SVBaNP
02.08.10,09:10
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či má SZCO povinnosť podať DP za rok 2009, ak jeho príjem nepresiahol 50 % z nezdaniteľnej časti na daňovníka. Celý rok bol iba SZCO a mal príjmy iba iba zo živnosti podľa § 6 Zákona o dani z príjmu a nevykázal stratu. Ďakujem.
Tweety
02.08.10,07:11
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či má SZCO povinnosť podať DP za rok 2009, ak jeho príjem nepresiahol 50 % z nezdaniteľnej časti na daňovníka. Celý rok bol iba SZCO a mal príjmy iba iba zo živnosti podľa § 6 Zákona o dani z príjmu a nevykázal stratu. Ďakujem.
Nemá povinnosť podania.
veronikasad
02.08.10,07:18
Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, či má SZCO povinnosť podať DP za rok 2009, ak jeho príjem nepresiahol 50 % z nezdaniteľnej časti na daňovníka. Celý rok bol iba SZCO a mal príjmy iba iba zo živnosti podľa § 6 Zákona o dani z príjmu a nevykázal stratu. Ďakujem.
Ak píšeš o príjmoch = tržbách (nie základe dane), nemusí podať DP.
SVBaNP
02.08.10,11:16
Ďakujem za odpovede, myslel som si to, ale už som počul aj názor, že SCZO musí podať DP bez ohľadu na výšku príjmu. Ešte raz ďakujem.
promont maja
02.08.10,11:37
Pre úplnosť je potrebné uviesť aj toto ( čisto informatívne):

.. no môže sa Ti stať, že Ťa aj napriek tomu Daňový úrad vyzve na jeho podanie, nakoľko mu od Teba chýba informácia o výške Tvojho príjmu, nehovoriac o tom, že je potrebné pre Sociálnu poisťovňu a zdravotnú poisťovňu odovzdať do 30. 6. výpisy z daňového priznania ... takže je potom nepísaným pravidlom takéto daňové priznanie radšej podať, aj keď spĺňaš podmienku § 46 Zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmu, t. j. ustanovenia týkajúce sa výšky minimálnej dane, ... a napokon nikdy nevieš, či nebudeš potrebovať zdokladovať príjmy kvôli prípadnej budúcej pôžičke a pod. ( tu si tieto peňažné inštitúcie vyžadujú doklady potvrdené Daňovým úradom ... či?)
zk24
02.08.10,11:42
Nie je povinnost to DP podat, ale ja za zivnostnikov radsej DP podavam, aj posielam vypis do SP. Niekedy dokonca s nulovymi sumami.
Zita5
02.08.10,11:46
Ďakujem za odpovede, myslel som si to, ale už som počul aj názor, že SCZO musí podať DP bez ohľadu na výšku príjmu. Ešte raz ďakujem.

Myslím , že pre ostatných je to už neaktuálne , ale špeciálne pre Vás info z DRSR je tu :)
hanelie
02.08.10,13:07
no môže sa Ti stať, že Ťa aj napriek tomu Daňový úrad vyzve na jeho podanie,
kvôli tomuto podávam "čestné prehlásenie" o tom, že daňovník nedosiahol prijmy....................
takéto isté prehlásenie aj do SP
všade ho akceptujú