Kokoss666
31.07.10,12:12
DObrý den,

Mam taky maly problem mam adsl modem a wifi router a cchem ich prepoit aby som mohol vytvorit siet aj pre moj notebook. a tu nastava problem prepojit kable viem : z compu lan dam do routera lan, dsl linku dam do dsl linky v modeme a z lan na modeme dam do wan na routeri. Ked to takto spravim tk mi automaticky prestane ist internet a modem je vtedy ako keby nefuncny. Viem ze bude to o tom ako spravne ponastavovat Ip cky a ine somarinky ale som uz bezradny. Tu posielam screeny s nastaveni modema a routera. AK by sa nasiel niekto kto by mi povedal ake konkretne nastavenia tam podla tych screenov treba dat.

Dakujem velmi pekne
terayon
31.07.10,10:22
skus zmenit mac routera na mac pocitaca
ked dobre vidim tak tam mas ponuku mac clone, ta ju zapni a daj tam mac pocitaca
Fero11
31.07.10,11:37
modem nastav ako bridge (nie PPPoE) a v tom wifi routery nastav vo WAN PPPoE
Kokoss666
31.07.10,11:42
mno to som uz skusal modem dat ako bridge a router v nastaveni PPPoE som vyplnil prihlasovacie udaje ktore mam od Tcomu a neslo to tak neviem, netreba tam potom aj Ipcky ponastavovat nejako?
Kokoss666
31.07.10,11:47
mas na mysli tuto MAC Address 00:1F:1F:70:E2:F8

a tu mac compu xxx-d64108d401c.? alebo kde ju najdem, a v tom mac clone mam dat ktoru mac adresu? tuto? 00:1F:1F:70:E2:F8 ale tam mam dat ze automaticky vyplnit mac adress? je to pre mna spanielska dedina tak ak mozes tak mi napis ktore mam vymenit za ktore konkretne , dakujem
Fero11
31.07.10,11:56
mno to som uz skusal modem dat ako bridge a router v nastaveni PPPoE som vyplnil prihlasovacie udaje ktore mam od Tcomu a neslo to tak neviem, netreba tam potom aj Ipcky ponastavovat nejako?
IP dostanes od t-comu, ty si potom len nastavis DHCP na LAN (co predpokladam, ze uz je zapnuty defaultne)
Kokoss666
31.07.10,12:28
jako ze IP dostanem od tcomu? od tcomu dostanem akurat prihlasovacie udaje a Ip routa a modema si nastavujem sam, nie?
Vlado40
31.07.10,12:46
Základ je zmeniť IP adresy.Ak má modem IP adresu 192.168.1.1, tak wifi router treba zmeniť aby mal adresu inú napr.192.168.2.1 to je základ ináč modem a wifi router sa budú hádať.Takže si zmeň na wifi IP adresu na 192.168.2.1, nastav si wifi zabezpečenú sieť .Toto si nastav bez pripojenia na modem DSL.Pri wifi si nastav internet wan na dynamic.ZyXEL je v pohode.
Fero11
31.07.10,15:35
jako ze IP dostanem od tcomu? od tcomu dostanem akurat prihlasovacie udaje a Ip routa a modema si nastavujem sam, nie?
t-com ti prideli verejnu variabilnu IP adresu. Ako som pisal modem nastav do bridge a viac sa nestaraj. PPPoE uz nastavis v tom wifi routery.
Kokoss666
31.07.10,18:05
fakt som to skusal tmto sposobom a nefunguje to, netreba tam nic ine spravit este? ziadne ine nastavenie?
Flinstone
31.07.10,19:16
fakt som to skusal tmto sposobom a nefunguje to, netreba tam nic ine spravit este? ziadne ine nastavenie?
skús nejakého kamaráta, alebo kamarátovho kamaráta ukecať, nech sa zastaví to nastaviť. Zabije 5 minút ak rozumie sieťovým prvkom a potom ho zober na pivo.
Vlado40
31.07.10,19:29
Spojazdni si internet tak ako si mal cez sieťový kábel..Odpoj modem,pripoj cez sieťový kábel ZyXEL,zmeň si IP adresu na prístup do routra ,nastav si wifi ,skús sa pripojiť cez wifi .Ak to funguje ,tak potom iba spoj modem s routrom wifi cez sieťový kábel.Malo by to naskočiť.ZyXEL sa zvykne pripojiť bez problémov.
Kokoss666
31.07.10,20:39
feri a bol by v tom rozdiel keby sa aj ten modem co som spominal bol teoreticky router? som to zistil az teraz podla niektorych komentov.
Kokoss666
31.07.10,20:40
juj to by som velmi rad len ten problem ze ty kamarati len tomu pivu sa rozumeju :D
Kokoss666
31.07.10,20:42
vlado a ak som uz pisal ferovi menilo by to velmi vec keby sa aj tenzyxel spraval ako router?? lebo s najvaciou pravepodobnostou je ten problem toto ze ja mam prepojene dva routre a jeden je s wifi a teda tam to treba nejak nastavit a aj prepojenie by potom malo byt nejake inaksie mylsim .D
Vlado40
31.07.10,21:02
Ten zelený obrázok je zrejme ten modem ,ale ak dobre vidím ,tak tam je aj wireless.Nie je náhodou aj ten akože modem , router s wifi ? Napíš aký je to modem.Nie ke to náhodou router ADSL s wifi ?
Fero11
01.08.10,04:06
Podla obrazka je ten zeleny wifi WAN router http://www.wireless-routers.org.uk/getnet/getnet-gr124w-wireless-router/ a ten modry bude ADSL modem so zabudovanym routerom.
Podla mna je dost nezmysel davat za sebou 2 routery. Ked modem/router nastavis do bridge, tak sa potom chova ako kabel (je to vlastne most) a moduluje/demoduluje ADSL signal na signal, ktoremu rozumie ethernet a to je ta vyhoda.
Net mas zrejme od t-comu, neviem presne aky program mas (turbo1/2/3/4) ale ja mam turbo solo 4 a na overovanie MAC som musel pockat nejakych 10-15 min (ci to plati pri vsetkych turbach, neviem).
Tak ak urobis s toho modemu/routeru bridge, tak skus pockat na overenie MAC adresy. Samozrejme, ze overovat sa bude ta MAC co je v tom wifi routery kde musis nastavit PPPoE.