Robo
03.11.05,13:04
ahojte,
chcel by som poprosit o radu ohladom uctovania SF
banka mi stiahla poplatok suvisiaci s uctom - 500Sk
ako to zauctujem?
ako naklad firmy 5X/221 alebo ako ubytok SF 472/221

vopred dakujem
Tweety
03.11.05,12:20
ahojte,
chcel by som poprosit o radu ohladom uctovania SF
banka mi stiahla poplatok suvisiaci s uctom - 500Sk
ako to zauctujem?
ako naklad firmy 5X/221 alebo ako ubytok SF 472/221
vopred dakujemAk máš BU 221 AE SF, tak potom 568AE/221AE
Paula
06.11.05,22:30
ahojte,
chcel by som poprosit o radu ohladom uctovania SF
banka mi stiahla poplatok suvisiaci s uctom - 500Sk
ako to zauctujem?
ako naklad firmy 5X/221 alebo ako ubytok SF 472/221

vopred dakujemSúhlas s Tweety.........a doporučujem ti zrušenie účtu SF (zbytočné poplatky), nie je už zo zákona povinný. Môžeš si preň urobiť analytiku v pokladni.
Robo
09.11.05,05:37
vdaka za radu. ale rozmyslam ze takto zostane ma 472 zostatok v povodnej vyske, neznizeny o zaplateny poplatok
LubenaK
09.11.05,05:50
Zostatok na 472 musí zostať nezmenený, tam účtujes úbytok až v súvislosti s čerpanim zo soc.fondu.
MirkaV
09.11.05,07:00
Na čo väčšinou čerpáte prostriedky zo SF? máme tam dosť veľkú sumu a potrebujeme to zmenšiť :-)
beatap
09.11.05,07:07
pernamentky do divadla, sauna,masáže, kúpalisko, príspevok na dopravu (z prídelu 0,6%) zamestnancom, ktorí dochádzajú z väčšej diaľky, ale nárok nevzniká .... tiež nákup nealko na pracovisko...
Paula
09.11.05,07:17
Zamestnanci sa iste potešia, ak im významne pomocou SF znížite predajnú cenu za SL.
ewap
11.11.05,08:42
Súhlas s Tweety.........a doporučujem ti zrušenie účtu SF (zbytočné poplatky), nie je už zo zákona povinný. Môžeš si preň urobiť analytiku v pokladni.
Prajem pekný deň. Tú analytiku treba robiť mesačne, alebo stačí raz na konci roka. Jedná sa o malé čiastky. Ďakujem
Paula
11.11.05,08:45
Prajem pekný deň. Tú analytiku treba robiť mesačne, alebo stačí raz na konci roka. Jedná sa o malé čiastky. ĎakujemPrídel do SF tvoríš mesačne pri zúčtovaní miezd. Čerpanie je priebežné počas roka.Na konci roka urobíš rekapituláciu tvorby a čerpania.
Tweety
11.11.05,08:48
Prajem pekný deň. Tú analytiku treba robiť mesačne, alebo stačí raz na konci roka. Jedná sa o malé čiastky. Ďakujem
Účtuješ každý účtovný prípad tak ako príde, čiže priebežne. ;) :rolleyes: :cool:
kalinka
12.11.05,19:22
Ja účtujem každý príjem na účet SF, teda raz mesačne. Ako mám účtovať v JÚ poplatky z účtu SF a na konci roka úroky, keď výška SF mi musí zostať nezmenená ( podľa výšky, ktorá sa vypočíta z HM). Banka mi poplatky vždy strhne z týchto peňazí a na konci roku pripočíta k nim úrok. Viem, že úrok ako zamestnávateľ môžem ponechať na SF. Ale, kde zoberiem peniaze na poplatky. Mám ich tam vložiť z peňazí firmy, aby mi to sedelo.
To, že už nemusíme viesť účet na SF mi akosi ušlo. Teraz už nebudem používať účet, ale čo doteraz.
Paula
12.11.05,19:33
Ja účtujem každý príjem na účet SF, teda raz mesačne. Ako mám účtovať v JÚ poplatky z účtu SF a na konci roka úroky, keď výška SF mi musí zostať nezmenená ( podľa výšky, ktorá sa vypočíta z HM). Banka mi poplatky vždy strhne z týchto peňazí a na konci roku pripočíta k nim úrok. Viem, že úrok ako zamestnávateľ môžem ponechať na SF. Ale, kde zoberiem peniaze na poplatky. Mám ich tam vložiť z peňazí firmy, aby mi to sedelo.
