zrakaklepeto
31.07.10,12:01
Zo súdu mi prišiel platobný rozkaz kt. neobsahuje môj dátum narodenia ani rod. čísla, pritom v podanom návrhu navrhovateľ rodné číslo uviedol, avšak toto rodné číslo je neidentické a nepatrí mojej osobe. Tento chybný údaj sa nachádza aj na zmluve, ktorú navrhovateľ doložil ako dôkaz podaného návrhu. Existuje tu vymožiteľnosť pohľadávky voči mojej osobe? čoho sa dovolať pri podanom odpore? ďakujem.
iriska
31.07.10,16:24
myslím si, že podanie odporu v tomto prípade pomôže hlavne tej druhej osobe, ktorá je naozaj dlžná.... Odpor je spoplatňovaný súdnym poplatkom, tak by som len skúsila možno napísať sťažnosť (na predsedu súdu?), že súd si nedostatočne overil údaje odporcu a doručoval nesprávnej osobe.
zrakaklepeto
02.08.10,18:43
ďakujem za odpoveď.
Ako to teda pomôže tej druhej osobe? dakujem
Chobot
02.08.10,21:40
ďakujem za odpoveď.
Ako to teda pomôže tej druhej osobe? dakujem

Tým, že PR nedadobudne právoplatnosť a vymožiteľnosť. Otázne ale zostáva, podľa čoho ťa teda identifikovali? Je tiež dosť možné, že pokiaľ PR neobsahuje dát. narodenia, tak by exekútor po správoplatnení PR exekvoval tvoj majetok, takže to pomôže najmä tebe, ak podáš odpor.
iriska
03.08.10,17:32
Tým, že PR nedadobudne právoplatnosť a vymožiteľnosť. Otázne ale zostáva, podľa čoho ťa teda identifikovali? Je tiež dosť možné, že pokiaľ PR neobsahuje dát. narodenia, tak by exekútor po správoplatnení PR exekvoval tvoj majetok, takže to pomôže najmä tebe, ak podáš odpor.

Je možné, že by exekútor mohol siahať aj na majetok niekoho iného, ale po podaní námietok vo veci exekúcie by sa na to tiež dalo prísť - a hlavne, exekútor by si mal pýtať od oprávneného dátum narodenia povinného, aby mohol robiť zisťovačky o jeho majetku (a to napr. aj z civilného spisu na súde).
Niekedy sa stáva, že súd nemôže doručiť, tak dá, povedzme, chybnú žiadosť na Register obyvateľov a ten rovnako chybne odpovie a sme doma. Toto by sa nemalo stávať, rozhodne trvám na tom, že došlo k zlyhaniu ľudského faktora.
Chobot
04.08.10,07:16
Je možné, že by exekútor mohol siahať aj na majetok niekoho iného, ale po podaní námietok vo veci exekúcie by sa na to tiež dalo prísť - a hlavne, exekútor by si mal pýtať od oprávneného dátum narodenia povinného, aby mohol robiť zisťovačky o jeho majetku (a to napr. aj z civilného spisu na súde).
Niekedy sa stáva, že súd nemôže doručiť, tak dá, povedzme, chybnú žiadosť na Register obyvateľov a ten rovnako chybne odpovie a sme doma. Toto by sa nemalo stávať, rozhodne trvám na tom, že došlo k zlyhaniu ľudského faktora.

Mne vystavili plat. rozkaz aj bez dátumu narodenia. Dátum narodenia nie je povinný údaj pre podanie návrhu na súd.

Ale aj tak by ma zaujímalo, že ako mohli prísť na zrakaklepeto, ak dlžníkom je niekto iný. Mali rovnaké meno aj adresu? Veď keď dám návrh na niekoho, kto sa volá Jozef Malý a býva na Hlavnej ulici 5, Komárno, tak nemôžu vystaviť plat. rozkaz na Jozefa Malého bytom na Novej ulici 5, Štúrovo! Len preto, že majú rovnaké meno...! :confused: