Peter11111
01.08.10,20:31
Ahojte , aku mate skusenost s plastovym oknom a jeho sadanim? Mám okno zo Slovaktualu druhy rok a v zime som ho nastavoval lebo trochu kleslo a cuchalo a teraz zas zacalo cuchat o kolik. Je to normalne ze stale pracuje alebo ho treba reklamovat?
Dakujem
220870
01.08.10,20:55
Pokiaľ naprasklo ,tak nieje dôvod na reklamáciu.Tie "štelovacie " skrutky sú tam práve preto aby sa to dalo "štelovať".Je to ako s ručnou brzdou na aute ,sem tam ju treba o pár závitov pritiahnuť.
Peter11111
02.08.10,05:41
No to mi je jasne ze tam ta skrutka na to je ale ked budem kazdy rok zdvihat okno tak raz dotiahnem skrutku a dalej nepojde co potom? Alebo sa to casom ustali?
ascari
03.08.10,08:13
Plast ako aj iné materiály ako kov atd. sa vplyvom tepla rozťahujú a v zime zmenšujú, s tým nič nenarobíš. Pokiaľ okno netreba štelovať každý týždeň tak by som s toho kovbojku nerobil.
Opýtaj sa ktorým šróbom sa čo šteluje a sám si to podľa potreby nastav.
arizona
03.08.10,08:20
Bola by som veľmi vďačná, keby niekto vedel poradiť ako doštelovať plast. okná ( kovanie Maco)

Firmu, ktorá ich montovala nechcem ani vidieť, obvolala som zopár firiem v okolí, ale nik to nechce robiť, sú to pre nich nezaujímavé zákazky ;) Asi sa budem musieť do toho pustiť sama :rolleyes::mee:
Peter11111
03.08.10,08:38
Dajte si do google nastavenie plastoveho okna a tam to je.
nejde mi dat odkaz lebo nemam este 15 prispevkov tak musite sama najst akle ak date do giooglu co som pisal tak je to 3 prispevok
najag
03.08.10,17:06
Na nastavenie okien je potrebny specialne ohnuty kluc, imbus 4 mm. Nastavovaci pant na kridle je vzdy ten spodny. Odoberie sa plastova krytka a su tam tri nastavovacie prvky.Zhora je pristup k prvku, ktorym sa nastavuje okno vyskovo, teda hore a dole. V smere hodinovych ruciciek sa okno dviha, opacne klesa. Z praveho boku je nastavovaci prvok, ktorym sa kridlo posuva dolava a doprava. V smere hodinovych ruciciek ide doprava, opacne dolava. Dole na pante zpredu, je viditelny prvok, ale je to uz 3 mm, bud imbus, alebo specialny kluc, ktorym sa nastavuje pritlak kridla na tesnenie. V smere hodinovych ruciciek sa kridlo posuva k tesneniu - dovnutra, opacne smerom od tesnenia, smerom od ramu. To je vsetko.