rommy
30.07.10,10:27
Ahoj poraďci viete mi prosím poradiť ako postupovať ohľadom dph keď mi prišla faktúra za služby z USA je to za školenie, faktúra prišla bez dane ale na faktúre neuviedli ani ich ič dph ani naše navyše prišla len elektronicky, ešte som sa s tým nestretla, keďže tam nie sú uvedené ič dph asi by sme mali odviesť dph ale poradíte prosím ako sa to účtuje? ked mám samozdanenie účtujem:
518/321
343/395
395/343
a toto bude ako ak nemám nárok na odpočet dph?
Katarína Cigánová
30.07.10,08:46
Ahoj poraďci viete mi prosím poradiť ako postupovať ohľadom dph keď mi prišla faktúra za služby z USA je to za školenie, faktúra prišla bez dane ale na faktúre neuviedli ani ich ič dph ani naše navyše prišla len elektronicky, ešte som sa s tým nestretla, keďže tam nie sú uvedené ič dph asi by sme mali odviesť dph ale poradíte prosím ako sa to účtuje? ked mám samozdanenie účtujem:
518/321
343/395
395/343
a toto bude ako ak nemám nárok na odpočet dph?
Samozdanenie vykonávaš len v prípade ak prijmeš tovar , príp. službu od dodavatela z EU /. Pri službe , ktorá bola dodaná v USA nedodanuješ nič. V prípade prijatia tovaru z USA by ti DPH vyrubila colnica.
ucetni_fantozzi
30.07.10,08:55
Samozdanenie vykonávaš len v prípade ak prijmeš tovar , príp. službu od dodavatela z EU /. Pri službe , ktorá bola dodaná v USA nedodanuješ nič. V prípade prijatia tovaru z USA by ti DPH vyrubila colnica.

toto je blbost, vid §69 ods. 3 zakona o DPH - zdanitelna osoba... ...je povinna platit dan pri sluzbe... ...dodanej zahranicnou osobou z tretieho statu, ak je miesto dodania sluzby podla §15 ods. 1 v tuzemsku...
ucetni_fantozzi
30.07.10,08:57
zdanenie prebieha tak, ako to naznacujes, ja nepouzivam ani ucet 395, ale rovno 343.odpocet/343.samozdanenie. v pripade, ze nie je narok na odpocet, neuctujes na MD 343 ale prislusny naklad
SPECTRUM
28.11.11,09:37
Ako mám samozdaniť faktúru z USA za nákup licencie cez eshop, kde už je vyčíslená 20% DPH ? Aj suma bola uhradená vrátane DPH. Ja som z tohto "blbá". Poradí mi niekto ?