lml
31.07.10,15:18
Ahojte. Prosím o radu. Prenajímali sme byt chlapovi, čo nám vôbec neplatil nájomné a ešte nám aj urobil škodu. Dlžná čiastka je zhruba 3000 eur. Súd vydal platobný rozkaz, ktorý sa už stal právoplatným aj vykonateľným. Teraz rozmýšľam nad tým, či túto pohľadávku riešiť priamo cez exekútora, kde mi hrozí, že v prípade nevymožiteľnosti pohľadávky budem musieť ja platiť ešte aj trovy exekúcie, ktoré určite nebudú malé, alebo mám radšej rovno tú moju pohľadávku predať firme, ktorá sa zaoberá vymáhaním pohľadávok???
Inak neviete náhodov, koľko by mi takáta firma mohla dať za pohľadávku v hodnote 3000 eur? Dúfam, že by to mohlo byť aspoň 60 -70%, keďže celé súdne konanie som si riešila sama, takže tým by tej firme odpadla robota.
Ďakujem za odpoveď.
lml
31.07.10,16:31
Prosím. Ešte ma napadla jedna otázka. Keby som dala danú vec k exekútorovi, tak bude odo mna žiadať vopred nejaké predbežné náklady exekúcie a až následne si ich vymáhať od dlžníka, alebo ako to je???
Zita5
31.07.10,17:11
Viď moja skúsenosť , už aj ľutujem že som to dala exekútorovi ,radšej som mala pohľadávku oželieť a zabudnúť.
http://www.porada.sk/t67138-exekucia-ako-postupovat.html
Stanislav 1975
31.07.10,19:22
Viď moja skúsenosť , už aj ľutujem že som to dala exekútorovi ,radšej som mala pohľadávku oželieť a zabudnúť.
http://www.porada.sk/t67138-exekucia-ako-postupovat.html

Zitka má pravdu, exekútori majú radšej nejakých "chudáčikov", čo niekedy nezaplatili nejakú pokutu v mhd a pod. , na takýchto sa vybúria a velké ryby, čo nemajú záujem platiť, tých nechajú na pokoji...:mad::mad::mad:
Stanislav 1975
31.07.10,19:24
Možte mi dať mimo témy a neužitočných koľko chcete, ale napíšem to- exekútori sú obyčajní vagabundi...
lml
03.08.10,16:21
Ďakujem všetkým za odpovede. Ale naozaj teraz neviem, čo mám robiť. Zisťovala som si ako to chodí u tých firiem, čo odkupujú pohľadávky a okrem toho, že si zvyknú strhnúť až 50% z ceny pohľadávky, tak ma dosť zaráža aj to, že kúpnu cenu by mi vyplatili najskôr až po 3 mesiacoch od podpisu zmluvy o predaji pohľadávky. Nechápem, prečo človeku vyplatia peniaze až po takej dlhej dobe. Zdá sa mi to dosť čudné a nedôverihodné. Preto zrejme nepôjdem ani touto cestou....
miro1980
17.11.10,13:00
Dobry.Ja som mal podobny problem,ale jednalo sa o kupnu cenu za auto.Pred mesiacom su tuto pohladavku predal za 65% a peniaze mi dosli do troch dni.Ked mate zaujem,mozem vam dat na tu firmu kontakt. Email ani www stranku neviem, ale cislo cez ktore som s nimi komunikoval je 0949167972. Bol by som tiez radej, keby to bolo 100%,ale tak je nastaveny pravny poriadok, ze dlznici vzdy tahaju za dlhsi koniec...