Zdenusko
02.08.10,08:38
Poprosim o prakticke rady pri ceste do Milana./planujeme vikendove nakupy/... Transport z letiska do centra, aky hotel,kde na nakupy.....atd ???. Este nemam hotel,ale asi niekde medzi hlavnou stanicou v Milane a centrom.
Dakujem
osky
02.08.10,18:35
na nakupy do milana???a nemate to trochu od ruky???.....
ako myslis,ale priprav sa na to,ze milano nie je madarsko,je tam drahsie ako inde v Taliansku.ale pisem zo skusenosti v roku 2007,uz som tam 2 roky nebola,zial.
Hotely
su drahe ale pri vlakovej stanici-centralnej,je aj mnozstvo penzionov,kde sa da ubytovat okolo 80 eur za izbu s manzelskou postelou,sprchou a WC plus televizor.pekne ,ciste ale nie prepychove.
v centre mesta,v normalnom hoteli rataj tak okolo 150 eur a vyssie na noc za izbu s mazelskou postelou a kupelnou,TV,mini bar.
inde po meste sa da zohnat ubytovanie v rozmedzi od 60 eur vyssie .zalezi od toho,co hladas.

cesta z letiska
predpokladam ze pricestujete na Milano Orio serio-Bergamo/uz neviem ani ako sa to presne vola/,tam stoja pred hlavnym vchodom autobusy,ktore idu dalej do Milana k centralnej stanici.
listok si treba zakupit v automate alebo v ufficio per i viaggi v letiskovej hale. jednosmerny listok stoji okolo 7 eur.

typ na nakupy-ak haldas nieco vyhodne ,poradim tazko.ak hladas normalne obchody,alebo dokonca znackove,nie je problem.plne mesto je zaplavene butikmi,pekarnami,marketmi.....listok na metro stoji 1 euro,ale daju sa kupit aj take,co maju oba konce na stiknutie-akoze dva v jednom a tie stoja o par centov menej.
mozete sa odviest ku cadorne,tam byvaju rozne stanky,inak v centre mesta pri la scale,alebo pri duome,ale tam to uz byva drahe

osobne by som ti odporucala viac nakupy v torine,na porta palatina,kde je obrovsky trh a hlavne cez vikend sa tam da ozaj nakupit vselico a aj v dobrych cenach.obojstranny listok z Milana do torina stoji okolo 20 eur.zo stanice porta nuova sa na trznicu dostanete elektrickou c.18.listok stoji 1 euro.
poznam tieto mesta,ale za dva roky clovek toho aj dost zabudne.musela by som dakde vyhrabat mapu.....
pivko
03.08.10,03:31
Skús sa skontaktovať s p. Mojsejovou ona tam jeden čas chodievala , tá ti poradí:D:D:D
220870
03.08.10,03:39
Braňo by žiarlil.
korela
03.08.10,10:48
Poprosim o prakticke rady pri ceste do Milana./planujeme vikendove nakupy/... Transport z letiska do centra, aky hotel,kde na nakupy.....atd ???. Este nemam hotel,ale asi niekde medzi hlavnou stanicou v Milane a centrom.
Dakujem

Miláno má tri letiská, na ktoré...
osky
03.08.10,13:29
Miláno má tri letiská, na ktoré...

sory,ale tato otazka sa mi nezda adekvatna-pokial viem,z bratislavy do milana sa da letiet len na letisko v bergame.
Zdenusko
03.08.10,22:46
Ano ano...srandicky...
Pojdeme na letisko v Bergame....
A celo to bude ako narodeninovy darcek...tak preto Toto mesto....
Ak ma niekto skusenosti s touto cestou...dajte vediet...

Velmi pekne dakujem
arizona
04.08.10,07:22
osky
04.08.10,08:25
Ano ano...srandicky...
Pojdeme na letisko v Bergame....
A celo to bude ako narodeninovy darcek...tak preto Toto mesto....
Ak ma niekto skusenosti s touto cestou...dajte vediet...

Velmi pekne dakujem

ja som vzdy cestovala s ryanair-je to cenovo vyhodne a hlavne ak si to zajednas daky ten mesiac dopredu.na palubu mozes vziat max.10kg a do batozinoveho priestoru 15kg,alebo 20kg-uz si to presne nepamätam ale na ich stranke to iste bude napisane.za kazde kilo naviac platis.
alebo euro skype-to uz asi neexistuje.
inak som uz popisla vyssie,ako sa potom z bergama dostanes priamo do Milana-netrva to ani celu hodinu.
korela
04.08.10,11:37
sory,ale tato otazka sa mi nezda adekvatna-pokial viem,z bratislavy do milana sa da letiet len na letisko v bergame.

