jued
03.11.05,13:02
Prosím Vás o radu. Zalúpili sme počítač GENETECH , ktorý sa zabudoval do ťahaču, na základe ktorého je presne určená doba jazdy, tankovanie, spotreba PHM a pod. Cena uvedeného počítaču v rámci montáže je 29.836,-Sk. Môžem to priamo odpísať , alebo musím navýšiť hodnotu HIM - ťahaču.
Tweety
03.11.05,12:08
Prosím Vás o radu. Zalúpili sme počítač GENETECH , ktorý sa zabudoval do ťahaču, na základe ktorého je presne určená doba jazdy, tankovanie, spotreba PHM a pod. Cena uvedeného počítaču v rámci montáže je 29.836,-Sk. Môžem to priamo odpísať , alebo musím navýšiť hodnotu HIM - ťahaču.Je to technické zhodnotenie ťahača, teda navýšiť OC.:cool:
Evanka
03.11.05,12:37
Prosím Vás o radu. Zalúpili sme počítač GENETECH , ktorý sa zabudoval do ťahaču, na základe ktorého je presne určená doba jazdy, tankovanie, spotreba PHM a pod. Cena uvedeného počítaču v rámci montáže je 29.836,-Sk. Môžem to priamo odpísať , alebo musím navýšiť hodnotu HIM - ťahaču. Je to technické zhodnotenie. Podľa zákona o daniach z príjmov je súčasťou vstupnej ceny aj technické zhodnotenie vykonané v prvom roku odpisovania. Ak je to v ďalšom roku, je možné zahrnúť tento výdavok priamo do daňových výdavkov, nakoľko je suma nižšia ako 30.000,- Sk.
tonkat
03.11.05,12:40
Prosím Vás o radu. Zalúpili sme počítač GENETECH , ktorý sa zabudoval do ťahaču, na základe ktorého je presne určená doba jazdy, tankovanie, spotreba PHM a pod. Cena uvedeného počítaču v rámci montáže je 29.836,-Sk. Môžem to priamo odpísať , alebo musím navýšiť hodnotu HIM - ťahaču.
Ja som podobné zariadenie účtovala samostatne - u mňa bolo vyššie ako 30 tis. SK a odpisujem ho zvlášť. Toto zariadenie sa dá bez problémov premontovať do iného ťahača podľa potreby firmy, nie je viazané len na to jedno vozidlo. Podobne ako tlačiareň nakúpená samostatne.
jued
03.11.05,12:58
Nakoľko ťahač odpisujeme už tretí rok a technické zhodnotenie neprevyšuje sumu 30.000,-Sk, tak to môžem dať priamo do daňových výdavkov. Dobre som to pochopila?
Evanka
03.11.05,13:01
Ja som podobné zariadenie účtovala samostatne - u mňa bolo vyššie ako 30 tis. SK a odpisujem ho zvlášť. Toto zariadenie sa dá bez problémov premontovať do iného ťahača podľa potreby firmy, nie je viazané len na to jedno vozidlo. Podobne ako tlačiareň nakúpená samostatne. Toni, samozrejme s tebou súhlasím, ale napríklad v prípade tlačiarne nemajú jednotný názor ani daňoví kontrolóri. Posudzujú to tak, že tlačiareň sa nedá používať samostatne. To je ich argument. Jasné, že ju môžeš použiť aj k inému počítaču, dokonca to, či je naraz kupovaná s PC alebo nie, nerozhoduje. Stačí ak má samostatnú cenu. Bolo by dobré, keby to bolo jedno jednoznačné, ako hovoria matematici. Mali by sme menej problémov.
Evanka
03.11.05,13:03
Nakoľko ťahač odpisujeme už tretí rok a technické zhodnotenie neprevyšuje sumu 30.000,-Sk, tak to môžem dať priamo do daňových výdavkov. Dobre som to pochopila? Áno, pochopila si to dobre :).
Tweety
03.11.05,13:05
Nakoľko ťahač odpisujeme už tretí rok a technické zhodnotenie neprevyšuje sumu 30.000,-Sk, tak to môžem dať priamo do daňových výdavkov. Dobre som to pochopila?Môžeš sa rozhodnúť ako chceš. Buď navýšiš OC alebo to priamo odpíšeš. Podľa zákona o Dani z príjmov sú obidva spôsoby prípustné. Treba sa v tomto riadiť podľa internej smernice.;) :cool: :eek:
jued
03.11.05,13:31
Všetkým Vám ďakujem