Lucka2809
30.07.10,11:53
ahoj som rozvedená pomaly rok a z manželstva mi ostali dve malé deti,dcera3r. a syn 1r. Na súde exmanželovi prisúdili výživné 160e no časom im zrušil aj poistky a moje náklady vzrástli, malú by som chcela dať do škôlky čo sú dalšie výdavky, mám nejakú šancu vysúdiť vyžšie výživné ked som si vedomá že zarába cca600e a žije pri rodičoch.Po novom mi síce už 3 mesiac nezaplatil. Pre zaujímavosť za detmi vôbec nechodí ani ho nezaujímame ale na kúpu nového auta má.
Flinstone
30.07.10,09:59
skúsiť to môžeš... súd bude skúmať či sa zmenili pomery. Slovo chcem dať do škôlky nieje zmena pomerov. Súd prihliada na zmeny ktoré nastali, nie tie ktoré plánuješ. Či platí málo alebo veľa radšej nebudem komentovať, to je vecou súdu, ale činí to viac ako štvrtinu jeho prijmov.
A čo sa týka auta cítim zatrpknutosť... Je veľa ľudí, pre ktorých je auto nevyhnutnosť aby mohli dochádzať do práce, resp. pracovať... Nové je spoľahlivejšie ako keby kúpil nové staré auto... a tiež je nové auto za 7tis a nové za 75 tis... čo je tiež rozdiel.
kimart
30.07.10,11:22
určite by som sa oto aspoň pokúsila, no skús si najprv vypočítať, koľko sú zhruba tvoje mesačné náklady, koľko ti vlastne zostáva na živobytie? Je dôležité mať všetko podložené dokladmi
ivka70
30.07.10,11:26
Predpokladam, ze si na rodicovskej dovolenke.
Poziadaj sud o vyzivne aj na seba, nakolko tvoj prijem je len rodicovsky prispevok.
kimart
30.07.10,11:33
Predpokladam, ze si na rodicovskej dovolenke.
Poziadaj sud o vyzivne aj na seba, nakolko tvoj prijem je len rodicovsky prispevok.
súhlasím, veď aj keď ster rozvedený, máš nato nárok zo zákona
Lucka2809
30.07.10,12:02
Flinstone dakujem a ak je podla teba zatrpknutosť že kolko krát obraciam korunky aby som detom kupila niečo navyše, a niekto sa vôbec nestará a užíva si naplno a auto za 200tis tak dakujem
Lucka2809
30.07.10,12:04
ahoj Ivka70 a to je možné lebo na socialke mi akurát povedala že mám ešte od nich nárok na slušných 40e k výživnému len to musí ísť cez súd
Flinstone
30.07.10,12:14
Flinstone dakujem a ak je podla teba zatrpknutosť že kolko krát obraciam korunky aby som detom kupila niečo navyše, a niekto sa vôbec nestará a užíva si naplno a auto za 200tis tak dakujem
rozvodom každý stratí... ale ja som hovoril ceny auta v eurách... a ak tých 200tis čo spomínaš je v eurách, tak to možno zaváži ako argument... ale ak je to v korunách, čiže necelých 7 tis eur, tak ak je to aj nové je to skôr približovadlo ako auto a nemožno hovoriť o žiadnom luxuse, rozhadzovaní a pod.
tiež je málo pravdepodobné, že za rok sa zmenili pomery... možnú cestu ti už načrtli... volá sa to "výživné na rozvedeného manžela"