Alyssa
30.07.10,19:54
Po roku sme sa s naším "najdrahším" susedom dopracovali na súd ...totiž prišiel nám paier, že sused podal na súd podnet na zriadenie vecného bremena na náš pozemok (aby mohol prechádzať cez náš pozemok na svoj, ktorý spravuje a to tak, že požaduje spraviť bráničky) boli sme nútený si najať právnika, ktorý ako zálohu zobral 300 euro (z čoho máme s manželom hlavu v smútku) ale zaujíma koľko celý tento proces môže stáť (pretože som počula už aj o sume viac ako 3000 euro, čo by nás určite finančne zruinovalo) a o tom, že takýto súd sa môže ťahať roky ... ale právnik nám povedal, že aby sme sa nebáli vraj to celé bude nakoniec zaplatiť sused (no to asi iba v prípade ak by sme súd vyhrali z čoho ma napadá ďaľšia otázka, že ak prehráme tak budeme musieť zaplatiť my susedovi jeho právnika?
Erika686
31.07.10,06:01
Ano, ak prehrate, musite platit vy. Nepoznam pozadie tohto problemu, ale skoda, ze ste sa so susedom nedohodli, mohli ste predist tymto zbytocnym vydavkom.

my sme tiez riesili nieco podobne, ale s obcou. Pravnicka od nas zobrala peniaze len za splnomocnenie (co bolo vtedy myslim okolo3-4 tis.SK) a zbytok podla toho ako dopadne sud.
Alyssa
31.07.10,06:14
My sme sa chceli dohodnúť lenže nie tak ako chce sused ... a nech sa nikto nehnevá ...zriadiť bráničku aby mohli bezdomovci, ktorý holdujú alkoholu prechádzať cez náš pozemok na ktorom budeme mať majetok? Inak on sa tam kde potrebuje dostane len to bude mať asi o desať metrov dlhšie ... dostať sa k takému susedovi je naozaj trest boží ...
pepsikova
31.07.10,18:54
..zaujímalo by ma, ako ťa môže niekto prinútiť, aby si cez svoj pozemok púšťala suseda a dokonca dala urobiť bráničku...
Flinstone
31.07.10,19:26
ak na súde preukážete, že sa má ako dostať na svoj pozemok je málo pravdepodobné, že mu dajú zapravdu