zrakaklepeto
31.07.10,15:51
Po maminej smrti sme spísali s jej mužom (mojim nevlastným otcom) dohodu o dedičstve. V nej sme sa dohodli, že ja zdedím staré auto a on zasa nové. Boli sme u notárky, kde sme spísali to isté. Avšak mám ešte nevalstnú maloletú sestru, a tak to celé stojí už 5 mesiacov na súde, ktorý má schváliť právny úkon za maloletú sestru. Môj nevlastný otec ale zatiaľ kľudne používa nové auto, ale ja to staré nesmiem! Odmieta mi dať kľúče a doklady, preto sa chcem spýtať, či mi stačí spísaná dohoda ešte pred dedičstvom ako doklad pre políciu, aby som si mohla auto vziať. Ďakujem
iriska
31.07.10,16:32
obávam sa, že nie a tiež si myslím, že 5 mesiacov na súde je na takýto úkon dlho. zároveň dedičské rozhodnutie ti nemusí umožniť zobrať a používať auto, ale na základe neho budeš mať právo na jeho zobratie "násilím"
skús požiadať súd o urýchlené rozhodnutie vo veci
Mária27
01.08.10,03:32
Do nadobudnutia právoplatného rozhodnutia o dedičstve sa vzťahy dedičov po právnej stránke posudzujú ako vzťahy spoluvlastníkov. Keďže s dohodou súhlasil, mal by ti auto vydať.

Ohľadne prieťahov súdu napís sťažnosť predsedovi toho súdu.
zrakaklepeto
02.08.10,18:18
Ďakujem vám za odpovede, v predmetnej veci bolo vytýčené pojednávanie (ide o schválenie právneho úkonu, kedže je tu maloletá), tzn., mám za to, že sa to týka iba mojej sestry, či nie? môžem sa na pojednávanie dostaviť?
ďakujem