smoox
03.11.05,12:07
...nevsimol som si, ze by boli vyuzivane. v kazdej sekcii by mohlo byt zopar takychto threadov, ktore by odpovedali na casto sa opakujuce otazky (FAQs) pripadne by odkazovali na thready, kde sa na dane temy diskutuje...
...velmi by to pomohlo a sprehladnilo forum.
Richard
03.11.05,19:46
Ak má niekto záujem o dobré témy, má možnosť zoradiť si Porady podľa najviac videní, alebo podľa hodnotenia.
Sticky (albo inak pripnuté) témy sa využívajú skôr na pravidlá a podobne...
Tém je tu často sa vyskytujúcich veľa a to by pripnuté témy zabrali celé prvé stránky príslušných Porád...
Lepšia je myšlienka Napr. jednej sticky témy a v tej dať odkazy na najčastejšie otázky napr. z Dani z príjmu (k tomu by som si predstavil výstižne spracované odpovede, nie siahodlhé témy s desiatkymi roznymi otazkami) ... toto si však vyžaduje nejakú prácičku navyše .-) ..... ale dúfam že sa toho dočkáme
endrju
04.11.05,07:28
Doplním, že to už určite nebude práca len pre jedného človeka. Len vytriedenie toho množstva skoro rovnakých otázok zaberie poriadne more času.
luebchenko
04.11.05,07:29
...nevsimol som si, ze by boli vyuzivane. v kazdej sekcii by mohlo byt zopar takychto threadov, ktore by odpovedali na casto sa opakujuce otazky (FAQs) pripadne by odkazovali na thready, kde sa na dane temy diskutuje...
...velmi by to pomohlo a sprehladnilo forum.:eek: Richard, nezaložíš tu nejaké jazykové okienko? thready - podľa slovníka vlasy, nite, vlákna :D? smoox- slovník nepozná :D? FAQ - zrejme nejaká skratka :D ? stick - palica, tyčinka :D? viem že to patrí ku počítačovej gramotnosti :D takže sa rada poučím :D

úprimne sa priznám, že keby ste sa vy dvaja bavili jazykom kmeňa Ubu rozumela by som rovnako :D
tak ma nenechajte byť takou nevzdelanou :D:D:D
bepo
04.11.05,08:05
Sticky-prilepené-to znamená že téma stále ostane prilepená na vrchu rebríčka tém aj keď sa tam neprispieva,ostatné bezpríspevkové témy sa odsúvajú-vypadávajú stále nižšie po jednotlivých stranách takže pri sticky nie je treba "posúvať" tému hore.
smoox
04.11.05,10:06
tak ma nenechajte byť takou nevzdelanou :D:D:D
thread - vlakno - neviem to oznacit slovensky, je to proste tema ku ktorej postuju ostatni svoje postrehy a rady atd... v konecnom dosledku je kazda tema urcitym "vlaknom"...
sticky - lepkavy, prilepeny - thread neodsuvaju nove thready dolu a na dalsie stranky
FAQ - Frequently Asked Question(s)

...k teme je mi jasne ze by s tym bolo dost roboty. ale vysledok by imo stal za to.
@richard - nie vzdy je pocet postov a videni v priamej umere s kvalitou daneho threadu. velakrat sa tam riesia absolutne off-topic zalezitosti. ale tomu sa v podstate neda vyhnut...
osobne som dal vyhladat "ako zalozit sro". "hladat" mi vyhodil dost threadov, kde sa o tom hovori. vysledok - som z toho uplny blbec. vacsinou odkazy na paragrafy, ktore ako take mi nic nehovoria. zakony citat neviem, resp. neviem si ich tak po lopate vylozit. pravnik nie som.
takze narazal som napriklad na toto. bol by sticky thread - "FAQ o zakladani obchodnych spolocnosti (pripadne zivnosti)", kde by bolo podane vsetko po lopate, co a ako, kde a za kolko... ;-)
...je to len jeden priklad za vsetky.
...tak isto si myslim, ze sa tu moderovaniu a adminovaniu venujete z volneho casu, takze je to zrejme nerealizovatelne... ale mozno niekedy v buducnosti... ;-)
Jozef Mihál
04.11.05,11:08
Príde čas, keď bude na Porade všetko ideálne fungovať, ale kedy to bude, záleží len na nás všetkých. Preto každý v rámci svojich možností priložme ruku k dielu (toto prosím nech pozorne čítajú i vážení naši hostia, ktorí majú Poradu radi a mohli by pomôcť).
Richard
04.11.05,12:46
smoox, podľa mojich informácií si už niekoľko ľudí založilo s.r.o. podľa návodov na Porade.
Verím však, že tomu venovali asi trochu energie, kým niečo vyhľadali...

Ako sa hovorí, kto nemá čas ten má peniaze a platenej literatúry je habadej... v inzercii máme nejakú príručku na založenie s.r.o. cca 4000 SKK.
Takže si treba zvážiť čoho má človek viac, či času alebo peňazí.

Čo sa týka vylešenia Porady, tak k tomu chýba tiež to isté... čas resp. peniaze .-)
Všetko sa vyvíja a Porada tiež, takže "stay with us" .-) a dočkáš sa ešte lepších dní