A prečo by nebola adekvátna? Nenapísal že má odlet z BA. Aj Shwechat prichádzal do úvahy, okrem iných lokalít, sme na internete. Neposlal svoju vizitku.
osky
04.08.10,17:31
A prečo by nebola adekvátna? Nenapísal že má odlet z BA. Aj Shwechat prichádzal do úvahy, okrem iných lokalít, sme na internete. Neposlal svoju vizitku.

mas pravdu,prepac.
ja len,ze na tie ine letiska su prilety skor z Ameriky a vzdialenejsich krajin.z Rakuska a Blavy smeruju vsetci na Bergamo......predpokladam,ze nechce na vikend cestovat z japonska.....
arizona
04.08.10,18:16
mas pravdu,prepac.
ja len,ze na tie ine letiska su prilety skor z Ameriky a vzdialenejsich krajin.z Rakuska a Blavy smeruju vsetci na Bergamo......predpokladam,ze nechce na vikend cestovat z japonska.....
Zdá sa mi , že na Malpensu letia aj z Wiedne;)
korela
04.08.10,22:01
mas pravdu,prepac.
ja len,ze na tie ine letiska su prilety skor z Ameriky a vzdialenejsich krajin.z Rakuska a Blavy smeruju vsetci na Bergamo......predpokladam,ze nechce na vikend cestovat z japonska.....


Osky, na tomto život nestojí, to sú nepodstatné veci.
Vieš, poznala som slovenských emigrantov žijúcich v CH, ktorí sa chodili šatiť do EN. Letecky. Pretože to bolo výhodné.

A že Ryanair lieta do Bergama, možno pre vzdialenosti od Milána:
Airports in Milan - Distance from Milan

Milan Linate Airport [LIN] Km 7

Milan Malpensa Airport [MXP] Km 39


Bergamo Orio al Serio Airport [BGY] Km 46

A aby si verila, tak z Viedne sa lieta na LIN aj MXP.

Flugplanhttp://www.viennaairport.com/jart/prj3/va/main.jart?rel=de&content-id=1249344074231&reserve-mode=active (http://www.viennaairport.com/jart/prj3/va/main.jart?rel=de&content-id=1249344074231&reserve-mode=active)

Možno sa to niekomu zíde.



Von: Wien
Nach: Mailand Linate Apt, Italien
.
Von: Wien
Nach: Mailand Malpensa Apt, Italien
Zdenusko
05.08.10,06:30
Dakujem Vam....
A kto tam uz bol,je to jednoduche - co sa tyka prepravy z letiska do centra?
A potom zase naspat na letisko?
/Da sa dorozumiet anglicky/??
korela
05.08.10,06:30
A čo sa týka ubytovania, tak ako písala osky.

Teraz je hlavná sezóna. Lokalitu ktorú máš na mysli...tam je síce hotel na hoteli, ale mimo sezónu tam stojí noc/osoba 40-60 euro, čo najlacnejší variant, ale dá sa aj veľmi slušne 30 euro noc/osoba....ale stále hovorime o mimosezóne.
osky
05.08.10,07:21
Osky, na tomto život nestojí, to sú nepodstatné veci.
Vieš, poznala som slovenských emigrantov žijúcich v CH, ktorí sa chodili šatiť do EN. Letecky. Pretože to bolo výhodné.

A že Ryanair lieta do Bergama, možno pre vzdialenosti od Milána:
Airports in Milan - Distance from Milan

Milan Linate Airport [LIN] Km 7

Milan Malpensa Airport [MXP] Km 39


Bergamo Orio al Serio Airport [BGY] Km 46

A aby si verila, tak z Viedne sa lieta na LIN aj MXP.

Flugplanhttp://www.viennaairport.com/jart/prj3/va/main.jart?rel=de&content-id=1249344074231&reserve-mode=active (http://www.viennaairport.com/jart/prj3/va/main.jart?rel=de&content-id=1249344074231&reserve-mode=active)

Možno sa to niekomu zíde.



Von: Wien
Nach: Mailand Linate Apt, Italien
.
Von: Wien
Nach: Mailand Malpensa Apt, Italien


tak dik za info-dufam ze sa to zide i mne,tym chcem povedat,ze dufam,ze sa tam este aspon raz vratim.Taliansko mi chyba,ale vobec nemam cas sa tam ist pozriet.ani len na ten vikend....:(
ccokoladecka
06.04.11,14:44
Dakujem Vam....
A kto tam uz bol,je to jednoduche - co sa tyka prepravy z letiska do centra?
A potom zase naspat na letisko?
/Da sa dorozumiet anglicky/??

ahoj, chcem sa spytat, ci je preprava z letiska do centra skutocnejednoducha? predpokladam, ze si tam bol, tak ak by si mi vedel poradit nieco, budem rada. zajtra letíme.