocenské a aj tak pracujem ?
Tweety
04.08.10,06:30
Myslela som , že som neni poistená z titulu živnosti, lebo nedosahujem zatiaľ hranicu ročného príjmu na povinné poistenie. Samozrejme z prac.pomeru som poistená. Nesprávne som sa vyjadrila.
Takže, ak budem z prac. pomeru PN, tak môžem kľudne ďalej faktúrovať zo živnosti. Nemôže byť problém, že beriem nemocenské a aj tak pracujem ?
Nie, fakturovať môžeš, samozrejme ak budeš dodržiavať liečebný režim, neprídeš ani o ND.
AdrianaA
04.08.10,09:14
vďaka
AdrianaA
06.08.10,09:39
Ešte jedna otázočka. Ja faktúrujem pre firmu v ktorej som zamestnaná. Prac.zmluvu mám na obch. zástupca a robím pre nich ešte na živnosť . Aj v takom prípade môžem faktúrovať počas PN z prac.pomeru ?