Mordy
30.07.10,11:34
Ahojte..Nevedel som kam napisat ale skusim tu..
Prislo mi upovedomenie o zacati exekucie..
Zdaju sa mi privysoke sumy ..je to v poriadku?

Dlzna suma za blokovu pokutu bola 265 €.

Poplatok zapisnica o spisani navrhu 19,75€

Trovy konania 16,59€ ...To by bolo OK ...Ale potom je to este predbezne trovy exekucie podla ustanovenia § 46 ods. exek.poriadok 144€ ..
A hned podtym malim napisane predbezne trovy po 14 dnoch 237€ ..

Teraz chce odomna do 14 dni 446€ zaplatit, zablokovali mi dva ucty v sume 539€ ( v liste sa pise je to suma pokial nedojde k dobrovolnej uhrade )

Treti ucet mi zablokovali na sumu cez 600€ nechapem preco tolko a zvysne dva menej..

Ma pravo zablokovat kolko uctov chce, a preco je suma na tom druhom vecsia ak ide o tu istu exekuciu?

Je postup spravny prv mi boli zablokovane ucty a az po dni dvoch prisiel list UPOVEDOMENIE O ZACATI EXEKUCIE..

Nieje suma 446€ z dlznej sumy 265€ vela?

Na internete som cital presnejsie tu vasobhajca.sk/exekucia.htm zo sumy 400€ to vychadzalo na 440-480€ to vyzeral normalne

Posledna vec ako sa da odlozit exekucia ked absolutne neni mozna uhrada? Nejako sa dohodnut ?

VDAKA zA RADY


A prosim ospravedlnte moje chaosne pisanie..
Flinstone
30.07.10,10:17
zavolaj exekútorovi... ak si ochotný uhradiť, len potrebuješ počkať mesiac-dva myslím, že bude ochotný sa dohodnúť, ale zľavu z poplatkov zvyčajne poskytnú len pri úhrade do 14 dní.
Ak sa mu neozveš, tak si to z účtu strhne sám, bez čakania.
Vždy treba hlavne komunikovať.
mona091
30.07.10,15:56
....Vždy treba hlavne komunikovať.

neverim na komunikaciu s exekutormi ..

ak budes s nim robit nejaku dohodu, iba PISOMNE!!!!, never mu ani pol slova, su to .....,

minule som mala rozhovor so znamou, ktora robi pre jedneho z tych exe -exotov, a potvrdila mi zaujimavu skutocnost, 90% uspesne a hlavne jednoducho vymahanych pripadov maju z obycajnych ludi, ktori si nestikli listky v MHD, alebo od policie, alebo tomu podobne, velke pripady lezia ta-tam,
a este, udajne, ak exekvovany klient neprevezme zasielku, ale sa iba telefonicky opyta na vymahanu sumu, vtedy exe... rata polovicu trov (musi vsak zaplatit do 14 dni), ak vsak prevezme listovuu zasielku, tak zaplati 100% trov aj ked tiez do 14 dni,
nerozumiem, len mi to oznamila
iriska
30.07.10,16:51
do 14 dní sú menšie trovy VŽDY

a teraz k téme - ako je možné, že t.č. úhrada nie je možná, keď na 3 účtoch máš blokované prostriedky... ak dáš príkaz aj z blokovaného účtu na účet exekútora do 14 dní, tak ho môžeš dať na tú nižšiu sumu a ex. potom ukončí exekúciu

trovy pri úhrade do 14 dní zo sumy cca 300 eur vo výške 144 eur sa mi zdajú veľké, ešte aj s blokáciou nehnuteľností to vidím tak do 120 eur
Mordy
30.07.10,22:46
ked uz na svojich uctoch nemam momentalne taku sumu je tam minimalne nedostatocne na dlh, mam studentske ucty bez precerpania.Ako by sa toto riesilo ked na ucte nieje dostatocna suma?

Napriklad na jednom bolo len 50€ a teraz je tam minus 400€ aj nieco ...
iriska
31.07.10,16:22
tak skús exekútorovi výpismi z účtu vydokladovať, že na účtoch je minimum, či by ti ich mohol odblokovať, lebo aj banky si účtujú väčšie poplatky za blokované účty
zároveň odporúčam čo najskôr uhradiť vymáhanú sumu