To, že už nemusíme viesť účet na SF mi akosi ušlo. Teraz už nebudem používať účet, ale čo doteraz. Neúčtujem taký prípad, skúsim ti nájsť príspevky pre JÚ, hoci neviem, aký SW používaš.
http://www.porada.sk/showthread.php?t=12617&highlight=soci%E1lny
misolga
15.11.05,09:21
Môžem zo soc.fondu vyplatiť v decembri 2005 aj nejaké odmeny do mzdy zamestnancov? V zákone o soc.fonde v §7 odst.7 sa uvádza že príspevok sa nemôže poskytovať na účely odmeňovania za prácu-nie je možnosť vyplatenia týchto odmien formulovať tak aby to nebolo v rozpore zo zákonom?.Nemáme uzatvorenú kolektívnu zmluvu, o permanentky,lístky na kultúrne podujatia a podobné zamestnanci nemajú záujem,zostáva iba možnosť použitia na kúpu nealko nápojov a stravné, ale to je iba malá položka a zostatok na učte soc.fondu je vysoký, tak hľadáme spôsob ako ho znížiť.
beatap
15.11.05,09:24
prispejte im akože na dopravu, nie je to odmena, zdaníš a je to
misolga
15.11.05,09:30
prispejte im akože na dopravu, nie je to odmena, zdaníš a je to
Rada, ale hrubé mzdy sú vyššie ako 9460 Sk a dochádza iba jeden zamestnanec ktorý má náklady na dopravu nad 200,- Sk mesačne.
beatap
15.11.05,09:33
Rada, ale hrubé mzdy sú vyššie ako 9460 Sk a dochádza iba jeden zamestnanec ktorý má náklady na dopravu nad 200,- Sk mesačne.
nehovorím o povinnom príspevku na dopravu, ktorý sa tvorí podľa HM a cestovného, hovorím o príspevku na dopravu z povinného prídelu 0,6%, nezáleží na výške mzdy ani cestovnom, nič nedokladuješ, je to len na uvážení zamestnávateľa či nejakou sumou prispeje a či na to na SF má prostriedky... bežne takto prispievame zamestnancom, ktorí dochádzajú, ale zárobok presahuje limit....
janasl
15.11.05,11:54
Vytvárame mesačne povinný príspevok 0,6% mesačne z hr.miezd a zamestnávateľ sa rozhodne do decembrovej mzdy prispieť zamestnancom príspevok na kultúru, dopravu... v peňažnej forme (ktorá sa samozrejme zdaní).
V akej výške môžem vyplatiť tieto príspevky? Je to na mojom rozhodnutí, či vyplatím polovicu, alebo tretinu vytvoreného fondu, alebo musím vyplatiť celých vytvorených 0,6%?
Musia potom zamestnanci zdokladovať použité peniaze?
misolga
16.11.05,06:22
V prípade že zamestnankyňa má výdavky na dopravu vo výške 50,-sk/deň,môžem jej prispieť sumou 50% z lístku na dopravu zo sociálneho fondu- prípadne aj 100 % , alebo určím paušálne napr.500-800.-Sk každý mesiac ?
beatap
16.11.05,06:25
my máme stanovený paušál podľa cca km, ktoré dochádzajú, je to na rozhodnutí aspoň u nás šéfstva..... a tiež to určite záleží aj od množstva peňazí, ktoré na SF vlastne sú, potom čo si splníme zákonné príspevky tak už je to na vás ako s nimi vrámci litery zákona naložíte
dada 1
10.01.06,13:07
Pri čerpaní SF na stravné lístky urobím výber z účtu a potom zaúčtujem do pokladne ako PNZD?
Kristina27
11.01.06,16:13
V PU mesačne tvorím Sk 500 SF a na stravné lístky čerpám Sk 400, takže na podúčet SF odvediem len 100,-- mesačne.
Všetko ostatné čerpanie SF pripočítavam zamestnancom k mzde po odpočítaní odvodov pred zdanením a zdaním 19%.