10erika
02.08.10,08:54
Dobrý deň, môže mi niekto poradiť od apríľa 2007 som zamestnankyňa obecného úradu a od februára 2009 robím aj účtovníctvo tejto obce, okrem inej agendy. Prax 3 roky 270 dní. Som zaradená v 6 platovej triede a v druhom platovom stupni, zaradila ma kolegyňa správne? Veľmi pekne ďakujem :)
susann2
02.08.10,07:40
Dobrý deň, môže mi niekto poradiť od apríľa 2007 som zamestnankyňa obecného úradu a od februára 2009 robím aj účtovníctvo tejto obce, okrem inej agendy. Prax 3 roky 270 dní. Som zaradená v 6 platovej triede a v druhom platovom stupni, zaradila ma kolegyňa správne? Veľmi pekne ďakujem :)
Komplexné zabezpečenie učtovníckej agendy patrí do 8. triedy. V triede 6 by malo byť zaradenie, vtedy, ak ide o odbornú prácu vo finančnej účtarni, niekym riadenú.
10erika
02.08.10,11:03
...ďakujem za odpoveď :---
Sabadka
02.08.10,11:35
Komplexné zabezpečenie učtovníckej agendy patrí do 8. triedy. V triede 6 by malo byť zaradenie, vtedy, ak ide o odbornú prácu vo finančnej účtarni, niekym riadenú.

Je to uhol pohľadu a záleží naozaj od toho čo všetko obnáša jej práca, či teda naozaj ide o komplexné zabezpečenie účtovnej agendy od A po Z teda (napr. začíanajúc podkladmi a končiac výkazníctvom) tak v tom prípade je to 8 platová trieda, ale ak robí len čiastkovú účtovnícku prácu (napríklad už len zaúčtuje niekým spracované podklady), je braná len ako účtovníčka tak je to 7 Platová trieda Samostatná odborná účtovnícka práca (napr. v mzdovej účtarni, finančnej účtárni ....)

Platový stupeň 2 je správny, po odpracovaní 4 celých rokov je posun do platového stupňa 3.
10erika
03.08.10,09:37
ďakujem :D
10erika
05.08.10,08:50
... má nejaký vplyv moja takmer 4 ročná prax na určenie platovej triedy 8, hoci robím účtovníctvo moja mzdárka mi stále hororí že podľa nej potrebujem 6 rokov praxe
mzdarka renca
05.08.10,22:32
... má nejaký vplyv moja takmer 4 ročná prax na určenie platovej triedy 8, hoci robím účtovníctvo moja mzdárka mi stále hororí že podľa nej potrebujem 6 rokov praxe
mzdárka sa mýli, doporučovala by som jej, nech si dôkladne naštuduje zákon 553/2003, hlavne §-fy 5 a 6, a nech si naštuduje katalógy pracovných činností. Práca účtovníčky ako takej spadá min. do platovej triedy č.8, podľa dosiahnutého vzdelania a vykonávanej činnosti.

PS: akú má platovú triedu mzdárka? tiež 6???:eek: ........prax 6 rokov, na zaradenie do 8. triedy nemá oporu v zákone, t.z., že prax ako taká je stupeň...... takže to zhrniem, práca účtovníčky v tvojom prípade, platová trieda 8 a stupeň 2, kuk zákon 553/2003, príloha č.3 - základná stupnica platových taríf zamestnancov vo verejnom záujme.
Lilu1
06.08.10,07:59
Ja by som ešte doplnila § 7 ods. 4 zákona 553/2003 Z. z. kde sa píše:
Zamestnávateľ môže zamestnancovi okrem pedagogického zamestnanca a OZ určiť tarifný plat podľa príslušnej stupnice platových taríf v rámci rozpätia najnižšej platovej tarify a najvyššej platovej tarify platovej triedy, do ktorej ho zaradil, nezávisle od dĺžky započítanej praxe.
To znamená, že Ti zamestnávateľ môže určiť 12-ty platový stupeň v 8. platovej triede.
10erika
13.08.10,05:32
..ďakujem :D