wili
30.07.10,20:02
Ahojte, som tu novy.... a neviem kam sa obratit. Prevzal som upovedomenie o zacati exekucie. Bol som nemilo prekvapeny, nakolko som zistil, ze sa jedna o exekuciu od Eurotelu, rok 2002 - o ktorej nic neviem. Exekutol mi nevedel podat blizsie informacie o dlhu. Viete mi poradit ako dalej?

Dakujem
Zita5
30.07.10,18:16
Ahojte, som tu novy.... a neviem kam sa obratit. Prevzal som upovedomenie o zacati exekucie. Bol som nemilo prekvapeny, nakolko som zistil, ze sa jedna o exekuciu od Eurotelu, rok 2002 - o ktorej nic neviem. Exekutol mi nevedel podat blizsie informacie o dlhu. Viete mi poradit ako dalej?

Dakujem


Však v upovedomení je uvedené číslo pohľadávky ,dátum, suma.Treba sa obrátiť aj na Eurotel /T mobile a zistiť o akú pohľadávku sa jedná .A to čím skôr, aby ste mohli podať odpor voči exekúcii .

Možno skutočne máte niečo neuhradené .
iriska
31.07.10,16:19
proti exekúcii sa podáva námietka a rozhodnutie súdu môže byť kladné len v prípade, že pohľadávka bola už v minulosti uhradená.... iné dôvody ma nenapadajú, takže ju odporúčam podávať len kvôli naťahovaniu konania a je spoplatnená súdnym poplatkom
pystolka
05.08.10,09:58
Na tvojom mieste by som sa obrátila na Okresný súd v mieste tvojho bydliska, či na tvoje meno nebol vydaný platobný rozkaz, rep. rozsudok na zplatenie, a či ti bol doručený. Na upovedomení je určite uvedený exekučný titul so spisovou značkou. Ak yb ste tam našli nezrovnalosti treba podať námietky, ale pozor na lehoty.
draik
05.08.10,16:10
Kedze ide o exekuciu, niekedy v minulosti zrejme bola vyzva na uhradenie dlhu, ako aj dorucenie platobneho rozkazu resp. pojednavanie. Nie je iste, ci lehoty stihnete, pretoze tieto stare pripady su v archivoch a nejaky cas trva, kym vam ho predlozia (a ak ho predlozia, mozte pokojne zistit, ze mate zriadeneho opatrovnika na dorucovanie pisomnosti sudu, lebo ste si ich vraj nepreberali; pritom ste teoreticky vobec nemuseli od posty dostat oznamenie o ulozeni zasielky)